Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Saját tapasztalat alapján...

Saját tapasztalat alapján jelenleg mennyibe kerül átlagosan egy benti macska tartása havonta?

Figyelt kérdés

Lehetőleg legalább középkategóriás táppal együtt. Tudom, hogy kell neki kaja, alom, figyelembe kell venni, ha kárt okoz, állatorvosi költségek, stb. Tapasztalataid alapján mi az a havi összeg, amiből már stabilan el lehet tartani egy macskát?

Emellett te átlagosan milyen gyakran viszed állatorvoshoz és mennyit költesz rá? Tudom, hogy érdemes havonta félrerakni mondjuk egy 10-15 ezer forintot vészhelyzetekre, de mennyi az az összeg, amit átlagosan elköltesz az állatorvosnál és milyen időközönként? Értem itt az oltásokat, ellenőrzéseket, betegségeket, stb.


máj. 13. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Konkrét számmal sajnos nem tudok szolgálni, de tapasztalatom alapján egy benti macska könnyedén fenttartható ha valaki nem hónapról-hónapra él és minimálisan is félre tud rá rakni.

Én real nature tápot veszek, de szerintem macskák esetében az egyáltalán nem húzós ár (főleg egy nagytestű kutyához viszonyítva), alomból pedig eddig a legolcsóbb tescos is tökéletesen szolgált nekünk. Persze minden cica más és van amelyik kényesebb úgyhogy ezekkel lehet kísérletezni ha a legegyszerűbb megoldás nem válik be.

Állatorvosra leginkább az első pár hónapban kell költeni. Az én cicám kölyökkorában kapott két oltást+chipet ezután nekik nincs több kötelező. Ez szigorúan a benti macskákra vonatkozik. Legutóbb azt hallottam az állatorvosunktól, hogy kinti macskák esetében érdemes több oltást is kérni megelőzés miatt, de ha te szigorúan bent tartanád a cicád, ebből nem lesz gond.

Az ivartalanítás három évvel ezelőtt 20 000 volt+ a varratszedés ára. Ez azóta lehet, hogy emelkedett, de erre úgyis csak egyszer kell költeni, és már az első állatorvosi látogatásnál megkérdezheted az árát, így arra is könnyen félre tudsz tenni.

Bár ez abszolút saját tapasztalat, de három-négy év alatt egyszer kellett csak állatorvoshoz mennünk az első oltásokat leszámítva néhány enyhe tünet miatt. Annak nyilván borsosabb volt az ára mert nem csak a gyógyszert kell kifizetni, de a vizsgálatért is rengeteget elkérnek. Szerintem elővigyázatosság szempontjából (és egy egészséges macska esetén), ha félreteszel havi 10-15 ezer forint az elejétől kezdve állatorvosra, abból kényelmesen ki tudod majd fizetni, ha esetleg vészhelyzet adódik.

máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 benti cica van. Kajára kb 40 ezer megy el egy hónapban, jó minőségűt esznek és ebben benne van a száraz (Purizon), a nedves (Cosma) és a jutifalik is (szintén ez a 2 márka). Alom nálunk 3 wc-hez 5-6 ezer ft, a játék benne van a 40-ben. 2 havonta kapnak külső-belső parazita cseppeket, ez 10000 ft a 3 macskára. Oltás évente egyszer kb 20ezer/cica, ivartalanítás az életben egyszer, 20-30 ezer, chip szintén egyszer, 10-15 ezer ft. Ha bármi gond miatt megyünk állatorvoshoz, arra többet szoktunk költeni, mint egy sima oltásra, az egyiknek nemrég volt fogkőleszedése, altatásban, 50 ezret fizettünk. A másiknak egy időben gyomor gondjai voltak, akkor volt egy labor, ill. ultrahang, ezek is 40-50 közt mozogtak. A gyógyszerek sem olcsók, ha gáz van, arra fel kell készülni.
máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Duke81 ***** válasza:
100%
Nekünk 15 éves sziámi cicánk van egy emésztőrendszeri betegséggel, ezért speciális, elég drága tápot ehet csak. De így is havi 10-12-nél nem kerül többe.
máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

A miénk csak száraz tápot eszik, abból Royal Canin-t. Tudom, hogy sokak szerint van ennél jobb és olcsóbb, de a cicánk elég válogatós, és eddig a RC Savour Exigent volt az egyetlen, ami bejön neki. Kb havi 1 csomag 4kg-os csomag fogy, ~13 000 Ft

Alomból nem csomósodó Catsan. 1 hónap kb egy 10 literes csomag, ~4 000 Ft

Évi két állatorvos, oltások, féreghajtó (benti cicának is kell!), vérszívók elleni védelem (szintén kell), meg ami jön (pl fül atka, stb.) éves szinten ~40-50 000 Ft. Állatorvos díja erősen függ attól, hogy hol élsz. Budapesten jellemzően magasabbak a díjak, mint vidéken.

Kezdeti beruházás: almos tál/ macska wc: 5-20 000 Ft

Etető tál, 2 darab (nedves, száraz): 1-2000 Ft

Itatótál / macskaszökőkút: 500 Ft-tól, 30000 Ft-ig

Kaparófa: 6000 Ft-tól

Macskaágy: 10000 Ft-tól (opcionális)

Macskabútor: 15 000 Ft-tól (opcionális)

Játékok: amennyit rászánsz, de nem feltétlenül kell. Egy darab madzaggal v. dróttal és egy tollal v. papír szalvétával rengeteget lehet játszani


Induláshoz

Induláshoz:

máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

2 macska - bengáli, sziámi


Kaja

16 000 száraz, carnilove gabonamentes

5000 csirke hús

8000 konzerv, cosma, purizon

4000 aldis alom

2000 juti falat


Évente 20.000 oltás /2 macska (3 évente leukózis ellenit is; 34000 /2 macska)

Ezen kívül dokira nem szoktunk költeni.

