Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két nem rokon cica(két külön...

Két nem rokon cica(két külön alomból származó cica) jobban kijön egymással, mint két rokon macska(pl anya-lánya, anya-fia, két testvér) ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy emiatt, de nekem a kandúrom simán befogadta az idegen kislány macska kölyköt. Egy ismerősöm befogadott anyamacska egyik fiát megtartotta, állandóan rivalizálnak.

Rokonomnál ugyanez, ő sok macskát ment, a saját kölykeit elmarja minden befogadott macska, de egymással még két felnőtt egyedet is simán összeszoktattak.

Lehetséges, hogy ez természetes náluk, a beltenyészet elkerülése végett? Mármint ivartalanított mind, de talán ez ösztönösen bennük van, hogy közeli rokonok ne maradjanak együtt, közelben?

Csak egy elmélet, kinek mi a tapasztalata?


márc. 1. 20:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De ha tudományosabb alapon akarsz közelíteni, íme:


“sexual behaviour can be wholly enjoyable while also emerging from a deeper developmental or evolutionary origin. It is precisely because reproduction is so important to the survival of a species that evolution made it so pleasurable that animals – both human and non-human – are motivated to seek it out even when conception is undesirable or impossible. The urge to seek out that sort of pleasure, writes Balcombe, >is a combination of instinct on the one hand, and a powerful desire to attain reward on the other."< If so, it's clear why these powerful feelings of pleasure aren't only restricted to us humans.”


[link]


Az előző linken találgató videót nem javaslom megtekinteni, azt én is csak most néztem meg és én nem ennek vagyok híve, hanem annak, hogy a macskákat ne fosszuk meg az egymás közötti szextől. Más, kevésbé drasztikus fogamzásgátlási módokat kell találni inkább.

márc. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!