Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig bírja egy macska víz,...

Meddig bírja egy macska víz, kaja nélkül?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha arra gondolsz, hogy elutaztok és egyedül marad a cicus, akkor van egy jó hírem: a macska nagyon önálló állat, aki nem olyan mint a kutya, tehát nem faljabe az összes ételt, ami kint van neki. Be tudja osztani.

Persze csak pár napról van szó, 4-5 napnál többet nem érdemes így otthon hagyni, hacsak nincs valami szuomszéd, rokon, aki néha be tud hozzá nézni és adni neki ételt, vizet.


Ha csak pár napról van szó, tegyél neki ki jó sok száraztápot (nedveset nem érdemes, mert csak megrohad, plusz nincs is benne tápanyag), szóval kiraksz neki pár tál tápot és egy lavórban vizet. Azét lavórban, mert azt nem tudja felborítani, mint mondjuk egy vödröt és sok víz el is fér benne.


Érdemes neki a normál alommmenyiségnél többet kirakni, mondjuk hagyd ott neki tisztán az almot, plusz mellette egy másik tálcában, vagy akár egy erősebb kartondobozban egy másik adagot.


Végül ellenőrizz minden ablakot, ajtót, hogy jól be legyenek zárva, kábeleket még a szokottnál is felelősségteljesebben rejtsd el, a macskakaján kívül más ételt ne felejts kint.


Ha ezeket betartod, nem lesz probléma.

2011. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem arról van szó.Tegnap volt dokinál,kapott fájadlomcsillapítót,holnap visszük röntgenre,szerintünk eltört az állkapcsa,próbáltam fecskendővel etetni,talán 1 el le is ment neki,de nem állja,ez lesz az első nap,hogy szinte nem eszik,nem iszik,holnap visszük röntgenre,addig kibírja?És ha műteni kell akkor szerinted hány nap még?Vagy egyből műtik?
2011. júl. 31. 10:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, ezt nem tudom ,de ha holnap viszitek hozzá, ő biztosan megmondja.

Én is csak a fecskendőt tudom javasolni. Esetleg magas tápértékű tápot zúzz össze és higítsd vízzel és adagold neki a fecskendővel.

2011. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szegény cica! Ha műteni kell, valószínűleg azonnal megműtik. A folyadékot műtéttel vagy anélkül is infúzióval pótolni lehet, nem kell a cicának szomjaznia. Néhány nap éhezést minden macsek kibír, de az infúzióban van tápanyag is, szóval éhen halni sem fog. Elvileg az orvosnak magától is gondolnia kell az infúzióra, de ha nem jut eszébe, nyugodtan kérd!
2011. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oks,köszönöm szépen!Megnyugodtam.Azért majd még délbe megpróbálom etetni,nehogy leadjon pár dekát XD.
2011. júl. 31. 11:03
 6/15 anonim ***** válasza:
11:00 vagyok. Még valami: egyszer egy cicánknak csúnya tályog volt a pofijában, felnyitották. Nagyon fájt neki, nem is evett-ivott. Főztem húslevest grízgaluskával és az elturmixolt zöldséget+csirkehúst+galuskát annyira higítottam a levessel, hogy a fecskendő nyílásán könnyen átmenjen (kb.krémleves sűrűségűre), ezzel etettem a macskát, mindig csak keveset, de elég gyakran. Ez pótolja a tápanyagok mellett a folyadékigényt is. Persze lesz, aki nem fog ezzel a "menüvel" egyetérteni, de nekünk bevált, a doki szerint is jó volt, a lényeg, hogy a cica egyen-igyon, ne gyengüljön le.
2011. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11:06, ha csirkehúslevessel etetted, nincs belőle gond, úgyhogy én nem szidlak le ezért. :)
2011. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
No igen, azok a csini dekák, párnácskák itt-ott, nekik legalább jól állnak :=)
2011. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az biztos,jó gyömöszölni :D.
2011. júl. 31. 11:10
 10/15 szijja. válasza:
77%

Az én cicám, 2napja nem eszik.. :/ nem iszik.. :/ és 2napja hány.. (ma már nem) sztem nem is pisil, se kakil..

Ma megyünk vissza az orvoshoz. Szóval 3nap bizti bírja.. lehet h 4ig is

2011. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!