Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám csak úgy bűzölög. A...

A cicám csak úgy bűzölög. A cicám nem szereti a vizet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 11. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld azt, hogy egy kis méretű lavórba engedsz langyos vizet, kb. negyedig. Leülsz a lavór mellé, és ha a cica odamegy, vagy beleszagol, vagy beledugja a lábát meg kell jutalmazni kis falatkákkal, simivel, stb. Így talán rájön nem is olyan borzalmas
2008. márc. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
A cicát nem tudod úgy megvesztegetni mint a kutyát!Nekem 2 macsekom volt,az egyik rendesen elájult fürdetéskor,a másikat alig lehetett kihúzni a vízből,annyira élvezte.Nem is kínoztam a vizet nem szeretőt,száraz samponnal bedörgöltem és alaposan kikeféltem.Ezt nagyon szerette.Próbáld meg ezt te is,nem csak vízzel lehet tisztán tartani.
2008. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha van kádad és valami kapaszkodó féleséged benne, akkor ajánlom, hogy rakj a macskára egy erős hámot és kösd ki úgy, hogy ne tudjon a hátadon kimászni, miközben fölé hajolva mosod (tapasztalat). Zuhanyrózsával gyorsan lelehet mosni, amikor meg samponozod akkor meg elzárni a vizet. Nagy cucc ha nyávog, nem hal bele, én is így csinálom, nekem bevált pedig az én macskám sicsen oda a vízért.
2008. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%

Zuhanyt általában jobban tűrik a cicák, mint a fürdőt. De csak nagyon ritkán szeretik meg. Arra mindenképp vigyázni kell, hogy a fejére, főleg a szemébe ne menjen víz, azt nagyon fogja utálni.

Egy állatorvostól lestem el egy fogást, ami nem fáj a macskának, bár ordít, mintha nyúznák, persze azért, mert nem tud szabadulni és megkarmolni se. A cica nyakbőrét kell megfogni, megemelni, s hozzáfogni az egyik hátsó lábát. Ebben a helyzetben nem tud bántani, szabadulni se, s neked is marad egy kezed arra, hogy fürdesd.

Légy gyors és határozott, fürdés után pedig kényeztesd egy kicsit, hogy helyreálljon a világbéke.

2008. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim kijárósak, de bent laknak. A legkisebb szívesen mosakszik a mosdóban, vagyis játszva lemossa a tappancsait:), de csak ennyi! Az első cicámmal történt egy baleset, nos akkor megmosdattam! Azóta egyiket sem! Sokszor csodálkoznak is az emberek, hogy ennyi cirmi mellett semmit nem érezni a lakásban! Sose fürdetném meg őket, ha nem muszáj! Igaz is, mért fürdetitek őket? :o A kutyámat se szoktam gyakran fürdetni, megfürdik ő maga a kinti kádban nem egyszer! És hogy őszinte legyek, a fürdetés után még büdösebbnek érzem pl. a kutyát. Kimondottam kutyaszagú! Bár a cicák kijárnak piszkítani, bent is van a lakásban cicaalom, de azt állandóan cserélem, ha használják. Nem lehet büdös egy cica szerintem, ha tisztán van tartva mindene és nem beteg! Bár lehet, hogy egy perzsacicával nagyobb a gond a hosszú szőre miatt....erre nem gondoltam:o!
2008. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!