Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A benti nőstény cicát tanácsos...

A benti nőstény cicát tanácsos ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 8. 19:42
 1/7 anonim válasza:
20%
Nem feltétlenül,de ha még fiatal a cica 1-2éves akkor lehet,idősebb korban már nem tesz jót neki.Viszont ha nincs ivartalanítva előrfordulhat,hogy lepisili a bútorokat,mert meg akarja jelölni a területét :)
2008. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ivartalanítva, szinte kibírhatatlan lesz, amikor párzási időszak van... megállíthatatlanul nyávog, vagy inkább "ordít", mással össze nem tévesztehtő hangot ad. Nem beszélve a nagyon gyakran előforduló álvemhességről, ami nagyon sok szövődménnyel jár. És a jelölés, ami elég kellemetlen. Én az ivartalanításra voksolnék. Én ezt szinte mind megtapasztaltam, mielőtt ivartalaníttattam.
2008. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elöttem i´róhoz.Borzalmas,mikor pa´rzási idö van.Azt hallgatni büntetés.tudom,mert nekem is volt két perzsa cicám,mieött külföldre költöztünk volna.

Èn is az ivartalanítás mellett voksolok.

2008. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
13%
Nekem kettő is van a házban, én inkább máshol alszom, ha tüzelnek. Ha társasházban laksz, a szomszédok miatt kell a kérdést megoldanod. Korábban lehetett venni gyógyszert, amit a tüzelés kezdetén kellett a ciccnek adni és elmaradt a tüzelés. Ha még esetleg akarnál kismacskákat, állatorvost kérdezz meg a gyógyszerről, hátha létezik. Lehet hogy rosszul tudom, de csak olyan cicát szabad ivartalanítani, aki már fialt, hogy ne őrüljön meg.
2008. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskákat tanácsos első fialás előtt ivartalanítani.(Az összes állatmenhelyen így csinálják.

Mi is ivartalanítattuk a perzsánkat,mert csak egy kandurt volt hajlandó elfogadni,a mi házikandurunkat,a perzsakandurt pedig alaposan elverte:)Meg elegünk lett az álandó tüzelésből,illetve nem tudtuk hova tenni a kölykeit.Olyan 2 éves lehetett.Most tavasszal tölti a 13.at,és egy csodás hatalmas cica:)

2008. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

IGEN!!!

Nekem is van egy cicám, és szörnyű hangokat ad ki amikor tüzel!Szerintem ivartalanítassátok ki mert ha nem teszitek, nem sok nyugodt éjszakátok lesz.

Ha nincs számításban új cica(főleg fiú cica),akkor az állatorvosnál lehet kapni fogámzásgátlót macskáknak!Mi is ezt használjuk. Akkor kell beadni amikor már hangokat ad ki.De ezt csak akkor használjátok,ha nem szeretnétek a cicátokat egy műtétnek alávetni,és ha nem jön még egy cica(fiú)

2008. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. KÉRLEK ivartalanitasd ki. Az én nőstény cicám is ebbe pusztult bele:méhgyulladást kapott,ami ugye nem történhet meg ha ivartalanítva van.Amúgy a méhgyulladás tünetei:gyakran szinte idegesen nyalogatja a hátó fertályát,rengeteg vizet iszik,lázas,hány,hígabbat székel,étványtalan.Ha ezeket vetted észre cicádnál akkor sűrgősen orvos!M.A
2008. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!