Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki nyíratta már le a cicája...

Aki nyíratta már le a cicája szőrét, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Kérdezni szeretném,h megpróbálkozhatok vele itthon, vagy az amúgy sem sikerülne, főleg a hasától félek, azt úgysem engedné,szóval traumaként élné meg?

A másik pedig,h nem egy sovány cicusról van szó, korában sem fiatal már(7éves) tavaly meg lett csinálva nagyon kis cuki lett :)

[link]

[link]

[link]

[link]

(Igen az előző kérdéshez is én írtam a választ, pont emiatt jutott eszembe megkérdezni)

Szóval nem örülök,h tavaly is volt altatva, nem szeretnék ezt évente,viszont más megoldás nincs,vagy van???

Köszönöm szépen a válaszokat!!!


2011. jún. 8. 20:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Mi a túrónak kell egy macskát megnyírni? Ha nincs valami olyan bőrbaja ami miatt orvosilag ajánlott akkor tök felesleges! Sőt egyenesen hülyeség! Csak azért mert szerinted cukibb... Egyébként nekem azon a képen tetszik a cicád amin van szőre. Szőr nélkül kicsit ijesztő és szerencsétlen hatást kelt.
2011. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nah igen, ilyen válaszokat nem szeretnék kapni.

A másik helyen leírtam,h nem azért nyírattam le,h cukibb legyen, hanem hosszú szőrű cicáról van szó,és akkor nagyon csomós volt a szőre nem lehetett már kifésülni.

Most meg mivel neki is jobb volt,és nekünk is, így meg szeretném ismételni,főleg,h mivel fürdéshez nem lett sajnos hozzászoktatva, így legalább tisztulna,frissülne a bőre,szőre.

Csak van más megoldás altatás helyett?

Vagy olyan altatás ami nem károsít,nem baj, ha drágább lenne?

2011. jún. 8. 20:44
 3/39 anonim ***** válasza:
91%

Aki hosszúszőrű cicát vesz, tisztában kell lennie a fésülés szükségességével.

Amúgy a nyíráshoz nem altatnak, csak bekábítanak jobb helyeken.

2011. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, én azt hittem hogy valami irtó hosszú szőrű macskád van..Ez most kicsit gonosz lesz, de őszinte.


Alig pár centis a szőre, te mégis bohócot csinálsz szegényből, ahogy azokon a képeken látszik, amelyeken le van 'fűnyírózva' a szőre. Ne szegény cicádon éld már ki magad, nézd meg milyen csúnya szegény, sokkal szebb ha nem nyírod le a szőrét. Semmi szüksége rá, nekem is hasonló macskám van, mégsem kezdem el nyirbálni a szőrét csakmert nyár lesz... Hidd el, hogy nincs annyira melege, mint egy kutyának, meghúzódik az árnyékban, vagy ahogy látom nálatok benti cica, ott meg végképp nincs tűző napsütés. Divat-divat, miért házicicát tartasz, miért nem egy pudlit, annak tudnád a szőrét kedvedre darabolni. De ez ... Azt hittem viccelsz, de mikor megláttam mit műveltél szegény macskával.. Én szörnyethaltam volna a macska helyében már tavaly, még el is altattad szegényt a "kozmetikázásra".. 7 éves, hagyd élni, hagyd a szőrét is békén, inkább simogasd ahelyett hogy azon gondolkodsz hogy csúfítsd el. Abban igazad van, hogy ahogy egyre korosodik, egyre fogy az esélye arra, hogy túlélje az altatást, szerintem FELEJTSD EL ezt a szőrlenyírást, ő egy rendes fekete macska, nem tudom te hol láttad, hogy más vágja a macskája szőrét.. de ha adhatok egy tippet, szokj le róla, mert hosszútávon sem a macskának, sem neked nem fog előnyödre válni. Ráadásul ha altatás nélkül próbálkoznál ezzel a művelettel, nemhogy magát a szőrnyíró eszközt útálná meg a macska, de téged is, hogy ennyire rosszat akarsz neki. Gondolj már bele szegény mit érezhetett tavaly, mikor felébredt, hogy volt szőre, nincs szőre.. A megoldás egyszerű: ha annyi pénzetek van, inkább vegyetek neki valami játékot vagy fekhelyet, amit ő is élvezne, de ne szőrtelenítsd már le, nem igaz hogy neked tetszik a macskád látványa 'kopaszon' ... Azt még megérteném(de azt is csak neccesen!), hogyha egy perzsa macskáról lenne szó, de Sziszinek(látom ez a neve) rövid szőre van. Azzal teszel neki jót, ha békén hagyod. Inkább mutasd ki, mennyire szereted, de ne így!

