Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska panelban? (Tapasztalatok)

Macska panelban? (Tapasztalatok)

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok szóljanak hozzá, akiknek volt/van macskájuk panelházban, mert most szeretnék én is cicát, de nem ismerek ilyen embert személyesen, akitől tanácsot/véleményt/tapasztalatot kérhetnék. Hallottam pl,hogy a hím macska,ha kiherélik -szinte- tökéletes társ a panelban...
2011. szept. 19. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hány négyzetméterről van szó?
2011. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vizipityputy ***** válasza:
0%
összefog mindent szarni
2011. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az a lényeg hogy hány négyzetméteren, hanem hogy milyen ingergazdag a környezet. Lehet a lkaás 150 nm is, ha a macskára egyfolytában rászólnak, nem mehet fel se a kanapéra, se a polcra, se sehova, mert mindenhonnan leparancsolják. A lényeg hogy minnél tagoltabb legyen a lakás, sok búvóhellyel, sok mászási lehetőséggel. Ha van kedved, hámhoz is lehet őket szoktatni, és lehet vinni sétáltatni (állt este, és ugyan abban az időpontban, ugyan oda- a macskák a megszokások rabjai!)

A legjobb választás kapásból két macskát hazavinni- azt hinné az ember hogy dupla gond, pedig fele annyi!

Nekünk jelenleg 45 nmen van két (természetesen ivartalanított) kandúr, és tökéletesen kiegyensúlyozottak. Az egyiket szoktam vinni hámmal sétálni, a másik már egy bő éve nem akar jönni, szabad akaratából (ennyit arról hogy a macskának mennyire szüksége van a csavargásra-semennyire!) Van mászófájuk, játékok, egyébként nem kell nagyon foglalkozni velük, mert egymást elszórakoztatják (egyke macskát neked kell szórakoztatnod, napi rendszerességgel, akkor is ha fáradt vagy, ha nincs kedved!) Épp most épül nekik egy kis mászó-komplexum, ami a plafon közelében fut végig a falak mentén, az ilyesmiket imádják, mert ösztönösen szeretnek magas helyeken lenni.

2011. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lány ha fiú a cica érdemes ivartalaníttatni, mert barátnőmnek a lány cicája is jelölget, amikor tüzel.

Én is panelben lakom a cicámmal, szerintem következetes neveléssel és ha szánsz rá időt nem lehet gond. Én már az elejétől fogva tiltom, hogy a konyhaasztalom mászkáljon, ha eszek és zaklat nem figyelek rá, ha pofátlan és felmászna akkor vagy csak simán lezavarom, vagy egy enyhét rásuhintok a fenekére. Így most már ha eszek ő a lábamnál ül végig, mert tudja, hogy ha jó, akkor a végén kap egy falatot :)

Az én cicám a kezdetektől fogva szobatiszta, és még 1x sem történt baleset. Az almot érdemes reggel, este tisztítani (kiszedni a csomókat) és akkor a finnyás ismerősök sem panaszkodhatnak arra, hogy cicaszag van.

Én mindennap leviszem egy kicsit sétálni a cicámat, így valamennyire szabadlevegőn is van. Nagyon jól tűri a hámot, és kicsit még irányítgatni is tudom :) Ennek hála az utóbbi időben kevesebbet koptatja a karmait az ágyamon, inkább lent a fákat használja erre a célra :)

Nem tudom mire vagy még kíváncsi? :)

2011. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy évig volt panelban cicám. 10 éves, nőstény macsek, és ő jól megvolt. A szoba ajtókat mindig csak behajtottuk, nem kilincsre zártuk, így tudott mászkálni (kivéve egy szobát).

Egy baj volt, hogy a kilencediken lakunk, így nem tudott az ablakban ülni, és nézni a járókelőket. De időnként felvettem, és akkor nézte a kocsikat, meg minden. Szerette a lakást, bár az maga a lakás kisugárzásától is függ. Meg én néha rátettem hámot, és levittem "sétálni". Nem mert szüksége lett volna rá, mert elég nagy a forgalom, de tetszett neki, hogy felfedezhetett "természetet" is. Teljes mértékben szobacica volt egyébként. Nagyon kicsi korában volt csak kertesházban.

2011. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Az ablakra lehet rakni csibehálót. És akkor ki tud ülni nézelődni.
2011. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én panelban lakom és van egy gyönyörű sziámi macskám. Nekem sikerült betanítani hogy ne szarjon össze mindent van neki külön kis kuckója meg kaparófa. Minden héten kiviszem egy kis sétára mert minden cicának kell egy kis levegő főleg ha bezárt helyen tartjuk. Már évek óta együtt vagyunk és semmi baj nem volt még eddig:)
2011. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!