Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit javasolsz? Ivartalanítsam...

Mit javasolsz? Ivartalanítsam vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kandúr macskám. Mindig tele van sebekkel,sokat megy el..stb..

Nagyon féltem,hogy egyszer komoly sebet szerez, ezért az ivartalanítást javasolták,de nem tudom,hogy akarom-e ezt,mert ő a falu kandúrja...nemtudom,hogy érted-e,amit mondani akarok..:/

szóval őt úgy szeretem,hogy ő itt a domináns..

szerinted ne ivartalanítsam,és maradjon ugyanilyen,vagy ivartalanítsam?


2011. júl. 27. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Majdnem facepalmoztam, de úgyis jelentették volna, úgyhogy csak 3 szót: te hülye vagy!
2011. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Kinti macska és már 5 éves...úgy gondolom, hogy most már nem kéne...


(Saját tapasztalat szerint akkor jó ivartalaníttatni, mikor még nem jelölget.)

2011. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

azzal, hogy azt írod, Ö a falu kandúrja, és neked ez tetszi, ilyenkor magadra gondolsz! Szerintem ivartalanítsd, több okból is.

1, nem csavarog el, ergó nem lesz veszélyben, nem verekszik, nem lesznek sebei, és betegséget sem visz haza.

2. nem szaporodik fölöslegesen, csinál újabb és újabb apróságokat, ki tudja hány nőstény cicának, akiknek majd kölykei kóbor cicák lesznek, és rossz emberek áldozataivá válnak, (vannak olyan emberek, akik abban lelik örömüket, hogy kárt tegyenek bennük.)

3. sokkal nyugodtabb lesz, kedvesebb lesz, és nem lesz büdi jelölgetős szaga párzás idején.

Csak gondold meg hogy jó orvoshoz vidd, ne valami kontárhoz. egyébként az ivartalanítás rutin műtét ma már! Altatás után ne engedd ki felügyelet nélkül a lakásból legalább két napig, mert kába lesz, és baj érheti, mivel csökkennek a reflexei!

2011. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Én azt javaslom nem ivartalanítsd. Így teljes az élete. A csavargással, a sebekkel.
2011. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
és akkor annak mi értelme hogy szaporodik jobbra balra? a sok paraszt ember meg kihajigálja, bedobozolja, meg felgyújtja a kiscicákat? vagy élve lehúzza a klotyón, mert már olyat is hallottam?!
2011. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

IVARTALANÍTS! Tegnap előtt fogadtam örökbe második macsekomat, vi kidobta a kiscicákat, mert annyi esze nem volt, h ivartalanítsa a sajátját, meg nyilván a "környék kandúrjainak" gazdái is hasonló színvonalon vannak agyilag.

Szerinted mi lenne ha nem fogadtam vna örökbe? Részletezzem?

De már van két mentett macskám, nem tudok többet megmenteni.

Szóval igen, ivartalaníts mert minden szezonban több tíz macskát ítélsz halálra!!!

2011. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

Gyökér vagy te édes fiam. Felelőtlen vagy, ilyennek nem való háziállat, elég nagy barom vagy te egymagad is.


Kapasd ki azokat a golyókat, de gyorsan.

Az állatok életében a szex nem olyan mint az embernél. Semmivel nem lesz kevesebb az élete ha ivartalaníttatod, sőt.

A falu kandúrja cím általában annyit jelent, hogy eljár verekedni meg szexuálisan frusztrált. Neki ez nem örömforrás, inkább nyűg.


A csatangolás közben elütheti az autó, beeheti a patkánymérget, kikaparják a szemét, vagy széttéphetik a környék kutyái... Egy ivartalanított macska is eljár vadászni, de korántsem ennyire balhés.


Mind anyagilag, mind állatbaráti szemszögből jobban jössz ki, ha nem teszed ki a cicát a folytonos sebeknek, fertőzéseknek...


Ha nem lennél ilyen borzalmas állattartó, azt ajánlanám fogadj örökbe "gyerektartás végett" egy alom (lehetőleg nőstény) kismacskát aztán majd rájössz.


UI: szerencséd hogy nem ebben a kisvárosban laksz, én tuti bedobnék hozzád minden ősszel és tavasszal egy-egy doboz kölyökmacskát finom utalás képpen.

2011. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
így igaz, teljesen egyet értek az előttem szólóval!! Ivartalaníts!!!!!!!!!!, és ha lehet, javasold a kutyás, macskás ismerőseidnek is !!
2011. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Te szeméét állat, hogy juthat ilyen eszedbe?
2011. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy semmilyen barom sem állat vagy hülye. Szerintem ne ivartalanítsd mert évek óta ehhez van hozzá szokva és hogyha ilyen későn ivartalanítod akkor lehet hogy kimegy belőle az életkedv és egész nap otthon fog lustálkodni, és nagyon könnyen el hízhat. És amúgy is ha talál nőstényt és lesznek kölykei 80% az esélye hogy jó helyre kerülnek a kölykök a maradék 20% pedig az az hogy a nőstény macsek nem foglalkozik a kölykeivel, meghalnak vagy a gazdijuk nem foglalkoznak vele és azok miatt halnak meg. Na de az a nőstény macska is addig tüzel amíg nem lesz vemhes, szóval előbb utóbb ígyis-úgyis lesznek kölykei ha nem is a te kandúrodtól, de nincs is sok esély arra hogy rossz helyre kerülnek. Szóval nem sokat teszel ha a te cicudat ivartalanítod mert akkor már ennyi erővel a környékeden az összes macskát ivartalanítani lehetne mert mindenképp lesznek kiscicák.
2011. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!