Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki szoktatott már macskát...

Aki szoktatott már macskát emberi wc-re mennyi idő alatt sikerült megtanítani a cicát, hogy teljesen önállóan használja akár kerettel és alommal?

Figyelt kérdés
Én már kb 1 hónapja rajta vagyok a dolgon, még kerettel és alommal megy, a pisilés már tökéletes, de kakilni csak segítséggel tudnak, 2 cicám is van :)))
2011. márc. 6. 17:26
 1/10 anonim válasza:
21%
??? Ez most komoly..?!
2011. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez komoly.Az ln macskám is ezt csinálja kb fél év volt mig rászokott nemvolt túl könnyű de mostmár önállőon használja a WC-t.

Igaz lehúzni nemtudja xD

2011. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tényleg létezik. Én is tervezem, hogy elkezdem a macskámat wc-re szoktatni.

Van ilyen készlet is. neve: litter kwitter cat (ebay): [link]


Videó: http://www.youtube.com/watch?v=t3K6whhsTjA


Mivel ez elég drága van más megoldás: [link]

2011. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fél év, akkor türelmes leszek továbbra is :)))

Az enyémek se húzzák le, de viszont nincs szaga, mert a víz elnyeli :P

Ajánlom másoknak is, mert nem kell almot venni, meg cserélgetni, nincs szag, csak a wc fedőt kell nyitva hagyni :D

2011. márc. 6. 19:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Néztem a második videót, de jó, ahogy még a wc papírt is használja :DDDD
2011. márc. 6. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm cicája 3 hónap alatt beletanult a dologba, gondolom cicafüggő:)
2011. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a linkes.

Ezzel a szettel elméletileg 3 hét alatt meg lehet tanítani.

2011. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Wikipédián is azt írja, hogy csak pár hét. Házi készítésű "keretet" használok, egy pár száz ft-os tálca lett kialakítva, úgyhogy szerintem nagyjából mindegy, inkább reklámfogás a link, de néztem előtte én is, csak drágának találtam. Az egyik már elkezdett magától kakilni azóta :D
2011. márc. 8. 09:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Linkes vagyok.

Én is lassan elkezdem tanítani csak még kicsi :). 3 hónapos.

Milyen módszerrel szoktatod rá?

2011. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Előre is sok kitartást kívánok hozzá :)))

Legelőször az almos tálat feltettem a wcre, ezzel semmi gond nem volt, egyszer kellett nekik csak megmutatni, hogy az alom a wc tetején van.

Majd kb egy hét után kialakítottam egy kb a wc csésze szélességű műanyag tálcát, úgy, hogy a peremét levágtam, hogy szépen illeszkedjen a wc pereme alá, és vágtam rajta egy lukat. A luk és a wc perem közt feltöltöttem alommal. Itt már nehezebb volt a dolog, nem nagyon akarták maguktól használni. Mondjuk én kihagytam azt a részt, amikor luk nélküli tálkát kell a wc-be tenni. Nagyjából tudtam, hogy mikor kakilnak, napi 1-2 alkalom, meg, hogy mikor pisilnek, és mindig figyelni kellett, amikor elkezdenek helyet keresgélni, vagy kapirgálnak, akkor rátettem őket a wcre. 1-2 hét alatt az egyik megtanulta a pisilést, a másik kicsit később, viszont ő már pár napja önállóan kakil :) A másiknak van még vissza az önálló kakilás. Ha ez is meglesz, elkezdem szélesíteni a lukat, míg szép lassan el nem tűnik a tálca :)

Ha nem hagyod ki azt a lépést, mint én, akkor talán nem kell ennyit figyelned őket. Elég kicsi még a cicád, biztos viszonylag hamar meg fogja tanulni :) Az enyémek fél évesen kezdték.

2011. márc. 8. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!