Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a macskát az alomba fekvésről?

Figyelt kérdés

Viszonylag kezdő lakásmacska, még csak 2 hete van bent. Eddig 1x láttam hogy belefeküdt az alomba, és legalább fél órán át benne is volt.


Mivel az ágyamon alszik, elég undi, ha az alomba is belefekszik előtte.


Ok, akkor épp nem volt semmi produktum benne, de attól még maradványok vannak benne biztosan, ráragadnak a szőrére a darabkák.


Leszidtam, de szerintem nem értette, mi bajom van.


Van valami trükk ilyen rossz szokás ellen?


márc. 17. 14:17
 1/8 anonim válasza:
100%

Ilyen 1-2x volt nálunk, amikor friss volt az alom, akkor valamiért szeretett benne kicsit feküdni.


De ha van saját helyecskéje, ami csak az övé, lehet csórón hangzik, de kartondoboz, azt nagyon szeretik, vagy valami kerek öblös párna, akkor inkább abban lesz.

Van saját kis dolgai?

márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Mindene van, rengeteg, de nem használja őket, mindig csak ott alszik ahol én vagyok, vagy az ágyamon vagy a kanapén.


Mikor a fürdőszobában voltam, akkor találta ki, hogy majd az alomba fekve megvár...

márc. 17. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Adja magát, hogy akkor a fürdőszobában is kínálj neki alternatívát, hogy megvárhasson. :)
márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Választ nem tudom sajnos, de nagyon tetszik ahogy megfogalmaztad!:D

"Mikor a fürdőszobában voltam, akkor találta ki, hogy majd az alomba fekve megvár..."

márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, hogy egészséges? Nálunk akkor feküdt a macska az alomba, amikor súlyos betegsége volt, én nem tulajdonítottam neki jelentőséget akkor, de amikor az állatorvosnak említettem, ő azt mondta, hogy ez egy macskánál nem jó jel, kimondottan aggasztó.
márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vannak betegségei, de nem olyan súlyos egyik sem.

Mert amúgy virgonc.


3 hét alatt 1x feküdt csak bele.

márc. 21. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Jó, az nem vészes. Tapasztalataim szerint a súlyos vérszegénység ill. vesebetegség esetén fekszenek alomba, vagy más, ásványi anyagokat tartalmazó helyre és nyalogatják, esznek is belőle. Ez kismacskáknál is előfordul, náluk inkább csak játék, kíváncsiság, de felnőtt cicáknál, ha ilyet tapasztaltam, akkor az tényleg komoly bajt jelzett.
márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7, Szerintem túlgondolod. A macskáknak az alom az egyik legnagyobb szagjelzője = terület kijelölése = biztonságos helye. Frissen befogadott macskánál valószínűleg szimplán ennyi van benne, az alom az az ő helye, ha pedig megfelelően van takarítva, akkor neki nincsenek ellenérzései a belefekvéssel, ez csak emberi gondolat.

Nálunk pl. a félős mentett macskának az a biztonsági zónája. Az évek alatt leszoktattuk róla, de mondjuk ha porszívózok (=nagy stressz), és nem zárom el jó előre a macskát, akkor ő is az alomban keres menedéket a mai napig. Mert az ő szaga, mert biztonság.


A kérdező esetében meg az is benne van, hogy egy olyan helyiségről van szó, ahol jellemzően nincsenek fekhelyek, így a macska számára teljesen logikus, hogy a gazdival akarok lenni = van egy helyem abban a szobában, ahol ő van = alom.

Ez messze nem egyenlő egy betegség miatti alomrágással.

márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!