Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyáladzás és rángatózás?

Nyáladzás és rángatózás?

Figyelt kérdés

Ma a macskám csak hirtelen elkezdett össze vissza szaladgálni, és habzott a szája. Sose történt ilyen még, most először.

Kapott tejet, azóta elmúlt neki. Felhívtuk az állatorvost, azt mondta ő epilepszia rohamra tippel, várjunk vele mi történik, és ha mégegyszer megtörténik, akkor megnézi. Én csak félek, hogy nem-e veszettség, mert simogattam a macskámat, nem kaphatom el, ha véletlenül az lenne? De ma jelentkezett először nála ilyen, honnan tudom hogy veszett-e? Nagyon félek. Nincs oltva.


márc. 29. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinti, vagy benti macsek?

Sokat iszik?

Ha nem karmolt, harapott meg, még ha az is lenne, nem kaptad el.

márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass az állatorvosra.
márc. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
71%

A veszettség nyál útján terjed. Ha megharap, vagy nyála a sebedbe krűl, akkor elkaphatod. Feltéve, ha veszett.

Van harapás előtti és harapás utáni védőoltás. Ha megharap egy veszett állat, még van idő beolthatni magad. Amig a vírus az idegrendszeren át eljut az agyig, az napok, de akár 1-2 hét is lehet, attól függ, milyen messze harapott meg a fejedtől.

Felhivtátok az állatorvost, ő már csak tudja. De, ha nem oltattátok be a macskát veszettség ellen, akkor a doki is tévedhetett, ha abból indúlt esetleg ki, hogy alapesetben valaki beoltatja a macskáját veszettség ellen. Talán ez a szokás, ha valaki macskát tart.

márc. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs még beoltva. Igen, iszik is, eszik is, ez az első ilyen eset. Kinti macska. Azt tudom, hogy sokat verekszik, mindenkinek nekimegy. De embereknek nem, minket nem bánt. A többi macskát viszont állandóan lefújja meg megveri őket. De ha az is lenne és a fejét simogattam elkaphattam?
márc. 29. 23:38
 5/9 anonim válasza:
100%
Nekünk a kutyánk csinált ilyet, hogy rángatózott, rohangált, habzott a szája. Nála epilepszia okozta.
márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat nektek. Ha tényleg veszett lenne, mit kellene észrevegyek rajta a napokban? Mire figyeljek?
márc. 29. 23:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Veszettség nagyon ritka, szinte kizárható.
márc. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszettség csak Kelet-Magyarországon van jelen jelenleg, az ukrán határnál.

Hallgass az orvosra, hidd el, ha veszettségre gyanakodna, nem mondaná, hogy várj...

márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát azóta semmi tünete.
márc. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!