Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csomosodó vagy nem csomosodó...

Csomosodó vagy nem csomosodó macskaalom a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Nőstény cicának keresek valami jó almot de nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb.
2011. márc. 7. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A csomósodó a nevéből adódóan annyival jobb, hogy csomósodik. Egyszerűbb takarítanod, ha összeáll a trutyi, mintha szemenként kéne kiválogatnod.
2011. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer vettem csomósodót, de az már magában is olyan büdös volt, hogy én olyat soha többé... Nekem a sima macskaalom tökéletesen megfelel, régebben zseléset vettem, de az sem tetszett, a pisitől gusztustalan lett. Én maradok a hagyományosnál.
2011. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én "sima" almot veszek neki, de csomósodik. Olcsó, és elfedi a szagokat. BioLux a neve, és nálunk 10 kg 800 ft. Két alom van nálunk, egyikbe a kicsit végzi, másikba a nagyot. A kicsit hetente egyszer cserélem teljesen. A nagyból kiszedem a lényeget, de csak havonta cserélem. Így a 10 kg elég majdnem 2 hónapig.
2011. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A biolux az a zöld papírzacskós, nem csomósodik! Már használtam olyant és nem volt jó.

Én a Sparban kapható legolcsóbb almot szoktam venni. Az csomósodik. Régebben 199Ft volt, utána 219, most megint megemelték 279Ft-ra az 5 kilós zacskót.

Minden nap kiszedem belőle ami nem oda való, hetente pedig kidobom az egészet, mert nagyon bebüdösödik így is, hogy rendszeresen takarítom.

Így kb 1,5-2 zacskó elég egy hétre.

2011. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom neked miért nem csomós. Ha elássa a cica becsomósodik. És azért jó, mert ha mellé guggol az ember, akkor sem érezni a szagokat. Nekünk bevált.
2011. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

A csomósodó sokkal könnyebben takarítható, legalábbis ha szánsz naponta 2 percet arra, hogy kiszedd a friss termést az alomból, akkor mindenképpen csomósodót válassz. Nagyon sokáig tisztán és szagmentesen tartható az alom.

Persze ha csak hetente egyszer foglalkozol az alommal, akkor tökmindegy, milyet veszel, csak az bizony büdös lesz mindenképpen :)

2011. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szilikonos almot veszek, az elég egy hónapra (3l). Nem csomósodik, a vizeletet magába szívja, és csak a kakit kell kivenni.
2011. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én CIRMOS nevezetű macska almot használok a fressnapfban lehet kapni. Ez csomósodik ami azért jó mert, hogy ha pisil a macska akkor az egy nagy darab lesz amit könnyen ki lehet venni. Én hetente egyszer cserélem. Olcsó 5L/300 ft körül van.
2011. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én szilikonost használok. két hétig jó a két macskának, és semmi de semmi szaga nincsen. Csak annyi a dolgom vele hogy a nagydolgot kilapátolom a wc-be. És még az alomtálcát sem olyan undorító kitakarítani utána.
2011. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi az olcsó kategóriában mozgunk, itt próbálkoztunk már bioluxal, katzorral, meg mindenféle "tesco gazdaságos alommal.

Egyértelműen a legjobban csomósodó katzor a nyertes. Sokkal kevesebb fogy, mert nagyon jó nedvszívó, és csak a használt csomót kell kidobni. Nem porzik annyira, így nem köpi ki a belét a macska se egy-egy kiadós kapirgálás után.

Valamennyire a szagot is semlegesítheti, mert már végleg felnyitottuk az almot, és nem érezni a szagát. Bár ez talán inkább a nyerskoszttól szinte szagtalan matériának köszönhető...

2011. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!