Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnem ha cicam mindig egy...

Szeretnem ha cicam mindig egy helyre fekudne. Hogy tudnam raszokatni hogy ne legyen mindenhol macska szor? Vettem neki egy puha finom agyat, de nem fekszik bele ha beleteszem is csak rovid ideig marad ott. Van valami amivel oda lehetne szokatni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 02:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sikerülhetne, minnél inkább rá akarod venni, annál biztosabb, hogy ellenáll és juszt sem azt csinálja, amit te akarsz tőle. Miért van cicád, ha nem viseled el a szőrt? Meg kell tanítani neki, hogy vannak olyan helyek, ahova tilos menni és ha jól csinálod, akkor azt be is fogja tartani. Az én cicám mondjuk olyan, hogy szeret hónapokig egy helyen feküdni, aztán mikor megunta, keres egy másikat. :)
2011. febr. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos soha nem tudod egyhelyre szoktatni a cicát.önálló

"személyiség" és maga dönti el, hogy hol akar heverészni, aludni.

30 éve vannak cicáim, most is van 17-15-8-évesek de szinte nincs a háznak /bent/ olyan része, amit már ne próbáltak volna ki. a leghihetetlenebb helyekre képesek bebújni és napokig azt a helyet bitorolni:))

aztán gondolnak egyet és áttelepülnek máshova,ami nekik jó.

én már teljesen együttélek ezzel, a férjemet néha zavarja, hogy már "itt is macskaszőr" van.

én azt szoktam neki mondani, ahol macska van, ott szőr is van:))

lehet utánuk takarítani, ez tény, de olyan imádnivalóak:))

üdv-cicás-

2011. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 homo ludensz ***** válasza:
Van egy Ottó nevű cicánk kandúr őkelme de ivartalanított így nem igen verekszik és nem jelölget általában nem csavarog.Azt tudom tanácsolni hogy figyeld meg a helyet ahol a legtöbbet fekszik és ha van kutyátok az meg elkerüli. A macska őse üregekben,fák odvaiban húzta meg magát és ha ezeket kimérjük akkor negatív eredményt kapunk s ráadásul ezek a helyek is változnak a csapadékos időjárás függvényében.Az állat ösztönösen érzi hogy neki milyen helyen kell pihennie,ezért a területén belül számunkra ötletszerűen vándorol pedig csak a természetből "olvas" ki nálunknál többet.
2011. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A macskatartás velejárója a macskaszőr. Nem értem én sem, hogy ha ennyire zavar a szőr, akkor minek vettél magadhoz macskát?

Na mind1.

A macska soha nem fog csak egy helyre feküdni. Törődj bele. Nincs az a módszer, amivel rá tudnád venni. Ennyi.

a szőr ellen létezik a kütyü, az a neve hogy furminator, elég drága, olyan 6-7 ezer körül van, de nagyon jó. De ez se fogja megszüntetni a szőrhullajtást, csak leredukálja azt a minimumra (sokkal jobban , mint más kefék)

2011. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, és tesznek a finom puha ágyra, pláne ha az túl nyitott az ízlésüknek (jól írta az előző, jobb szeretik a bebújós helyeket) Az enyémek pl imádnak újságpapírón feküdni, pedig az minden, csak nem puha. Ha meg erőszakkal beleteszed, mégis mit hittél? hogy addig ottmarad, amig te nem engedélyezed hogy elmenjen? Vagy mi? Atyám... :D
2011. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámnak van 4 törzshelye, és csak ott hajlandó aludni, és hiába vettünk neki ilyen ágyat, meg kaparóoszlopot, az egyik sem tetszett neki. Az ágyam alatt alszik délután, a cipős-szekrényben éjjel, a nappali szőnyegén és a kanapén egy díszpárnán nappal. Ezeken a helyek borzalmasan sok a macskaszőr, mert perzsa macska, de a szőnyegen 2 naponta felporszívózunk, a díszpárnát könnyű "leporolni", de csak akkor csináljuk, ha jön valaki, mert minket nem zavar, a cipőket akkor takarítjuk, mielőtt felvesszük, az ágyam alatt meg senkit nem zavar a szőr. Szerintem ezeket a frekventált helyeket, amiket a Te cicád is használ, tudod 2-3 naponta takarítani, 10-15 perc lehet az egész, ennyit meg kell tenned, ha szobacicát akarsz.
2011. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oda fekszik ahova akar...NŐ dönti el mit akar-részben-.Az én macskám még az ágyra is felugrik és ott akar feküdni,de ezt nem nagyon engedjük.Ilyen eset nálunk a macskakosárral van.Van neki egy,de sose mászik bele..
2011. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
KOszonom a hozzaszolasokat.Aki aszt kerdezi minek tartok macskat kozlom ,nem ez volt a kerdes. O nekunk egy bebi a haznal a hercegno. Mehet minden fele csak en szerettem volna egy pici zugot megtartani arra az alkalomra ha valaki bejon hozzank letudjam ultetni. Nem felve attol hogy nem jon tobbet mert tiszta szor lett a ruhaja.
2011. febr. 15. 17:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Cicasok uzenem nektek"a bebim belefekszik az agyaba" Tudtam hogy okos ,de ez mindenen felulmult. Most a ferjem nincs itthol ily enkor az o helyen fekszik az agyon,de kesobb atmegy az o helyere es eszt latvanyosan csinalja, amiert nem marad el a dicseret.Szinte latszik rajta hogy akarja mondani "Megakarok felelni nektek amiert igy torodtok velem es szereteben elunk eggyutt.
2011. febr. 25. 04:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja ,ha valaki reszletes beszamolot szeretne,szivesen megosztom a reszleteket is.
2011. febr. 25. 04:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!