2011. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%
Én sem értem mi a francért kell nyírni... Azt még megértem hogy tavaly le kellett, de most gondolom már nem gubancos neki. Ápolni kell a szőrét és kész! Hetente egyszer CSAK van időt átkefélni a bundáját. A macskákat NEM szokták nyírni! Vagy talán lusta vagy utána takarítani?
2011. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam,h ezt is megkapom,de a kérdésem valahogy nem ez volt...

Igen tudom,h gondozni kell a szőrét,most már pl.egyáltalán nem olyan mint tavaly volt.

De ő nem hosszú szőrű,hanem keverék cicc,még az orvos is mondta,h ilyet nem nagyon látott,olyan mintha nyúl szőre lenne.Szóval szinte minden nap kell fésülni ahhoz,h teljesen jó legyen,ami még nem is lenne vészes,csak ahogy elkezdem fésülni, szereti,mert dorombol meg minden, csak el kezd fel alá járkálni és meg követhetem folyton, és kb. 15 perc után elterül a földön és harap karmol.

Rendesen nem tudom kifésülni :S

Mamám cicája órákig,szinte követeli a fésülést.

Nah mindegy, ennek a kábításnak utánaézek,megkérdezem.

De akkor azt h én itthon belekezdjem felejtsem el?

Meg árt a cicának?Mert akkor inkább megpróbálom kifésülni?

2011. jún. 8. 20:51
 7/39 A kérdező kommentje:

Éreztem,h ez lesz ebből, mindegy.

Semmilyen olyan szándék,mint amit írtatok nincs, engem nem érdekel a divat,biztos azért nem tenném kockára az életét,mert nekem tetszik.

Írtó csomós lett a szőre,akkor már muszáj volt, igen az én hibám, de igenis nagyon szar szőre van,és nem rövid,azért mert úgy látszik a képen!!!

2011. jún. 8. 20:55
 8/39 A kérdező kommentje:

..és adjon akkor tanácsot,mert az észt osztani látom nagyon könnyű, h hogy fésüljek egy ilyen szőrű cicát,amelyiket tényleg vagy naponta kéne,olyan kényes, és hamar csomósodó, úgy h nem engedi, mikor mamámhoz megyek ,mindig viszem neki a furminátort, és az ő cicáját 1-2 órán át tudom fésülni,úgy,h élvezi.

Én ezt nem tudom megtenni,hiába dorombol,ha csak fél órát hagyná.

2011. jún. 8. 21:01
 9/39 anonim ***** válasza:

"tavaly meg lett csinálva nagyon kis cuki lett :)"

Te írtad! Én ebből következtettem arra, hogy azért nyírnád meg szegény, mert akkor cukibb... Egyébként a kérdésedben sehol nem szerepelt, hogy azért nyírták meg tavaly mert csomós volt a szőre :/ És én meg nem vagyok gondolat olvasó! Az előző kérdés alatt meg nem tudom melyiket érted mert nem olvastam végig az összes állatos kérdést! Ha valamire hivatkozol akkor szerepeljen az, hogy hol és mi az!

De továbbra is azt mondom, hogy inkább próbáld fésülgetni, és ne tedd ki még egyszer ilyen traumának.

2011. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: [link]


Egyébként érdemes lenne kozmetikustól(kutya, ált. vállalnak macskákat is) megkérdezni, hogy ő milyen kefét ajánl a macskád szőrének fésüléséhez, nálunk pl. más típusú kefe segített a szőr kifésülésében.

2011. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!