Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy sziámi lány cicám....

Renike230 kérdése:

Van egy sziámi lány cicám. Nagyon agresszív. Sokszor minden ok nélkül nekem szökik és harapdálja a kezemet, bokámat vagy megkarmol. Miért viselkedik így amikor én nem bántom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 12:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Nekem is volt sziámi cicám, gyönyörű volt de sajnos el kellett adnom mert fajtájánál fogva elég vad volt pedig nagyon szerettem!Ők ilyenek,ilyen fajta...
2010. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
A sziámi egy nagyon kényes és akaratos fajta.Nekem is az van.Az elején amikor befogadtuk ő is harapdált,de leszokott róla mert azért enyhe verés járt.Mostanában ha akar valamit akkor "verekszik".Nem tudunk vele mit csinálni ő ilyen akaratos (nem kicsi korától van nálunk,befogadtuk)
2010. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyogyós. Az enyém is ilyen, pedig nem sziámi. Van néhány nehezen kezelhető egyed. Egyébként még kölyök? Ha nagyobb lesz, még javulhat a helyzet. Én még játszani sem tudok az enyémmel, mert ő azt hiszi, hogy valakinek meg kell halnia, és persze az én lennék!
2010. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsón jót nevettem.:)

Anyu macskája is ilyen volt kicsinek, vérbeli sziámi.

Egy agresszív vadállat, aztán mikor rájött, hogy igazából akkor is megkapja amit akar, ha nem tépi le a lábunkat, valahogy visszavett ebből a stílusból.

Sok türelem kell hozzá, sok humor, és jó ha van otthon betadine.:)

2010. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most, hogy így mondjátok, legtöbbet a macska-okozta sérülésekre használom a betadine-t. Az enyém a sima gyogyós.

Kiskoromban szerettem volna egy sziámit, de most elvettétek a kedvemet. Tényleg olyan hangosak? Sokat nyávognak?

2010. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyámé igen. És nem is a baj, hogy egy dumagép, hanem olyan hangja van, hogy feláll tőle a hátamon a szőr. De pl anyu szereti a hangját, úgyhogy embere, és idegrendszere válogatja.
2010. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Enyém a verekedős sziámi.

A miénk sokszor nem is nyávog hanem ilyen mekegő hangot ad ki XD De van olyan is,hogy kinyitja a száját de nem jön rajta hang.Amikor folymatosan "mekeg" elég idegesítő bír lenni.

2010. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk sima kis házi cicánk van (4 hónapos), de ő is ilyen kis vadóc. De egyértelműen nem agresszióból hanem játékból csinálja. Annyi energia van benne mint egy atomerőműben és ő is halálosan komolyan veszi a játékot, beveti minden fegyverét.:) Rátámad kézre, lábra, minden testrészre (ha alszunk akkor is). Próbáljuk leszoktatni róla de eddig nem sok sikerrel. Talán ha nagyobb lesz lenyugszik.
2010. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A sima házi macskának mi köze egy sziámihoz?

Ha utána nézel a neten nagyon sokszor írják a fajta jelleménél, hogy a sziámi egy ilyen cica.


A sziámi macska természete :

Erőteljes,határozott természetű. Néha agresszív a természete, de ezt leginkább a nevelése határozza meg. Ha simogatják és foglalkoznak vele, olyan szelíd mint egy ma született bárány. Ha viszont elhanyagolják, idővel elvadul. Szeret nyávogni. A sziámi macska gyakran hangosan nyávogva próbál kommunikálni gazdájával, például ha éhes vagy szomjas, vagy nincs kitisztítva a wc-je, vagy bejött egy idegen a lakásba stb... a gazdája egy idő után megtanulja, hogy melyik nyávogás mit jelent. Akinek már volt sziámi macskája az tudja, hogy a nyávogások milyensége nagyban különböznek egymástól! Szereti a kényeztetést a simogatást, szeret a figyelem középpontjában lenni. Ha unatkozik, feltalálja magát, keres egy elfoglaltságot magának, ami a gazdinak nem annyira jó ötletnek tűnhet például a függönymászás, bútortépdesés, össze-vissza sebesen rohangálás hangos brinnyegéssel egybekötve (a brinnyegés a sziámi macska jellegzetes hangja). Fontos hogy legyen játéka a macskának, mert akkor azzal fog játszani, s nem a lakás berendezéseivel.

2010. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 whatshername ***** válasza:

Nem tudom,hogy sok helyen miért húzzák le ennyire a sziámi macskákat,szerintem messze a legintelligensebb,legjátékosabb és legszebb fajta.Nekem már kettő is volt,és csak jót tudok róla mondani.Igen,kölyökkorukba kicsit túlzásba viszik a játékot,és megkarmolnak,de ezt MINDEN kölyök macska így csinálja.Ha felnőnek,már nem ilyen vadak,de akkoris lehet még játszani velük,nem lustulnak el,mint pl egy perzsa.

Amúgy a mindkét sziámink(nem egy időben voltak) megtanulták maguktól kinyitni az ajtót,míg a házi cicáink nem!Pedig mutattam nekik,hogyan kéne:)

Szóval sziámi cicákat a népnek!:D

2011. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!