Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden ivartalanított nőstény...

Minden ivartalanított nőstény macskának lóg a hasa?

Figyelt kérdés

márc. 11. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És a kandúroknak is.
márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A macska hasának "lógása" nem függ sem a nemétől, sem az ivarosságától. Ez egy genetikai maradvány, az úgynevezett "primordial pouch" (ha valaki tudja a hivatalos magyar nevét, majd leírja). Ez a laza bőr a nagy távú ugrásokat hivatott elősegíteni, így kompenzálva a macska ultrarugalmas gerincénak mozgásából adódó ívet: azaz hogy a hason ne feszüljön úgy a bőr, hogy korlátozza az ugrásban.

Általában ivarérett korban válik egyértelművé, hogy egy adott macskának van-e vagy sem, illetve hogy mennyire feltűnő. Tenyésztett fajtáknál fajtasajátosság is lehet.

márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BécsiFehér ***** válasza:
85%
Az enyémnek igen. Az állatorvos valamilyen sérvet említett okként. Nálam a kandúroké nem lóg. Gondozok ivartalanított kóbormacskákat, egyik nősténynek sem lóg a hasa...
márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hozzám jött egy vemes macska 4 fialt 2 hím 2 nöstény , majd mind az 5 macska ivartalanítva lett az egyik lánynak lóg a hasán a bőr a többinek nem
márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 10 éves, de csak 3-4 éve jelent meg, pedig nem hízott el. Azóta már tudom, természetes dolog.
márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem a hasa lóg, az egy extra bőrredő, ahogy előttem is írták.


Viszont én úgy tudom, hogy ennek inkább az a szerepe, hogy védje a cica egyik legérzékenyebb pontját (a hasát) ha verekedne.


Van az a specifikus mozdulatuk, amit sokszor nyuszirúgásnak becéznek: amikor megragadják az ellenfelet, és páros hátsó lábbal kezdik el rugdalni. Ez lehetőleg az ellenfél hasa. Na, ilyenkor nagyon jó az extra védelem.


Lehet hogy rosszul tudom, vagy nem teljesen tisztázott még a pontos szerepe.

márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Eddig még csak ivartalan nőstényeken vettem észre, ezért is merült fel bennem, hogy az okozhatja.

márc. 12. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is csak egy exkandúrnál volt lógó has, a csajoknál nem.
márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a kandúroknak van erszényük 😃 a lány cicámnak nem lóg sehol semmi, bár jóval kisebb mint a kandúrok.
márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!