Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül a Maine Coon...

Mennyibe kerül a Maine Coon macska fajta?

Figyelt kérdés
2008. febr. 10. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
az unokatesómnak is van olyan cicája, de nem tudom BIZTOSAN, de pár ezerforintba biztosan kerül, de nagyon szépek és ha felnőnek írtó nagyok lesznek.(persze nem óriások, csak nagyobbak lesznek egy picit mint a másik cicák felnőtten)
2008. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
A pár ezer forint nagyon szerény közelítés, egy fajtatiszta cica ára megközelítheti a százezret is, de több tízezer biztosan van!
2008. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy Maine Coon cica 110-350e Ft között van, de lehet találni szaporítóknál akár 50e Ft is, de a „minőség” ….. ( mit esznek, oltások, tartás…)
2008. okt. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
92%
nekem maine coon keverékem van, pon olyan mint a maine coon csak ingyen volt :P szóval keresgélj hirdetéseket mert én is ott találtam :)
2009. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Most egy ilyen cica 70-120 eFt között kapható. Én most vettem egyet 80eFt-ért.
2009. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én tavaly nyáron keresgéltem maine coon cicát és 100e alatt nem nagyon találtam :S de ha nem hobby állatként akarod tartani akkor meg kell fizetni! :)
2009. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
90-100eFTba kerül általában, de persze a szaporítok azok akik 50e ft körül adják...tőlük szerintem senki se vegyen:S..
2009. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Én most láttam egyet hétvégén. Törzskönyves cicákért 65eFt-ot kértek. Meg is lepődtem az itt olvasott 100e-s árakhoz képest!
2010. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
Nekem szerencsém volt és 15.000ért már találtam egy fajtatisztát, törzskönyve ugyan nincs, de a szülőket láttam. A lényeg, hogy türelmesen kell nézegetni a hirdetéseket. (Amúgy eszméletlen rossz, hiperaktív, össze-vissza ugrál és mindent tönkretesz magakörül.)
2011. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elnézve a válaszokat, néhány megjegyzés az olcsó cicákhoz:

- Igaza van annak, aki azt írta, hogy nagyon fontos a tartás. A prémium táp, rendszeres állatorvosi ellenőrzés, megfelelő mozgás, levegőzés sokba kerül a tenyésztőnek. Aki bármelyiken spórol, annak a kiscicái sem lesznek olyan egészségesek.

- A Maine coon játékos, de nem hiperaktív és rossz. Ha az, akkor az tenyésztési hiba. Lehet, hogy nagy a beltenyészet, vagy nem válogatott cicák kerültek tenyésztésre. Erre is érdemes odafigyelni.

- A törzskönyv fontos a vásárlás szempontjából. Önmagában nem a törzskönyv drága, hanem, hogy a tenyésztő betartja-e a tenyésztési szabályokat. Nem is érdemes minden törzskönyvet elfogadni, csak a nemzetközi szervezetek magyar egyesületeihez tartozó törzskönyveket. És még ott is érdemes ellenőrizni pl. épp a beltenyészet mértékét. Hasznos: érdemes a tenyészet nevén kívül ellenőrizni a tenyésztő nevét is. Vannak olyanok, akik a beltenyészet elfedésére több tenyészetnevet jegyeztetnek be. Láttam már törzskönyvben is, hogy az anyacicát a saját apjával pároztatták. Ebből a viselkedési zavarokon túl betegségek is lehetnek.

- Nem érdemes olyan tenyésztőtől venni, akinek nincs honlapja. Ezt egy német tenyésztési útmutatóban olvastam, de nagyon igaz. És a honlapok között is van különbség. Olyat érdemes választani, aki kiteszi akár a törzskönyveket is megtekintésre.

- A hirdetések böngészésénél arra is figyelni kell, hogy a magát tenyésztőnek nevező hogyan fogalmaz. Láttam olyan hirdetéseket, ahol a fajta nevét nem tudta rendesen leírni a tenyésztő. Arról nem beszélve, hogy fajtatiszta helyett fajtiszta szerepelt. Hogyan érthet pl. a macskagenetikához olyan, aki még ezt sem tudja. Ráadásul a szakirodalom jó része csak németül és angolul érhető el. Nem tenyésztő az, aki maga nem tanul, vagy aki csak összevásárolt (lehetőleg olcsón) két cicát, amelyik épp tetszett neki, és kikiáltotta magát tenyésztőnek.


Tehát mindenkinek azt ajánlom, hogy csak körültekintően a cicavásárlással. Aki spórol a cicán, annak tisztában kell lennie azzal, hogy az is spórolt, akitől vásárolta.

Végül egy idézet:

Mennyibe kerül?

"Alig van olyan dolog a Világon, amit, ha bárki egy kicsit is rosszul csinál, ne tudná olcsóbban adni és az olyan emberek, akiket csak az ár érdekel, lesznek az igazi áldozatai az ilyen mesterkedésnek.


Ostobaság túl sokat fizetni, de még rosszabb, túl keveset fizetni.

Ha Ön túl sokat fizet, veszít valamennyi pénzt, ez minden.

Ha Ön viszont túl keveset fizet, elveszíthet mindent, amikor a megvásárolt termék a neki szánt feladatnak nem tud megfelelni.


A gazdaság törvényei tiltják, hogy kevés pénzért túl nagy értékeket kapjunk. Amennyiben Ön a legolcsóbb ajánlatot fogadja el, a rizikóért, amibe belemegy, valamennyit hozzá kell számítania.


És ha ezt teszi, akkor Önnek van elég pénze, hogy a jobbat megfizesse!"


-=John Ruskin=-

2011. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!