Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbízható skót lógófülű...

Megbízható skót lógófülű macskatenyésztő?

Figyelt kérdés

Próbálok mindent felkutatni ami a cicával kapcsolatos fontos információ. Sajnos arra a következtetésre jutottam hogy nincs olyan kennel amiben 100% megbíznék. Aki ismeri a skót cicát tudja miért írom ezt,hosszú lenne lerni. Sajnos olvastam szomorú eseteket...

Van olyan akinek ilyen cicája van és ajánlja a kennelt ahonnan a ciccet elhozta?

Válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 16. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a Tündérhegyi kennel borzasztó szimpatikus, de ott most sajnos nincs skót lógófülű. Viszont lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni a véleményüket arról, hogy honnan érdemes venni.
2011. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi :)

Sok kennelt felkutattam már a neten csak hát félek a csalódástól meg is hülyülnék ha a ciccnek baja lenne.

Olvastam olyan esetet amikor a kiscica cseperedésekor tűnt fel csak a gazdinak hogy a cica furán jár és a háta is görbült :( az orvoshoz elvitte és kiderült hogy 3 lába csökevényes és egy csonk ... ez szörnyű. Volt hogy a gerince nem volt kifejlődve rendesen. Két skót cicát tilos pároztatni.

2011. jan. 16. 10:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy cicamentő ismerősömnél van most is egy skót lány cica. TK-es, de az, hogy hajlandóak voltak letörzskönyvezni, már komolyan minősíti azt az egyesületet is. Mert nem csak 2 skót lógófülű pároztatásáról van szó. A cicának a mamája ugyanis a TK szerint az apai nagyanyja és dédnagyanyja is..... Magyarul a mamát mindig saját megtartott fiával fedeztették..... Ennek megfelelően szerencsétlennek komoly fejlődési rendellenességei vannak. Ha érdekel és adsz egy mail címet, megírom, hogy ki volt az, aki ezt elkövette. Most is hirdetett az expresszen.... Legalábbis nemrég még láttam a hirdetését.
2011. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen én is ezektől tartok ,ezektől a "lelkiismeretes" tenyésztőktől . alfamito74@gmail.com köszi előre is
2011. jan. 16. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Lógófülű macska tenyésztő.
2011. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ment a tk. Írd meg, hogy rendben átment-e, mert volt, hogy vacakolt a csatolásnál.
2011. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az az egyesület bármit letörzskönyvezne. Akár olyan felmenőket is bediktálhat a tenyésztő, akiket lehet párosítani. Aztán, hogy valójában kik a szülők, azt csak ő tudja. Szóval olyan törzskönyvvel, amit az az egyesület adott ki, még plüssmacskát se vegyél.
2011. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link] Olvasd el a Hogy is van ez? menűpontot. Érdemes.

"A porcosodási rendellenesség NEM betegség, egy degeneráció, amely nélkül nem létezne a skót fajta. Ez a porcmódosulás nemcsak a fülporcban, hanem a cica testében máshol is előfordulhat (könyök, farok és hátcsigolyák), ezt minden skót lógófülűt, skót állófülűt és skót vérhányaddal rendelkező brit rövidszőrűt vásárló tulajdonosnak tudomásul kell vennie, el kell fogadnia a vásárláskor. Egyetlen tenyésztő sem tud garanciát vállalni arra hogy csak a fülön jelentkezik a deformitás, mert 10-12 hetes kismacskánál még nem látható, vagy ki sem alakult még az esetleges porcelváltozás."


Szerintem aki ilyet leír, az tisztességes tenyésztő.

2011. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, tisztességes ,de én már nem merem ezt bevállalni.

:( Sok utánaolvasás ,utánagondolás után lemondtam a skót cicáról. Túl drága ahhoz ,hogy merjek kockáztatni na és elsősorban ami aggasztana ha a cicának nem csak a füle lenne csonka ,abba bele sem akarok gondolni.

Brit cica lesz :)

Köszönöm a hozzászólásokat!

2011. jan. 21. 09:13
 10/10 anonim válasza:

sikerult talalni megbizhato tenyesztot? :)


en is ilyen kiscicat szeretnek.

2016. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!