Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lehet a baj, miért...

Miért lehet a baj, miért viselkedik így a macska?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kihoztunk a menhelyről egy szeretetéhes, lelkes, belevaló kiscicust. Eszméletlenül jó cica, az első perctől megtalálta az almot, (benti tartással van) nem kapott szét semmit, és nagyon nyugodt volt.

Nemrégiben viszont elmentünk nyaralni 2-3 napot, és az Édesanyám néha-néha átment hozzá, megetette, viszont sajnos nem tudtuk magunkkal vinni. Hazajöttünk a párommal, és a cica mintha 360°-os fordulatot vett volna. Lepisilte a konyhaszekrényt, szétkarmolta a toalettpapírt a fürdőben, és mikor behoztuk a csomagjainkat, lepisilte a bőröndünket. Mi lehet ennek az oka, esetleg megsértődhetett, vagy az unalom vezérelte ilyesmire ?



máj. 11. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szeparációs szorongás szerintem, nem viselik jól, ha sokat vannak egyedül. Reméljük nem vált át majd agresszív viselkedésre vagy hisztire :) A szorongó macska sokszor jelez pisivel.
máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos, a múltban is volt, hogy ha simogattuk, akkor megharapott. Utána is olvastam, és ez szerintem afféle “szeretetharapás”.

Ezek mellett eszméletlenül hisztis cica, mert mindenért nyávog. Erre azt hittem, hogy normális, hogy csak ilyen a természete.

máj. 11. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
A macskák természetes magatartása, hogy jelezzék területüket és kommunikáljanak más macskákkal. Az ellenőrzik a környezetüket és jelölik azt az idegen macskáknak, és ez azt is jelenti, hogy megmutatják, hogy ők rendelkeznek egy bizonyos területtel vagy tárggyal. Így a vizeletet az illatok által ismerhetik fel a másik állatok. Emellett a macskák idegesek, stresszesek vagy betegek lehetnek, ha nem szorulnak kijelölésre, vagy nem vannak tisztában a környezetükkel. Ha a macska állandóan urinál, akkor ajánlatos konzultálni egy állatorvossal, hogy kizárják a lehetséges egészségügyi problémákat és megtudják, hogy hogyan kezelhetik a viselkedési problémákat.
máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, szerintem jobban utánanézek, informálódok egy kicsit, és mindenképp megkérdezünk egy állatorvost😀
máj. 11. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"cica mintha 360°-os fordulatot vett"


Tehát nem változott semmit? 😅 Tudtam, hogy 💩 az oktatás, de ennyire...


Kérdésedre meg a válasz az röviden: felborult a napirendje. A macskák a megszokás áldozatai. Ez van. Máskor ha elmentek, tegyetek be Feliway párologtatót. Mama meg játszon is vele, ne csak kaját lökjön, mert szegény nem lett lemozgatva napokig.

A bőrönd pisi meg az idegen szagok miatt volt.

máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha minden visszaáll a rendes kerékvágásba a cica is visszaáll :D


A bőrönd-pisi a szagok miatt lehetett, a konyha a figyelem miatt, a wc papír meg azért, mert nem volt kivel játszani. A szomszédomék ha több napra mennek el cicapanzióba szokták tenni a cicájukat, ha csak egy napra akkor otthon merik hagyni viszont mindig várja őket egy szeretetcsomag az ajtóban :D


A Feliway-ről nincsenek tapasztalataim de jó visszajelzéseket olvastam róla.


A hiszti lehet életkori sajátosság vagy a személyisége is. Például a kutyámat az se érdekli ha egész nap nem kap enni csak legyen mivel játszani (nem éheztetem, nyugi), de ha 20 percet kések a két fiatalabb cicáim kajájával, hát azt szerintem az utca végén is hallják. Az idősebbik cicám csak kiskorában volt hisztis, most megvárja míg adok a másik kettőnek (különben az ördögfiókák a kezemet eszik meg) aztán mikor kirakom az ő adagját is, szépen-lassan elnyammogja.

máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!