5 év alatt most volt nagyobb kiadás; foghúzás az egyik cicának. 14.000 volt, de elbaxta a "cica szakértő" doki, vissza kellett menni, állatkórházba is, majd egy harmadik doki oldotta meg ( mint kiderült az eredeti csak letörte a fogait, bennehagyta a gyökeret, szilánkokat). Ez így a 14.000ből kb 70.000 lett. Plusz a kaja a lábadozas alatt, kb 10e

máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk kb. 12-15 ezer a kaja. Abban van konzerv, száraztáp, nyers csirkehús és máj (ezek csak időnként), és a jutifalat.

Ha kizárólag benti cica lesz, akkor nem fontos az oltás - persze adható -, és a chip sem.

Macskaágy szerintem fölösleges, úgyis a tiedben fog aludni. Esetleg a szekrényben. Fotelon. Mosdókagylóban.

Féreghajtó rendszeresen és mindenképpen, de az filléres tétel.

Nálunk szerencsére van egy pici udvar, ott kapirgálhatja a fákon a karmait és a dolgát is elvégzi kint. A benti alomládába kizárólag akkor kakál, ha éppen kifertőtlenítettem és feltöltöttem friss alommal. De olyankor akkorát, hogy a lapát is beletörik.


Az állatorvos...hát az most hirtelen nem jut az eszembe...😱 arra mindenképpen tartalékoljál, mert nem vicc egy beteg állat. És legyen erre a célra egy cicahordozó is.

máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Katona Dius ***** válasza:
90%

5 macska:

Heti egy-két Pennys alom (1600/db) + havi 2 doboz alomszagtalanító (1800/db).

Ivartalanítás lány 20.000.-, fiú 10.000.- egyszeri kiadás.

Játékok, attól függ, milyen gyakran és mit adsz nekik.

Havi 30.000.- a száraztáp, nem nagy kajások, előttük van az önetető, annyit esznek, amennyi jólesik.

Havi 30.000.- a nedves + jutifali. Ezek már jobban mennek, mint a száraz.

Macskahordozó 4000-től a csillagos égig, amelyik szimpatikus. Mi korábban vettünk egy olcsóbbat, pár alkalom után letörtek a gagyi műanyag csatjai...

Állatorvos évi egyszer látja őket, az cicánként olyan 5000.- körül van, felénk elég tűrhető áron dolgoznak az állatdokik. Ha valami baj van, akkor oltás, vizsgálat, stb. megvan 10.000 alatt.

Alomtálca/fedett alom 2000-től csillagos égig.

Cicavár, egyebek opcionális. Úgyis az ágyban alszik XD

Alkalmanként féregjató, bolha és kullancscsepp, talán ha negyedévente 5-10.000 ft.

És mondom, nekem ez 5 benti macskára.

máj. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmam sincs, nem számoltam meg össze. 7 macskánk van, heten ötfélét esznek, sokban vannak, de egy cica sztem havi 15 ezerből kijön.
máj. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Egy macska havi szintre leosztva szerintem kb. 15 ezernél nem több. És ezt úgy, hogy cosma nature nedveset meg taste of the wild szárazat eszik, szóval nem valami szart adok neki. Megveszem száraz tápotból a 6,5 kilós kiszerelést, pontosan nem tudom, de szerintem akár fél évig is elég neki, konzervet egyszer kap naponta, egy 6x400 grammos tálca majdnem egy hónapig elég. Juti olyan havi 1500 körül, néha valami játék, az pár száz ft. Alom kb egy fogy el egy hónapban, 2500. Fiatal macska, így az állatorvos csak oltani jön évente, 10 ezer körül van. Spot ont én benti macskának nem adok, soha nem volt még bolhás vagy ilyesmi.

Nyilván az elején van egy nagyobb kiadás, kölyökkori oltások, ivartalanítás (nekünk lány cicánál 20 ezer ft volt) kaparófa (50 ezer, de nagyot vettem legutóbb , mert lesz még egy macska, nagyra növő fajta), tálak, fekhely, hordozó... De ezek egyszeri vagy ritkán ismétlődő kiadások.

Illetve idősebb korában húzós lehet az állatorvosi költségek miatt. Volt még egy cicánk, pár hónapja vesztettük el, daganatos volt... Utolsó hónapjaiban a vizsgálatok kerültek vagy 200 ezerbe (csak a ct, ami azért kellett, hogy lássuk, műthető-e, 100 ezer volt... és akkor még laborok, röntgen is készült, ha műthető lett volna, a műtét még 100+ ezer), gyógyszerek tizenezer havonta, amíg azok mellett még jó volt közérzete... És még öreg sem volt, 9,5 éves :(

Szóval a kezdő költségeket leszámítva, ha egészséges a macska, nem kerül sokba. Ha viszont valami baja lesz, az állatorvos nagyon drága sajnos. De szerintem megéri áldozni rájuk :)

máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Basszus! Itt van aki havi 100 ezernél tart macskával. Gyerekeiteknek marad valami?
máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!