Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a cicának ha minden nap...

Rossz a cicának ha minden nap 8-10 órát van egyedül otthon?

Figyelt kérdés
Benti cicáról van szó, egyedül élek és hétvégente is dolgozok ezért minden nap itt kell hagynom 8-10 órára. Sok játéka van amiket szeret, amikor hazaérek látom hogy szanaszét vannak a lakásban úgyhogy biztos elvan egy darabig. Viszont amikor hazaérek le sem száll rólam, folyamatosan a lábam alatt van és bújik úgyhogy biztos hiányzok neki.:( Ha elmegyek itthonról látom hogy az ablakból néz és megszakad a szívem érte. A ti cicátok mennyi ideig szokott egyedül lenni? Gondolkodok egy társon neki, menhelyi cica volt és ott voltak barátai.
ápr. 13. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki dolgozik, tehát a legtöbb állattartónak 8 órát minimum egyedül vannak az állatai. Nyilván jobb lenne neki, ha egész nap otthon lennél, de a mai világban ez sajnos nem kivitelezhető.
ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettem biztosan jobban elvannak, de egyébként ne idegeskedj rajta, a cicák 16-18 órát alszanak naponta.

A lényeg, hogy esténként foglalkozz vele eleget, játék, simi legyen meg, és ne told el, hogy fáradt vagy, mást csinálnál.

ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém imád egyedül lenni. Reggel 10 és délután 4-5 közt nem lehet vele semmit kezdeni. Alszik. Kifejezetten utálja, ha fel van keltve. Utána elég aktív, és kb eddig van egyedül is. Reggel 7-8 közt szoktunk elmenni, tehát olyan 7-8 órát van egyedül. Ha úgy látod kell neki egy társ akkor próbáld meg, mert minden macskának más az igénye. Nekem például ez eszembe se jutna, mert az én macskám nagyon territoriális, akaratos. De az se biztos, hogy a tiéd egész nap játszik, míg te el vagy, lehet csak egy 20 p eredményét látod, és utána ő is alszik. Általában délután aktívabbak.
ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkora gond a cicnek. Ahogy írták előttem is alszik a nap nagyrészében

Megszokja, hogy aktív időszak akkor van amikor otthon vagytok.

Azért nem kell félteni őket, ha rájön az "ötperc" rohangál, egymaga is játszik, függönyt mászik stb. stb.

ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
87%

Annak nézz utána, hogy mikor alszanak a macskák. És főleg napközben szoktak :) Éjszaka és hajnalban lesznek aktívabbak.

Bár nem vagyok "macskakutató", tényleg nézz utána.


Lehetséges, hogy ha valakinél a macska a lakásban/házban van tartva, akkor a macska megszokja az éjszakai alvást és a nappali ébrenlétet, de erről nincs adatom, ennek megintcsak érdemes utána nézni.

ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam. :) Az a baj hogy folyamatos műszakban dolgozok, tehát mindig változik hogy milyen időpontban vagyok otthon.
ápr. 13. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagyunk így a világon pár millióan. Úgyhogy nyugi
ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Amúgy vannak már olyan kis játékok cicáknak/kutyáknak, hogy kis robotikus valami. Gondolom beállítható, hogy adott órában elinduljon, mozogjon kicsit a cicának, ő meg szaladjon elkapni. Mármint a cica nem beállítható, csak a robotikus valami. :D
ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utánanézek, olyanja még nincs. Köszi.:)
ápr. 13. 21:48
 10/12 Bögyös Dávid ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon összetett kérdés, ha a lényegre kérdezünk: Boldog a cicám?

Ez nem annyi, hogy menyit vagy otthon, nagyon nem!

Amire most felfigyeltem az ez: "Az a baj hogy folyamatos műszakban dolgozok, tehát mindig változik hogy milyen időpontban vagyok otthon."

Ahogy írtad, ez bajos lehet, méghozzá azért, mert nem tudja a macska, hogy most mi fog lenni, bizonytalan = jobb kapcsolatotok is lehetne, ha meg tudna bízni benned.

Fontos lehet, nagyon is ez, hogy összefoglalva: Biztosítani kell neki egy napi rutint.

Ez abból is áll, hogy ugyanakkor kapjon ételt, ugyanakkor számítson rád, azaz tudja, hogy számíthat rád, és hazamész.

Ehhez kapcsolódhat ez a mondatrész is: "Ha elmegyek itthonról látom hogy az ablakból néz[...]"

Én már nem tudom minek a jele ez, de ha igaz, amit olvastam a témában, akkor viszont pontosan ez adhat okot a nagyobb aggodalomra azzal kapcsolatban pont, amit írtam.

A lényeg, hogy azt hiszi, nem jössz vissza = valamennyire tehát nem bízik benned, és ha ez tényleg így van, az nem örömre ad okot, és hát az a helyzet, hogy elég logikusnak tűnik!

"Viszont amikor hazaérek le sem száll rólam, folyamatosan a lábam alatt van és bújik úgyhogy biztos hiányzok neki." Lehet, hogy ezt már csak belelátom, és az is, hogy az eddigieket is, de lehet, hogy azért megy oda rögtön hozzád, ha így van, hogy meglepődik, hogy te mégsem hagytad ott, visszajöttél? Hát ez már egyáltalán nem biztos, de talán lehet ez is.

De hát akkor folytassuk is az elemzést a következő idézet elemzésével: "Benti cicáról van szó, egyedül élek és hétvégente is dolgozok ezért minden nap itt kell hagynom 8-10 órára. Sok játéka van amiket szeret, amikor hazaérek látom hogy szanaszét vannak a lakásban úgyhogy biztos elvan egy darabig."

Egy szót mondok: változatosság!

Bővebben arra lennék kíváncsi, hogy most mi ez a sok játék? Úgy értem, gyszerre van ott neki az egész? Az a lényeg, hogy ne csak ugyanazok a játékai legyenek elöl, tehát tegyük fel, hogy van egy játékdoboza, ilyenkor nem az a megoldás, hogy kiborítod az egészet a szoba közepére mondván: játszá... és kész, hanem esetleg használd ki a sok játékát, és mindig más játékot adj neki. De viszont sok más taktikát követhetsz.


Összességében nem tudok 100 + 100 oldalt leírni, megmutatni itt, ezért mindenképpen fontos, hogy teljes figyelemmel legyél a cicád felé, ha ott vagy vele, semmiféle képpen nem szabad hagyni, hogy szorongjon, hogy most hazajössz vagy nem...

Tényleg: Összefoglalva az egészet: vannak jelek arra, hogy nem jó a cicának, úgyhogy lehet, hogy különleges figyelemre van szüksége, itt enyit tudtam segíteni, a többi kutatást neked kell megcselekedned az interneten, illetve figyelned a cicádra, hogy biztosan jól érzi-e magát, és ahogy írtam, nagyon összetett kérdés, így lehet, nehéz lessz megtudni, hogy mi jó a cicádnak, de sose add fel, és azthiszem ez a legfontosabb, hogy próbálkozz, hiszen akár már csak a próbálkozásnak is, még ha rossz is, felfigyel a cica, és már attól, hogy megpróbálod, és ez nyilván úgy történik, hogy tudja a cica, hogy megpróbáltad, akkor is már - jobban belegondolva nyilván - már azért is hálás lessz.


Szóval az egyik legfontosabb üzenet, hogy sose add fel, és próbálkozz!

(bocsi, ha nem jól fogalmaztam, nem eléggé részletesen, vagy túlságosan is, túl sokszor írtam le valamit, valami zavaró volt, de azért remélem, segítettem)

ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!