Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van más megoldás azon kívül,...

Van más megoldás azon kívül, hogy éjszakára kizárom a macskát?

Figyelt kérdés

Kedves, játékos cica, de sajnos mindig akkor támad kedve játszani, amikor alszom. Már hónapok óta nem volt olyan, hogy ne lett volna legalább egy karmolás/sebhely az arcomon, jelenleg is olyan a képem mint egy veterán tőrvívőnak.

Nem akar ő bántani, csak játszik, vagy simán csak karommal felkapaszkodik a fejemre amíg alszom.



máj. 15. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés előtt játsz vele, fáraszd le.
máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Játsz vele sokat napközben, lefekvés előtt. Ha aludni látnád napközben, akkor keltsd fel, és inkább tartsd ébren. Alvási időt nála is ki lehet alakítani. Erre youtube-on is találsz tippeket, és videókat. :)


Valamint úgy érzem, hogy egy fiatal cicáról beszélsz. Idővel hónapok múltával lenyugszanak valamelyest :)

máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen okés és jó megoldás lehet, hogy ha napközben benn is van a macska, attól még éjszakára kizárod. Idővel megszokja, és nem lesz baja tőle.


Én is ki szoktam zárni a hálószobából a macskát, mert nagyon kapar, eleven, almozás után büdi a popója :D

Időközben arra is rájöttem, hogy érzékeny is lettem a cicaszőrre, és aludni sem tudok mellette, ha benn van a cicóka mellettem :)

máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sajnos ha napközben sokat van egyedül, simán kialakul a szeparációs szorongás így és agresszív lesz, ha korlátozva vagy veszélyben érzi magát. Legalábbis nálam ez a helyzet minden tavasszal, amikor amúgy is érzékeny szegény.
máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kb amióta cicám van vagy délelőtt vagy délután alszom, mert azóta 3 cicám lett összesen, de mindegyik egy hibbant ördögfajzat, akik este 10-kor kezdenek el megőrülni és hajnal 4-ig le sem lehetne lőni őket.
máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5, és dolgozni mikor jársz? Vagy eltart egy öreg manusz?
máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 macska van, és soha nem engedtem be őket este amikor alszunk. Megszokták h akkor csend van, nyugi van, ők is alszanak olyankor. Persze van amikor rájuk jön az 5 perc este de minket az már nem érint 🙂
máj. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Este játék, aztán kizárom a nappaliba. Illetve ott van még neki a konyha, előszoba, vécé, kamra. Randalírozhat, én meg alszom.
máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katona Dius ***** válasza:
Nálunk 5-en vannak. Az elején ők is azt csinálták, hogy éjszaka kezdtek rallizni. Mi ilyenkor mindig kitettük őket a szobából, ajtó becsuk. Egy idő után megtanulták, hogy ha velünk akarnak aludni, akkor lámpaoltás után csitt van. Nem mondom, hogy néha néha nem üt be náluk a bolondság, és nem kezdenek neki torpedózni, olyankor megint kitesszük őket. De az esetek nagy részében, ha lefekszünk aludni, villany lekapcs, akkor odakuporodnak hozzánk és alszanak ők is.
máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!