Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS valaki aki ért a cicákhoz...

SOS valaki aki ért a cicákhoz segítene?

Figyelt kérdés

10 napja fialt le az 1 éves cicánk 4 gyönyörű kiscicát szült, de a 8 napon eltűnt egyszerűen nem jött haza , 3 napig én etettem a kicsiket tejjel de állandóan sirtak hiába ettek , most pedig hozzájuk tettem az anyamacska testvérét aki szintén 1 éves de amit tudni kell az az hogy ez a cica is pohos szerintünk és baj lehet e belőle ha velük van? És hogy szerintetek van e már teje? és ha van akkor baj lehet belőle ha szopnak belőle ezek a kicsik és utána lefialja a sajátjait? Én úgy láttam hogy van teje de ha ezek szopnak belőle akkor fog maradni a sajátjainak?

Szerintetek van rá esély hogy haza jöjjön az anyjuk? És ha hazajön baj lehet belőle hogy a testvére volt velük?

Bocsi ha hülyeséget irtam de nem tudom mit csináljak velük állandóan sirtak de most hogy velük van az anya macska testvére meg nyugodtak, valaki tudna valamit mondanni?



#macskatej #cica #Anyamcska
máj. 15. 16:25
1 2 3 4
 1/34 Katona Dius ***** válasza:
96%
A tej újra termelődik. Jut majd a sajátjainak is. Ajánlom a macska tápszert, jobb mint a tehéntej. Ivartalanítás megoldás az újabb szaporulat ellen.
máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Értem, de ha mégis hazajönne az anyjuk baj lenne belőle ha a testvére eteti a kicsiket?

És ha megszüli a sajátjait ezekkel ugyanúgy fog törődni?

máj. 15. 16:43
 3/34 A kérdező kommentje:
Már régebben is csinált ilyet hogy eltűnt pár napra de akkor ugye még nem voltak kicsinyei
máj. 15. 16:49
 4/34 Katona Dius ***** válasza:
89%
Nem lesz baj, ha az anyacica hazajön. Igen, tud vele ugyanúgy törődni, mint a sajátjával. Vagy az anyacica, vagy a tesója, de valamelyik fel fogja nevelni őket. Márha a tesó nem tűnik el, mint az anyacica. Kint tartott cicáknál sajnos előfordul, autó szomszéd kutya, bármi közbe jöhet...
máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Még az lenne a kérdésem hogy lehet e teje már a terhes cicának még fialás előtt?

Mert szopják a kicsik de nem tudom hogy kapnak e belőle valamit

máj. 15. 17:09
 6/34 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ezt sajnos nem tudom. Lehet, csak cumiznak, hogy megnyugodjanak. Én ajánlom a cicatápszert, nem nagy összeg, meg hozzá lehet venni állatboltban cumisüveget is. Táanyag is van benne elég nekik, és jól is laknak vele. Viszont pár óránként etetni kell őket. Anno, mikor hozzám odafialt egy idegen cica és 3 hét után ott hagyta a kölyköket, én úgy oldottam meg, hogy reggel 6 körül kaptak, délben anyu hazaért a munkából, adott nekik ő is. 4 után hazaestema munkából, kaptak megint, 8-kor és éjfélkor is. 6 hetesen már kaptak alutasakosat is, mellé még ment a tápszer 8 hetes korukig. Utána már ették a kicsiknek való tápot, a kozervet, nem kellett nekik a tápszer. De mivel maradt bőven, még tálba be-be kavartam nekik esténként egy adagot.
máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, nem fog már haza menni az anya, párnapos kölyköket nem hagy el ok nélkül. Vagy benne maradt egy kölyök és vérmérgezés vitte el, vagy érte valami. Mivel sanszos ugye, hogy vemhes a pótmama, mindenképp KELL tápszer, mert az összes kölyköt nem fogja tudni etetni! Tehéntejjel nem szabad etetni őket, kecsketej vagy tápszer. Ez a 2 variáció van. Neked kell felnevelni őket, szóval alaposan olvasgass a témában (etetés, melegítés, mert a testhőt még nem tudják tartani, pisiltetés, kakiltatás stb). A pótmamát meg amint lehet, vidd el ivartalanítani.
máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
máj. 15. 17:31
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy vemhesen is van picike tej; sőt, az is, hogy most, hogy a kölykök ott lógnak az emlőin, a szopással serkentik a tej elválasztását. De nem lesz elég nekik. Az igazi tej majd a fialás után indul meg. És az első adag - az un. fröccstej - az ő kölykeinek kell.

Most - egyelőre - azért is vannak békében, mert nekik nem csak a tej hiányzott, hanem az anyjuk testmelege is.

Mivel etetted őket eddig?

Két etetés között tedd a kismacskákat egy rongyokkal kibélelt dobozba, legyenek négyen egymás mellett, egy kupacban. Ha van a házban hadba fogható plüssállat, az is mehet melléjük.

A pocakjukat időnként masszírozd meg óvatosan, és a popsijukat is egy enyhén nedves vattával. Hogy tudjanak üríteni. Az anyukájuk is ezt csinálná.

Most te leszel a cicamama egy ideig :)

Aztán tényleg vidd majd el a másik macskát ivartalanítani. Nem hiányzik neked ez a tortúra, ugye? :)

máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Szeretem őket meg minden de azért elég macerás ez az egész, a kérdésre válaszolva eddig bolti tehén tejjel etettem de olvastam hogy az egyáltalán nem jó nekik de ezt én tudtam mivel ették , de holnap mindenképp veszek nekik tápszert a nedves vattás dolgot eddig is csináltam csak az a helyzet hogy állandóan sírnak és nem tudok velük mit csinálni reszketnek pedig nincsenek hidegbe , ugye most hogy be tettem hozzájuk az anya macska testvérét már megnyugodtak de azóta nyilván etettem már őket mivel ha van is teje a vemhes macskának az nem biztos hogy elég nekik.
máj. 15. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!