Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miattam halt meg egy cica....

Miattam halt meg egy cica. Nem bírom elviselni. Hogy lehet ebbe belenyugodni?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt sétáltam a kutyámmal a városban, egy elég forgalmas helyen.

Mentünk a járdán, jobb kéz felől családi házak, bal kéz felől pedig az út. Ahogyan haladtunk a járdán, a házak véget értek, ahol egy kisebb füves-gazos tér van. Az a kis hülye macsek pedig pont ott volt takarásban a sarkon, aki annyira megrémült tőlünk, hogy át akart rohanni a túloldalra.

Átsurrant előttünk, ki a kocsik elé, majd egy pillanatra eltűnt az egyik jármű alatt. Hallottam, ahogy ropog… Kocsi hajtott tovább, miért is állna meg ugye…

Ezután már örökre belém égtek azok képsorok, ahogyan próbálna futni, de ahelyett pörög körbe - körbe, a szájából pedig ömlik a vér. Elkezdtem gondolkodni, hogy melyik állatorvoshoz inaljak vele egyáltalán meg hova, közben pedig hajtottak el az autósok mellette. Kb a 15. másodpercben elfeküdt. Kutyám sem tudta mi történik, szerencsére pont volt ott egy vasoszlop, ahova ki tudtam kötni, átsiettem az úton, lehúztam onnan, fogtam a hasát meg a nyakát megnézzem lélegzik-e, de már semmi élet nem volt benne… :(

30 perc volt onnan séta, hazáig sírtam úgy haladtam át a városon. Elkezdett szakadni az eső és érdekes, de szinte észre sem vettem hogy eláztunk. Volt nálam kevés pénz, legszívesebben beültem volna valami putri kocsmába hogy leigyam magam, de annyira hányingerem volt, hogy nem csúszott volna le semmi. Enni is alig bírtam egész nap. Fejem megfájdult a sok sírástól. Azon is eltöprengtem, vajon kiírjam-e a városunk csoportjába az esetet, hátha olvassa a gazdája és legalább tudjon róla egyfajta “vigaszként” hogy nem szenvedett sokat, de őszintén még ehhez sincs kedvem. Rosszul vagyok.


márc. 7. 18:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnálom, állatbarátként én is biztosan kiborulnék egy ilyen helyzetben. :( Az vigasztaljon, hogy ez nem a te hibád. Ha jól értem, nem is láttad időben, hogy ott volt a cica.
márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon jószívű vagy, nem tehetsz róla. Én úgy hiszem, az állatok boldogok a túloldalon, már ő is az.
márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Darius- ***** válasza:
14%
Túlreagálod . Így járnak a kóbor állatok. Aki kidobta az hibás.Esetleg elszökött otthonról. De így is ez az élet törvénye. Én egy percig sem bankodtam volna. Viszont ugyanúgy megpróbáltam volna segíteni rajta.
márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
73%
Át tudom érezni, bár ennyire nem sokkolt, de egyszer elütöttem egy macskát. Elrántottam a kormányt (nem veszélyeztettem senkit), de ész nélkül futott, és a hátsó kerék alá szaladt be, utána jött a vergődés, de max fél perc és vége volt, igazából már az ütés pillanatában vége, a többi csak az ideg, úh az már nem fájt neki...
márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

#3 Talán te jártál már ott, hogy tudni véled?

2es

márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
#9 Saját véleményt mindenki írhat, és hogy miben hisz, de számodra bővebben nem fejtem ki, a hozzászólásaid minősége miatt. Ennyi.
márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Odaát már BOLDOGAN dorombol a kiscica.
márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

1996 óta vezetek, napi szinten, azóta 1x ütöttem el egy cicát, azt is azonnal vittem utána állatkórházba.

Felépült, teljesen egészséges lett.

Annyi bamba, vezetésre alkalmatlan szerencsétlen van az utakon, a felétől simán el lehetne venni a jogosítványt.

Ráadásul lakott területen belül.

Én még országúton is, már oldalról látom, hogy közeledik valami állat, és lassítok, kikerülöm.

Összeszedhettem volna már vagy 30 őzet legalább.

Szegény cica. Legalább ne írtad volna le ilyen részletesen a halálát. :(

márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ma 19:52

Jó ilyet is olvasni. Már az is csoda, ha egyáltalán megállnak…

Bocsi, hogy ilyen részletgazdag lett, nem annak szántam, csak egyértelműen akartam felvázolni, nehogy félreérthetően magyarázzak. Mert ha félreérthető vagyok, belém kötnek. Pontos voltam, nem állt belém senki, ehelyett pedig egymással vitáznak. :(

márc. 7. 19:59
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Baleset volt, és inkább a gazdája a felelős, ha volt neki, hogy hagyta kóborolni. Az autós is megállhatott volna, aki elütötte, még ha nem is bírta idejében kikerülni. Nagyon sajnálom, biztosan borzasztó volt ezt látni.

Ezért a cicáért már nem tehetsz semmit, de ha van rá lehetőséged, akkor talán megmenthetnél egy másikat pl. örökbefogadással. Vagy ha ez nem megy, akkor támogathatnál egy cicamenhelyet. Ez talán segítene kicsit belenyugodni a történtekbe.

márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!