Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan bolha elleni spot...

Van olyan bolha elleni spot on vagy bármi ami kiírtja a lakásban lévő bolhapetéket?

Figyelt kérdés

ápr. 24. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Neostomosan.

Azt használom itthon is a kutyákra. Nem olcsó, de sajnos én is hoztam haza a munkahelyemről..kutyákat fürdeni, le fújni. Felmosó vízbe raktam, mindent le fújtam és el is tűntek. Természetesen nem elég rá egy alkalom. Ha jól emlékszem 8 naponta lehet kezelni a kutyákat vele.

ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Óh!Elnézést kérek!A kérdésben elfelejtettem kiírni,hogy macskáról van szó!

De azért köszönöm szépen a gyors választ!

ápr. 24. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Ohh igen, macskára nem ajánlott sajnos. Nálunk is van macska. Rajta nem használtam. Fürdés és türelem amit tudtam mindig szedtem belőle. Fürdés és szárítás után mikor milyen spotot cseppentek rá. Egyszer a rossmannba vettem kis tégelyes bolha irtót. Higitani kellett és ugyanúgy fújtam mindent. Ahol szabad szemmel nem látható bolhák voltak ott megjelentek a vér pöttyök. De egy idő után úgy vettem észre mintha hozzá szoktak volna a bolhák. Ha holnapig nem érkezik megfelelő válasz, megkérdezem neked az állatorvost. Azt tudom, hogy van injekció is kutyák macskák számára, de nekünk kutyára is 30 ezret mondtak..ha macskából ki tudod irtani mert ott bújnak meg igazán, akkor a neostomosant tudod használni arra hogy a lakásból is kiirtsd. Nekünk így a macskának nem lett baja.
ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakásban van a bolha, az elég baj, mert onnan sokáig tart kiszedni.


Vannak szőnyegre szórható bolhairtók (nyilván parkettára, járólapra is jók), ezzel kell fújkálni, porszívózni, fújkálni, porszívózni....


Mindig vannak olyan pontok, ahol jobban megtelepednek, ezt felismered onnan, hogy szépen körbesétálsz mezítláb, rövidnadrágban, és valahol ugrálnak fel a lábadra. Nem kellemes, de ezzel elég sokat meg is tudsz fogni, mész körbe, mint a 7-es busz, ahol van felszálló, ott megállsz, utána következő megálló a fürdőszoba, kád, meleg vizes zuhany a lábszáradra... Párnaponta ismételni.

ápr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is a Neostomosan oldatot ajánlom. Megoszlanak a vélemények, hogy macskákat lehet-e vele füröszteni vagy sem. Az egyik állatpatika oldalán ezt találtam:

[link]


De, hogy biztos ne legyen baja a macskádnak, inkább csak a lakást fújd be vele és a macskára vegyél spotot.

Csak szólok, hogy nagyon büdös a cucc, csakis nyitott ablaknál ajánlom használni. :)

ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A Moxiclear spot on-t ajánlom. A fipronilosakkal ellentétben ez biztosan végez a bolhákkal. A máshol fészkelőket is csak így sikerült kiírtani, a kezelt macskákkal ugyanis azok is kapcsolatba kerülnek szépen sorban és elpusztulnak. Azt mondanám olyan egy hónap alatt eltűnt mindenhonnan csak azáltal, hogy az állatok kezelve voltak.
ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Spot on önmagában nem elég. A peték évekig életképesek. Rendszeres és alapos takarítás kell a spot on mellé.
ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
ápr. 24. 18:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nem szeretik a levendula illatot. vannak levendula illatú sprayk. wc spay is jó.

én a lidl ben veszek levendulás szemeteszsákokat, azoknak is nagyon erős az illatuk. azzal fedtem le a ruháimat.


állítólag a roznaringot sem bírják, de azok csak illőolajokban van.


egyszer a fekete macskánkat ellopták a cigányok, de vissza jött nagyon bilhásan. nagyon erősen csíptek és inkább emberi bolhák voltak.


akkoriban nem ismertünk ilyen szereket. sikeresen kiűztük.


vannak már levendulás samponok. igaz, emberrknek való, de ha kicsit is bolhás a mostani cicum, gyors megfürdetem vele.

levendulás párnácskák is vannak és azokkal alszik.

ápr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!