Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám erről a viselkedés...

Hogy tudnám erről a viselkedésről leszoktatni a cicánkat?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 5 hónapos, égetnivalóan rossz kandúr kiscicánk. Nagyon eleven, játékos, igazi kis vadóc. Szanaszét harap, karmol mindent, felugrik a nyakunkba, elkapja a lábunkat, felmászik a nadrágunkon, szóval kész agyrém.:) De az hagyján hogy velünk, a családtagokkal ezt csinálja, de vad idegenekkel is. Általában a macskák tartanak az idegenektől, ha jön valaki akkor elbújnak, de ő nem fél senkitől és semmitől. Roppant kínos amikor megmássza, összekarmolja a postást, gondnokot, üzletfeleket. Próbálunk ilyenkor rászólni, rádörrenteni de fél perc múlva megint ugyanott tartunk. Mit tehetnénk?
2011. jan. 7. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, meg lehetett őrülni tőle, ha leszedtem valahonnan, aloig érte a lába a földet, már indult ismét felfelé a függönyre, asztalra, stb.

Mi valami újsággal vagy ronggyal (konyharuha pl) meglegyintettük, de csak így a feje előtt suhintottunk egyet, ami megzavarta, megijesztette, és hozzá hangosan erősen sisegtünk (SSSSSS). Ez lett az elzavaró jelzés. Ma már elég sisegni, azonnal eltakarodik, vagy abbahagyja, amit csinál. Sőt, a kutya is eltanulta tőle, szóval kettő az egyben :)

2011. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Őszíntén?Semmit.A macskák roppant öntörvényűek.Nekünk is van egy hasonlóan rossz kandúrunk,aki már 2,5 éves,de nem változott.Ilyenkor célszerű valahova bezárni,ha jön valaki,vagy csak úgy büntiből pár percbe,nálunk a wc a "kóter" :))))
2011. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki fogja nőni, a kulcs az, hogy "5 hónapos". Ilyenkor a legtöbb cica iszonyatosan eleven, az enyém is az volt.

Majd kétéves kora körülre kinövi. Bántani nem szabad, csak játszani vele.


A karmát meg le kell vágni.

Egyébként véletlenül karmol vagy kiengedi a karmát?

Az nekem jó taktika volt, hogy amikor eldurvult, akkor kizártam a konyhába - lenyugodott 10-20 perc alatt.

2011. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vágjuk a karmát rendszeresen, de nagyon gyorsan nő. Nem véletlenül karmol, kieresztett karommal játszik mindig és harapdál is. Csak játékból csinálja, tudom de akkor is nagyon kellemetlen. Én kb folyton kizárhatnám akkor mert állandóan benne van az ördög, mindig játszani akar.
2011. jan. 8. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy összecsavart újsággal legyintsd meg és szólj rá, hogy "nem szabad". Néhány alkalom után elég megzörgetni a papírt. De az is hasznos, ha egy kis vizipisztollyal vagy virágspriccelővel lespricceled,utálják a vizet. A harapásnál koppints a szájára két ujjal. Az enyém is harapott, mikor idekerült, ráadásul ha nem figyeltél rá, akkor egy csavaros mozdulattal rábukott az ember lábfejére és azt harapta meg. A koppintgatással szépen leszokott róla.
2011. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Újsággal legyintés? Karomvágás? Ezek durvaságok.


A művelt anyamacska a "Teletubbies" nézeti velük, ez a természetes módszer.

2011. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!