Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova érdemes mennem, amennyibe...

Hova érdemes mennem, amennyiben veszett macskát simogattam meg? Vagy mit érdemes tennem ezután?

Figyelt kérdés
Veszett macskát simogattam meg. Hova érdemes mennem? Egy kicsit megijedtem.

#veszett macska
ápr. 21. 15:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem harapott meg, nem lesz tőle bajod.


2. Honnan vagy ilyen biztos benne, hogy veszett volt?

ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudod, hogy veszett volt?

Orvosi ügyeletre, de a macskát is be kellene fogni, boncolásra.

Halálos betegség, azonnal elkezdik az oltássorozatot.

ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Karmolással, harapással terjed csak, úgy tudom.
ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
nem harapott meg, csak megsimogattam. Betegnek tűnik, meg úgy látszik, mintha valami baja lenne. De akkor ezek szerint nem kell csinálnom semmit? Huh akkor megnyugodtam. :)
ápr. 21. 15:44
 5/25 A kérdező kommentje:
és a szomszéd modta, hogy szerinte veszett. Mondom jó, hogy megsimogattam... De akkor ezekszerint így nem terjed, nah ez jó hír.
ápr. 21. 15:45
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Orvoshoz kellene vinni a macskát. Ha nem viszed és veszett az gáz ha nem veszett ez akkor is állatkínzás.

Ha nem tudja orvoshoz vinni v nem tudod kérjen macskamentő csoportban segítséget.

ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom. Te az a fajta vagy, amelyik azt hiszi az AIDS is érintéssel terjed, mi?

Másrészt, a veszettség leginkább a vadállatok között terjed, háziállattal amelyik veszett, kb. semmi esélyed találkozni, mivel az állomány nagy része oltva van, nem terjed annyira. Ha találkozol vele, nem betegnek fog tűnni, hanem olyannak, mintha megszállta volna az ördög. Rohamai vannak, dekoncentráltan jár, mint aki részeg, és úgy ordít rád, mint egy sakál.

ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hát a szomszéd ad neki valami veszettség elleni kaját, ami segíthet. Meg én abszólut nem értek a macskákhoz, csak a szeméből ítélve betegnek tűnik.
ápr. 21. 15:57
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Veszettség elleni kaja??

A veszettséget max megelőzni lehet, védőoltással

ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát nem tudtam eldönteni, hogy ez a macska vadmacska, vagy házi macska, mivel közel van az erdő, és ott találkozhatott, bármilyen vadállattal. A szomszédhoz sokat jár a macska, és hozzám is néha adok neki macska kaját, viszont tegnap olyan aranyos volt, hogy megsimogattam. Ma meg olyannak tűnt, mintha beteg lenne, legalábbis a szemeiből ítélve.
ápr. 21. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!