Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ébred fel? (kérdés rövid. )

Mikor ébred fel? (kérdés rövid. )

Figyelt kérdés
Ma délelőtt (9 után pár perccel) ivartalanítva lett a kandúr cica, és még nem ébredt fel azóta sem. Nyitott szemmel alszik (mondta az orvos hogy így szoktak, és bekente a szemét hogy ki ne száradjon a szaruhártya) Eleinte kicsit rendszeretlenül lélegzett, most be van takarva, a szeme állása picit változott, és rendesen lélegzik. Nagyon féltem, mikor ébred már fel? (műtét után még kapott valamilyen injekciót, de nem tudom hogy mit)
2011. máj. 14. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, ez egyénfüggő. 2-3 órára szokták becsülni, az enyém kb. 4-5 óra után ébredt fel. (Őt fél 3kor ivartalanították, 3kor végeztek vele és este 7-fél 8 környékén ébredezett) De ha felébred legyél mellette, mert szüksége lesz rád.
2011. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha látod hogy lélegzik, akár lassan akár gyorsan, akkor nincs probléma :)
2011. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm egy megnyugtattál :) És ha egy picit meleg a teste az baj?
2011. máj. 14. 12:00
 4/12 A kérdező kommentje:
És az számít hogy csak pár percig tarott a kiherélés?
2011. máj. 14. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Én felhívnám az orvost. Elvileg nem adhatná ki neked a macskát, csak azután,hogy elkezdett ébredezni.

Telefonálj rá

2011. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De olvastam nemrég hogy van olyan hogy úgy adják ki.
2011. máj. 14. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj vele. Nagyon egyénfüggő, hogy mikor ébredeznek. Tényleg ki szokták őket adni, nem tarthat ott minden állatot... Szokott egy kis adrenalint kapni a műtét után, de nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy teljesen felébressze, csak azért adják, hogy ha már nem muszáj ne aludjon túl mélyen, nehogy leálljon a légzése. A műtét ideje nem számít, a macska tulajdonságai számítanak. Van cica amit le sem lehet lőni egy kisebb kutyának is elég adag altatóval sem, van ami kevéstől is kidől. Muszáj rendesen elaltatniuk, mert nem szerencsés, ha műtét közben felébred. Láttam már a saját szememmel és nem volt kellemes.

Tarts melegen, nem baj ha meleg a teste, takargasd be. Előfordulhat, hogy bepisil. Csak akkor adj neki enni-inni, ha teljesen felébredt.

Kitartás!

2011. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 14. 12:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Még mindig nem ébredt fel :(
2011. máj. 14. 13:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha felébred és elindul, hagyd, hadd menjen, kövesd csak. Én úgy jártam, hogy állandóan visszaraktam a helyére és végül szegény összepisilte magát, mert az alomra indult :)
2011. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!