Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás a macskám. Mit tegyek?

Bolhás a macskám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már vettünk rá bolhaírtó nyakörvet, de az sem használt. Mivel bent tartom, jó lenne ha nem ugrálnának szét a bolhák.

Mit ajánlotok?


2011. ápr. 27. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Elsőre egy spot on, Strongold. Utána lehet más fajtájút, de cseppel többet érsz.Pl Advantage.

Ha bolhás, Neostomosannal kezeld le a lakást is.

2011. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Advantage vagy Frontline cseppet, Fressnapfban kaphatóak, és nagyon hatásosak, a mi cicánkat is megtisztították a dögöktől. A nyakörvet csak bolhairtás után érdemes rátenni, az nem irtja ki őket sajna. A lakásba pedig kapható Insecticide spray, ami a szőnyegen, bútorokon lévő kis dögöket nyírja ki, ha van a lakásban bolha, akkor az sem árthat. Szintén a Fressnapfban vettem, állatdoki ajánlotta.
2011. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kamilla10 válasza:
A sündisznó hasznos állat?
2011. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak tudnám hogy a francba lehet az hogy már a 6000000. ehez hasonló kérdést teszik fel.

1. amikor fel akarod tenni a kérdést, megkérdezi a rendszer hogy nem látsz-e esetleg az eddigi kérdések között olyat ami megegyezik a tieddel

2. aki macskát vesz magához, azért ennyire alapvető dolgoknak, mint a bolhaírtás, normál esetben utánanéz...

3. FELEJTSÉTEK MÁR EL AZT A QRVA BOLHAÍRTÓ NYAKÖRVET!!!!!

Egyrészt egyáltalán nem hatásos, másrészt ÉLETVESZÉLYES, mert a cica bármibe beleakadhat és megfolythatja magát. Láttam már ilyet sajnos nem egyszer.... Azt nem értem miért vannak még egyáltalán forgalomban. Gondolom azért, mert a sok hülye megveszi így is úgy is.


Elnézést, de ez már kikívánkozott belőlem egy ideje. A kérdésedet az előzőek megválaszolták: SPOT ON. Ha csak lakásban van, akkor minimum 3 hónapig+ Insecticine spray. Ha kijárós akkor folyamatosan.

2011. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyakörvet dísznek tekintsd, semmit nem ér. Ugyanis lazára kell hagyni, a bolhák a szemzughoz járnak inni, vígan elsétálnak a nyakörv alatt.
2011. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 14:58

Csak csendben megjegyzem, a megfelelő minőségű macskának való nyakörveken van biztonsági kapocs. Pontosan azért, hogyha felakad, ki tudjon bújni belőle. Nagyon sokáig használtam én is bizonyos gyártmányú nyakörvet bolha ellen és használt. Igaz, nem 300 forintért vettem.Sőt, a maccs nem is akadt fel sehova. Bár néha pótolnom kellett az elhagyottat.Ezért is tértem át as cseppekre.

2011. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem akarok senkit bántani, nekem is bizti volt már nem egy hülye kérdésem ide..amihez hülye vagyok..

de tényleg ,akinek macskája van,azért ezt már csak nem kéne megkérdezni,h mit tegyek ha bolhás?

Mégis mit??

Ugye ez vicc

Am meg a nyakörv nem ér sokat..mindenképp cseppentős bolhaírtó, és nem mindig a drágább a jobb,frontline legalábbis ahol én láttam,már megfizethetetlen..mi most advantage-t vettük, ugyanolyan szuper

Üdv.

2011. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1 tipp tőlem is ami tuti beválik.

Menj el állatorvoshoz és mond meg neki milyen idős a macskád és hogy adjon neki bolha ellen valamit.

Ez volt velem is, az állatorvos adott neki ilyen kenőcsöt amit a nyakára kell kenni, kb 1200Ft volt ami az állatorvosnál tudtam kiváltani.

És még aznap kiment belőle az összes bolha, célszerű kivinni a macskát a szabadba mikor bekenjük a kenőccsel mert kiugrálnak belőle a bolhák.:)

2011. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!