Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A egy nőstény felnőtt macskát...

A egy nőstény felnőtt macskát belehet olyanokra tanítani mint egy kutyát?

Figyelt kérdés
Egyszer megpróbáltam a macskámmal az "ült". Ment neki, de egy fél óra múlva már nem tudta.
2011. aug. 11. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Az egy dolog, amire meg tudod tanítani, hogy hova wc-zen és hol a kaja. Talán a nevét megtanulja és megérti ha hívod, de kb ennyi. A macska nem nagyon tanítható, öntörvényű és nem falkaállat, így nem leszel nála falkavezér, akinek engedelmeskedik. Te csak egy valaki vagy, aki kaját ad neki és kedves vele.:) Szerintem ne is fáradj az oktatásával.
2011. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetris ***** válasza:
Hát vezényszóra ugatni biztos nem fog a macsek. De elég nehezen tudom elképzelni azt is, ahogy visszahozza az eldobott kislabdát.
2011. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elvileg betanítható, de biztosan rengeteget kell velük foglalkozni. Valamelyik héten volt a TV-ben, amint macskák agilityztek. Póráz nélkül, a parancsszóra reagáltak és csinálták amit kellett. Én a macskámmal ezzel nem próbálkoznék, lusta, szerintem 1 perc alatt megunná az egészet. :D
2011. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én cicám hozza a szájában a játékát, ha azt akarja, hogy játsszak vele. Viszont nem csinál semmit parancsra, ő dönti el, mikor akar velem játszani. Okos állat a macska, csak nem engedelmes. Azt is megtanulta, hogy melyik színű zacskóban milyen táp van. A sárga Pedigree-t imádja, pedig az a kutyáé, és ha szórok neki a sajátjából, ami lila Whiskas, és a sarokban tartjuk a földön, feltápászkodik a polcra és bámulja a sárga zacskót, hogy neki az kell. :)
2011. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már tanítottam macskát. Dobbantottam a lábammal, és azt kiáltottam, hogy SICC! Megtanulta, hogy ilyenkor meg kell ijednie és el kell futnia.
2011. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a mienk tud focizni, kézizni - ha kedve van. Volt egy régi, az "szolgált" és karikán ugrott át.

Én a "megdöglik" (csak úgy tesz) parancsra szeretném tanítani. Sok mindent megtanul, pl. a miénk tud wc csészébe pisilni, elleste, mire való. De nem húzza le. Bújócskázni is tud, tudja váltani, "ő" a hunyó, vagy én?

Megtanulnak sok mindent, csak nem szeretik parancsra produkálni. Hanem mikor neki van kedve.

De nagyon ragaszkodik a napirendhez: a mienk pl 20:30 körül kimegy a lépcsőházba, majd az ötödik lépcsőnél megáll és 3-4 pacsit üt az ujjamra, s továbbmegy. Ha kések megvár.H a kávét főzök, kötelességszerűen felkeres, s ha bekapcsolom a gépet, átjön ide.Ilyen napi rutinokra könnyen rászokik.

2011. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
cirkuszokba is vannak mutatványos macskák. De szerintem te meg se próbálkozz ilyennel
2011. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
OK. Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 12. 08:25
 9/13 anonim ***** válasza:
az én macskáim tanulékonyak, lehet őket tanítani, de csak a kaja motiválja őket. Megértik ugyan, mit kérek tőlük, és végre is hajtják egy idő után, de csak akkor, ha kaját is kapnak érte. Próbálkozz nyugodtan, nem nagy kunszt macskát tanítani, csak mindig meg kell maradni a jutifalatnál...
2011. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Be bizony!!!!! Nézd az Animal Planet-en a 101 kiscica sorozatot, rájössz, hogy mi mindent tanulnak meg, és a macska a Föld legintelligensebb állata!!! www.mindentamacskakról.hu
2011. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!