Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor, félős macskát, hogy...

Kóbor, félős macskát, hogy lehetne gyorsan kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Egy ideje jár hozzánk egy cica enni. Megfogni, megsimogatni nem lehet, itt szokott lenni a teraszon, de ahogy nyitom az ajtót elszalad és akkor jön vissza enni, ha bejövök a házba. Nem tartom hálátlannak csak nagyon fél. Egy ideje köhög szegény és már egyre jobban, szeretném elvinni dokihoz, de ötletem sincs, hogy fogjam meg, illetve az, hogy “elkapom” nem elég, ha utána gyógyszer vagy kezelés kell neki. Gyógyszert még a saját bújós cicámnak se egyszerű beadni. Milyen módszerek vannak erre? Az étel az nem vált be, csak akkor megy a kaja közelébe, ha már nem vagyok ott. A fokozatosan, lassan közeledek felé opció se működik.
márc. 14. 05:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Ajánlották nekem a “csapdát” is, hogy egy kartondobozt támasszak ki bottal, arra madzag és amikor eszik, akkor kihúzom a botot. Ez nem rossz, de utána, hogyan tovább? Távolról nagyon cuki, de amennyire fél szerintem meg fog vadulni. Hogy teszem utána át a hordozóba?
márc. 14. 05:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eljátszottam már sokszor hasonlót, nálunk is terasz, vagy kb 30 alkalom, mire már meg tudom simogatni, meg dorombol.

Bár volt olyan, amelyik már az 5. alkalomnál hagyta, hogy simogassam.

Hát, hogy köhög, most hideg van, bízzunk benne, hogy elmúlik nála.

Amúgy cicahordozóba tett kajával meg lehetne fogni, bár csak akkor, ha már elfogadja az embert, és közel van.

Bár vannak kifejezetten kis állat csapdák, de nem olcsóak.

márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Leginkább sehogy.

Tudom, hogy nem leszek népszerű azzal, amit írok, de nem lehet minden kóbor macskát megmenteni, a befogása pedig nem is veszélytelen.

A közelébe se enged, ami idővel lehet változik, de megfogni még akkor se biztos, hogy hagyná magát.

Mrgkarmolhat, megharaphat, amiből csak bonyodalom van.

Rutin eljárás, hogy amennyiben macska támadás miatt fordul valaki orvoshoz, a macskát is el kell vinni állatorvoshoz megfigyelésre.

Tehát egyrészt úgysem enged a közelébe menni, másrészt meg becsapdázni sem érdemes.

A jótékonyságnak is hol van a határa?

Az állatorvos nem fogja ingyen ellátni, egy kezeléssel nem gyogyul meg, ha valóban komolyabb baja van, ha nincs komoly baja, meggyógyulhat kezelés nélkül is.

márc. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy annyira nem enged közel magához, hogy a hordozóból ne szaladjon el mire odaérek bezárni.

Sajnos már egy hónapja köhög és nem javult, hanem rosszabbodott azóta, ilyen öklendező, fuldokló köhögés, már inkább valami krónikusra tippelek, ezért szeretném megnézetni.

márc. 14. 06:49
 5/8 A kérdező kommentje:

Rá már úgy tekintek, mintha a sajátom lenne, az én cicám is nagyon szereti (minden kóbor cicát elzavart eddig, de őt nem, jól kijönnek), ezért szeretnék neki segíteni.

Az anyagi rész nem jelent gondot.

Ő valamiért nagyon a szívemhez nőtt annak ellenére, hogy a közelembe se jön. Ahogy a cicámnak is, aki nem tűr meg más macskàt a portán. Szomorú lennék, ha nem jönne többet, mert történik vele valami.

márc. 14. 06:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványoktól lehet kölcsönkérni élvefogó csapdát. Egy kartondobozt egy macska pillanatok alatt széttép, azt megpróbálni is felesleges.
márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A legcélravezetőbb, ha becsapdázod. Szépen elviszed a dokihoz, kap féreghajtót, bolhaírtót, gyógyszert és a lakásban tartod. Pl fürdőszoba. Egyenlőre legyen karanténban, mégiscsak élősködői vannak.

Te meg legyél csak ott vele napi pár órát. Próbálj vele játszani, kínáld kézből, simizd kajálás közben, hátha engedi, ha nem, akkor valami eszközzel simogasd, nehogy megharapjon. Egyszer fel fog engedni.

márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Élvefogó csapda. Állatvédőktől próbálj kölcsönkérni, abban lehet vinni dokihoz is, a többit ők megoldják, mert ha nagyon vad, akkor még a csapdában el tudják bódítani.
márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!