Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit szóltok ahhoz, hogy sokan...

Mit szóltok ahhoz, hogy sokan a nem kívánatos újszülött cicákat megölik?

Figyelt kérdés
Ma egy munkatársam mesélte, mintha természetes lenne, hogy ha hazamegy még lesz egy kis dolga, mert meg kell fojtania a kiscicákat :(( Hát én azt hittem lehidalok. Értem én, hogy nehéz elajándékozni ennyi kiscicát, de könyörgöm, létezik más megoldás is! Tudtam, hogy vannak ilyen elvetemültek, de ebben a munkatársamban akkorát csalódtam. És mindezt röhögve mondta. Ez állatkínzásnak minősül?
2011. aug. 30. 19:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%
az az igazság h ha ugy vesszük állatkinzásnak számít, viszont ha valaki faluba lakik és annak a macskája minden évben vagy 3x fial és nincs pénze megműtettni a lány macskát akkor nem tud vele mit csinálni mert egy faluba senkinek nem kell a macska. igy is jobban jár mintha éhezne. de ezzel én se értek egyet nagyon csunya dolog.
2011. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Jobb,mintha sorsára hagynák.
2011. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor ne tartson macskát! Nálunk 5000 ft az ivartalanítás, nem egy vagyon. Komolyan nem értem, hogy lehetnek ilyenek az emberek? :(
2011. aug. 30. 19:36
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

amíg a mai világban kukába kidobott csecsemők is vannak, addig mit várunk?

szerintem ez nagyon szomorú, de keveset lehet tenni ellene. mondhatjuk azt, hogy az ilyen miért vállal állatot, aki nem tudja ivartalaníttatni, de sok ember még teljesen máshogy áll akkor amikor állatot vállal mint később (pl. megszűnik a munkahely).

A kérdezőnek ajánlom, hogy hívja fel a kollegája figyelmét arra a lehetőségre, hogy van ivartalanítás is, illetve vannak olyan alapítványok, akik kifejezetten arra szakosodtak, hogy akiknek nincs pénze erre, azokat segítse (pl. cirmos cica alapítvány).

Viszont azt érdemes figyelembe venni, hogyha mindezt röhögve mondta a kollégád, akkor ő nem igazán sajnálhatja azt, hogy kell ezt tennie. Ez viszont felháborító és nagyon szomorú :((

2011. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Ezt én sem értem és fogadom el a mai napig!Sajnos az én kedvenceim picikéi is jártak így!:-s Én olyankor kivagyok,és sírok!Mást nem tehetek!;-(
2011. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
nem szép dolog, de jobb mint bedobálni valahova, vagy kirakni az utcára, stb..Nem mondom, hogy jó, de igenis van akinek nem telik az állatorvosra... amúgy ledöbbennél, ha megtudnád hányan csinálják.
2011. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen nem elsősorban a pénz miatt nem ivartalanítják a macskáikat, hanem mert el sem jut a tudatukig a lényege, nem is gondolnak rá, nem értik, miért is kellenestb.

Szóval sok állattartó szemléletét kellene először is megváltoztatni, fogalmuk sincs a felelős állattartár fogalmáról, valódi jelentéséről:((

2011. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Szegény cicáááááááák:(

Bocsi de én a kollégádat folytanám meg

2011. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Én biztos nagyon komolyan kiosztanám azt az illetőt, aki ilyennel állna elém. Következő lépésben megmondanám neki hogy elhozom a cicákat, és megpróbálnék valami megoldást keresni. Ilyen gusztustalan embereket... De isten nem ver bottal. Őt is utol fogja érni a sorsa! Lehet még a macska ivartalanítását is állnám, aztán többé nem állnék vele szóba. Féreg!
2011. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
38%

Azért ennyire nem kell ettől padlót fogni. Velünk is előfordult már, hogy muszáj volt ilyet csinálni, pedig nagy állatbarátok vagyunk.

Egyszer befogadtunk egy kivert macskát, akiről pár hét múlva kiderült, hogy vemhes. És pont egyszerre szült a miénkkel. Ennyi kiscicát (összesen 9) képtelenség lett volna elajándékozni, mert máskor még 3-4-et is alig sikerült. Szomorú szívvel bár, de apukám ritkított a befogadott cica kölykei közül (2-őt meghagytunk). Ez van, nem bírtunk volna se anyagilag, se energiával ennyi macskán. Főleg, hogy mi csak könyörületből fogadtuk be a kóbor cicát.


Nekem azért kicsit képmutatónak hat ez a nagy felháborodás egy olyan társadalomban, ahol meg az abortusz teljesen elfogadott. Ezen azért gondolkodjatok el egy cseppet...

2011. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!