Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fajtiszta vagy keverék macskát...

Fajtiszta vagy keverék macskát érdemes szerezni? Tenyésztőtől, menhelyről vagy maszek emberkéktől?

Figyelt kérdés
Sürgős lenne!
2009. jan. 29. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Válassz menhelyről keveréket!


ezzel megmentesz egy szerencsétlen kis állatot a biztos haláltól (mert hogy elaltatják őket egy idő után helyhiány miatt) illetve a keverék macskák bizonyítottan életrevalóbbak és okosabbak, mert sokkal változatosabb a génállományuk a tenyésztett cicákkal ellentétben.

én tuti menhelyről hoznék haza állatot magamnak. az én mostani macskám is keverék, de soha nem volt még ilyen gyönyörű, és intelligens macskám. (korábban volt sziámim)

2009. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha tenyésztőtől hozod a fajtatiszta cicust, az elég drága mulatság lesz, cserébe viszont be van oltva minden ellen, ami létezik, plusz egy egészséges, kézhez szoktatott, törzskönyvezett kölyökmacskát kapsz, akit akár még kiállításra is elvihetsz. Ha ajándékba lesz, és nincs tervbe véve a kiállításra járkálás, "profi macskázás", akkor egy házicica is tökéletesen megteszi a szomszéd nénitől vagy akárhonnan, például menhelyről is. Őt viszont akkor el kell vinni majd az állatorvoshoz.
2009. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem válassz menhelyről egy keverék cicust. Így megmentesz egy cicát. Meg persze olcsóbban is meguszod.
2009. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

14:54-esnek: olttatni te magad is tudod a macskát. Aki nem a macskáját szereti, hanem az állatokat és a természetet, az menhelyre megy.

Aki demózni akar, az nem megy menhelyre, ők azok, akiket nem állatszeretőnek nevezek.

Én...

2009. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Én tenyésztő vagyok így elfogult is vagyok ebben a kérdésben! Mielőtt megvettük első brit cicánkat , hoztunk menhelyről kiscicát. Nagyon szerettük, két hétig a kis tündért! Sajnos elpusztult! Azt az érzést nem kívánom senkinek. Megfogadtam hogy soha többé nem hozok menhelyről állatot!Persze tisztelet a kivételnek! Ez az én szörnyű tapasztalatom volt és szerettem volna megosztani veled.Egyébként kiállításra lehet nevezni házicicát is és ők is gyönyörűek.
2009. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!