Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az illatosított cica alom...

Az illatosított cica alom tényleg gazdaságosabb, mint a nem illatosított?

Figyelt kérdés
Én most 500 Ft-os nem illatosítottat veszek a cicámnak, és heti 2x takarítom a szag miatt. Azt hallottam, hogy a 2000 Ft-os illatosítottat elég másfél-2 hetente cserélni. Tud valaki erről valamit mondani?
2009. febr. 19. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de pl az én macskám nem tolerálja az illatát és nem wc-zik bele. Visszatértem a szagtalanhoz.
2009. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem próbáltam , de az "anyag" mennyisége miatt kénytelen vagyok többször cserélni, szerintem ez akkor is így lenne ha illatosított lenne.
2009. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 vav22 ***** válasza:
100%
Hát igazából én még nem használtam illatos almot, de ha abból indulok ki, hogy az én cicám 1-2 nap alatt úgy telecsinálja a nem kicsi alomtartó edényét hogy csak na, akkor szerintem tök minden, hogy illatozik-e vagy sem, így is úgy is ki kell pucolnom, mert ha túl koszos az alma nem megy bele és inkább sz*rik vagy pisil a lakásba valahova (általában szintén a fürdőben, ami nálunk egybe van a WC-vel) és ez akkor sem változna ha illatozna a telekakilt edénye. És gondolj be másfél-két hét alatt hogy néz majd ki... :S:S:S
2009. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség.


Gondold el mennyi baktérium lehet ott! Takarítsd heti kétszer mindenképpen. Egyébként szerintem 2 hét alatt totál telekakilja, és telepisili, akkor is ha úgy látod még egész tiszta.

És a sok baktérium... jó, hogy nincs szaga, de ami ott annyi idő alatt lesz...


Szerintem elég egy viszonylag jobb minőségű, de olcsó sima cicaalom is.

2009. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Az illatosított változat egy idő után ugyanolyan büdös lesz, mint a sima. És igen, a baktériumok... Pfuj.

Gondolj bele, az illatosított wc papír mennyivel jobb a nem illatosítottnál? Semmivel.(:

2009. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Az illatosított szerintem hülyeség, ellenben ajánlom a szilikagéles (kristályos) almot, aminek sokkal nagyobb a nedv-és szagszívó képessége, mint a hagyományosnak. Igaz, hogy drágább is, de megéri, mert sokkal ritkábban kell cserélni az almot. Én úgy használom, hogy a hagyományosat és a szilikagélest keverem fele-fele arányban, és így nem kerül olyan sokba, viszont összehasonlíthatatlanul jobb, szinte nem is érezni szagokat, és nem áll az alomtálca alján a nedvesség.
2009. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Penzkidobas az illatositottra ennyi penzt kiadni,4 eve hasznalok almot a macsekomnak,mikor milyent kapok,de soha nem eszleltem jelentos kulonbseget,a szag ugyanugy erzodott,ugyanolyan gyakran kellett cserelnem.

Nem tapasztaltam kulonbseget az illatos-nem illatos alom kozott,a dragabbnal maximum annyi az elony,hogy amikor pisilik, nem azik annyira at az alom,mint a kb.500 Ft-osnal.

2009. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden nap kétszer(!) takarítjuk. Csak a pisit és a kakit szedjük ki, és feltöltjük alommal (ha kell).

Semmi szag nincs a lakásban. Plusz a macsekok szeretnek száraz helyre wc-zni, ha túl nedves az alom, egy idő után máshova fog pisilni tuti, és lehet, hogy amiatt fog szaglani az egész lakás, és a macskapisi szagánál nem sok büdösebb van. Még a ruhába is beveszi magát a szag.

2009. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi is naponta 2* takarítjuk legalább, 500 ft-os, de ha itthon vagyunk napközben jön a cica jelenteni, ha "esemény" történt. Ez bele se menne, akármilyen illatos, ha látna benne vmit. Ennek ellenére szórok bele levendaillatú szagosítóport, 800,-ft/év, mert én szeretem az illatát, s a cica is elviseli.(nagy állatszaküzletből van a por)

A 2000 Ft-ot inkább add fel az unicefnek, ebből 6 szülés előtt álló nőt tudnak beoltani tetanusz ellen.

2009. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az almot nem csak azért illik takarítani, mert "szaga van". Előttem is írták: hülyeség az illatosított alom, ráadásul sok macska nem is használja, mert zavarja az illata.
2009. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!