Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskám...

Mi történhetett a macskám szemével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy másfél éves, ivartalanított nőstény cicánk. Tegnap még este semmi baja nem volt, azonban ma reggelre azt vettem észre, hogy nem tudja kinyitni az egyik szemét. Be van az a szeme dagadva, nem tudja kinyitni és szerintem könnyezik is neki.

Azonban étvágya van és nem is levert, ugyanolyan mint máskor szokott lenni.

Állatorvoshoz most sajnos nem tudom vinni az ünnep miatt, mert kedden dolgozik leghamarabb a doki.

Az jutott eszünkbe, hogy tegnap egész délután játszott a cicánk a 12 hetes törpetacskónkkal, nem-e esetleg a kiskutya belekapott neki véletlenül?


márc. 30. 10:50
1 2
 1/13 BécsiFehér ***** válasza:
64%
Belekaphatott a tacskó. Várj vele kicsit, hátha javul. Kamillával ne kezeld, úgy tudom macskának mérgező.
márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csipás neki sajnos.
márc. 30. 11:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Ugye nem fertőző a kiskutyára?
márc. 30. 11:20
 4/13 BécsiFehér ***** válasza:
Ha csak sérülés, akkor nem fertőző. Van valami szemcsepp vagy kenőcs otthon?
márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyeletet nyugodtan lehet keresni most is.
márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BécsiFehér ***** válasza:
48%
Már ahol van...
márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Ezert kell keresni, bizony. Mondok egy nagyon furcsa dolgot, ami talan nem mindenkinek egyertelmu: nyugodtan el lehet hagyni a falu hatarat es messzebb menni, ha ugyeletre van szukseg!

Tudom-tudom, ez nem egy egyszeru dolog, de meg lehet csinalni, bizzatok bennem! :D

márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaj milyen kis cinikus valaki, kedves 7-es! :D Nagyon jót nevettem.

Kezdve azzal, hogy nem tudom honnan veszed, hogy faluban lakunk. Halkan megsúgom, nem faluban, hanem városban és itt 50 km-es körzetben nincs jelenleg állatorvosi ügyelet. És hogy ne tudnék messzebb menni? Tudnék bármikor, hála a jó Istennek jogosítványom is van és autóm is. :)

márc. 30. 16:15
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Be van gyulladva a szeme. Nem életveszélyes állapot, csak feltehetőleg fáj neki, ég, viszket, mint embernél. Tudtommal a kamilla nem mérgező, viszont szárítja a szemet. Kisemlősöknél bórvizet (nem a vizezett alkohol), körömvirág teát szoktak használni a szem tisztítására, nem tudok róla, hogy a macskára másképp hatnának, de inkább azt mondanám, hogy az ügyelet telefonon is elérhető, ilyennel nem feltétlenül kell bemenni, elég ha felhívod, mond valamit és holnap után elmentek dokihoz vele.
márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó!
márc. 30. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!