Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit tegyek, hogy ne...

Most mit tegyek, hogy ne legyen probléma a szülésnél? Melyik megoldás jár kevesebb stresszel a számára?

Figyelt kérdés

A gondom a következő:

Egyetemista vagyok, és mivel az egyetem nem ugyanabban a városban van, mint ahol édesanyámékkal lakom, így hát tanulmányi okokból most jelenleg albérletben élek. Az albiba még októberben befogadtunk 2 kiscicát, az egyikük pedig tavasz végén vemhes lett. Még nagyjából 3 hete van hátra, mielőtt megszületnek a kölykei, viszont pont akkoriban lesz vége a vizsgaidőszakomnak is, és haza kell költöznöm. A cicákat természetesen vinném magammal, de nagyon félek tőle, hogy a költözéssel járó stressz miatt gond adódhat a szülésnél! :S

Tudom, hogy ez így nem a legszerencsésebb helyzet, hiszen az anyamacskának nyugalomra lenne szüksége, és egy olyan helyre, amit már elég jól ismer ahhoz, hogy biztonságban érezze ott magát, de a hónap végén kénytelen vagyok kiköltözni. Az albérletben nem maradhatunk, mert nyárra már kiadták másnak, ráadásul az illető allergiás a macskákra, így még csak azt sem kérhetem, hogy hadd maradjanak ott a cicák még egy darabig.

Mit tehetnék? :S

Esetleg hazavihetném az anyamacskát jövő hét pénteken, hogy hamarabb megszokja az új helyet, de már akkor is csak 2 hete van a kiscicák érkezéséig. Ez vajon elég idő lenne neki, hogy megszokja a helyét? :S

De talán a macskám megszüli a piciket, mielőtt vége van az utolsó vizsgámnak. Esetleg várjam meg, hogy meglegyenek a csöppségek, és csak utána vigyem őket haza? Nem lenne az úgy sokkal stresszesebb az anyacicának, ha pont a szülés után pár nappal bolygatom őket?

Melyik megoldás lenne jobb? Vagy egyáltalán mit tehetnék ebben a helyzetben? Nem szeretném, hogy a cicámnak vagy a születendő kölykeinek bármiféle bajuk legyen! :(

Mi lenne a legstresszmentesebb megoldás a számukra?



Ja, és igen, ha meglesznek a kiscicák, az anyamacska mindenképpen ivartalanítva lesz a szülés után. Nem szeretnék macskaszaporító lenni, és egyáltalán nem terveztük a kicsiket, de ha már jönniük kell, jöjjenek. Utánakérdeztem az ismerősöknél, és bár fogalmam sincs, hogy hány kölyök érkezik majd, de eddig nagyjából 4 kiscicának lenne rendes, szerető gazdija.


2011. jún. 12. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még a szülés előtt elvinném a cicát! Olyan helyet keresnék neki, ami nyugodt, nem zavarja senki és zárható. Lehet, hogy a cica az idegen helyen megijed és elcsatangol. Ha megszületnek majd a picik, akkor is módjával látogassátok, a legjobb lenne, ha inkább csak Te mennél majd oda hozzá, akit már ismer, és csak addig, míg enni, inni adsz neki. A költözés, az új hely mind-mind megviseli a cicát - egy embernek is nagy változás ez. A piciket majd nem szabad összefogdosni, mert előfordulhat, hogy az anyja nem fogja visszafogadni.
2011. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az , hogy za anyja nem fogadja vissza hülyeség.. ha ismer és seret a TE cicád, akkor ismeri a szagodat is, és akkor nem löki ki őket.. plusz ha örökbe akarja adni a kiscicákat akkor kedves és aranyos cicékat kell "csinálnia" belőlük, és azt hogyan lehet?? ha kézhez szoktatja őket... mert a kiscica fúj az idegenekre, rám is fújtak az enyémek, és nem értettem miért, és ekkor magyarázta el nekem egy ÁLLATORVOS , hogy már akkor kézbe vehetem a kiscicát ha még nem nyílt ki a szeme,, mert így jobban kézhez szokik és aranyosabbak , barátságosabbak lesznek.. persze ne vidd el, ha ott van az anyjuk is , így a kiscica is érzi az anyja közelségét, az anyja is nyugodt lesz mert látja , hogy nem bántod, és így a kiscica is kézhez szokik... nyugodtan megfoghatod a kiscicákat. hisz az anyjának te egy család tag vagy, megbízik benned , nem lesz ott semmi baj! ;) sőőőt a kiscicák még ember barátabbak lesznek :)
2011. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, a kérdésedre a válasz lemaradt :D:D

szerintem is inkább minél hamarabb vidd el anyukádhoz, megszokja a helyet, talál magának valamit gyorsan, és ha leellett nem csak etetésre és vízadásra mehetsz be, maradj csak vele, simogasd őt is, kényeztesd,,, hidd el jól fog neki esni, :)

2011. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat!

Akkor pénteken hazaviszem az anyacicát. Remélem, 2 hét alatt megszokik otthon annyira, hogy ki tudjon választani magának egy nyugodt helyet az elléshez, és ne legyen feszült az új környezet miatt.

Ha megvannak a kiscicák, majd írok, hogy minden rendben volt-e, addig szurkoljatok. :)

És még egyszer köszi a segítséget! :)

2011. jún. 12. 14:28
 5/5 anonim ***** válasza:

az vagyok aki azt mondta, hogy nyugodtan megfoghatod a kiscicákat :)

rendben , én szurkolok , és remélem gyorsan meg lesz a szülés, és hamar felépül utána a cicád :)

ne feledd, nyugodtan kényeztetheted a szülés után, hisz neked is jól esne ha valaki (nem folyamatosan) de mégis ott lenne és lesné minden kívánságodat :)

írj majd :)

2011. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!