Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányszor kakil egy kiscica? ...

Hányszor kakil egy kiscica? Találtam két 3-4 hetes kiscicát, nem egy alomból valók de az egyik már többször is kakilt a másik meg semmit sem produkált. Mi a megoldás keddig? Akkor tudom csak orvoshoz vinni.

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Az anyamacska úgy szokta őket kakilásra bírni, mikor elkezdenek táplálkozni, hogy nyalogatja a végbélnyílásukat, ezáltal jön nekik az inger. Megpróbálhatod langyos vizes vattával törölgetni a fenekét és közben alomra, vagy homokra tenni. Ez nálunk is bejött mikor kaptunk egy egy két hetes még cumizós kiscicát.
2011. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ilyen piciknek még az anyukájuk szokta elrendezni, a végbél nyalogatásával. ha már nem szopiznak ,és már konzervet is esznek, lehet, hogy Neked kell segíteni először. amelyik még nem tud kakilni, nagyon finoman masszírozd a pociját, és , ha kell kamillás vattával törölgesd a fenekét. muszáj neki valamit produkálnia, mert felpuffadhat.

ha alomra teszed, az is kiválthatja az ingert. ösztönösen keresik a megfelelő helyet kakiláshoz.

én is négy " félvad " háromhetes kiscicával küzködök,

mert az anyukájuk nem a legjobb anya, lévén nagyon fiatal.

valaki az ősszel betette hozzánk, mert tudják, hogy meg akarok menteni minden cicát, csak sajnos az én lehetőségeim is végesek.

üdv.

2011. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ezeket már próbáltam, a puffadás meg szerintem már megvan, úgy gondolom, hogy ügyelet lesz a vége.
2011. jún. 12. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
mi lett a cicakkal?
2011. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Cicusok már jobban vannak. Igaz, hogy megjártuk az ügyeletet, de úgy néz ki minden rendben. Beszáradt a bélsár a kis beleibe, ezért ki kellet mosni. Szegény nagyon sírt.

De már ugra-bugrálnak, és sokat rosszalkodnak.

Ha valaki tudna gazdi ügyben segíteni azt nagyon megköszöném.

2011. jún. 13. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:

És gubbasztott előtte a cica? Én is most azt figyelem, miért nem kaksizik, de ennél életvidámabb macskát még nem láttam -.-


Amióta megvan, nem láttam kakilni, és kb. olyan 7 hetes. Most bent fogtam a szobában, de már letelt az egy nap :/

2011. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem látszódott rajta semmi!

Játszott, ugrált, de ami az orvos szerint is furcsa volt, hogy még így is rengeteget evett.


De azt mondta, hogy nem élte volna túl!!

Annyira meg volt már kövesedve, hogy magától nem dobta volna ki a szervezete.


Nem mondom, hogy olcsó mulatság volt, (tekintve, hogy ügyeletre mentünk) de mindenképpen érdemes elmenni az orvoshoz ha 2-3 nap alatt nem produkál semmit

2011. júl. 7. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj, hála az égnek kaksizott két napon keresztül vagy 3x, aztán most visszább vett napi egyre :D Annyira örültem neki :D Köszönöm a válaszod, ha nem oldódott volna meg, már tuti rohantam volna én is :S:S Eszméletlen mennyire meg lehet szeretni egy ekkora kismacskát... :)
2011. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!