Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet gyógyítani a...

Hogyan lehet gyógyítani a macskák rühességét? És ez nem veszélyes az emberre?

Figyelt kérdés
A két cicám kb. 5 napja furcsa tüneteket produkál. Én rühességre gyanakszom, de ez egyáltalán nem biztos, lehet allergia is. Éppen ezért érdeklődöm, hogy mik lehetnek a rühnek a tünetei főleg a cicáknál? Ezeknek a nyak egyik oldalán hiányzik a szőrük, és apró egy-két halovány seb van a nyakukon azon a részen, vakaróznak, de nem véresre. Nem tudom, mi lehet ez, de aggódom, de ők a mindeneim, és meg szeretném őket gyógyítani, de nem tudom, hogyan lássak hozzá! Tudom, h állatorvos egyből, de én egy kis faluban lakom, és röhej, de nincs állatorvosunk...Gondoltam gyógyszertárra is, hátha segíthetnének. Amúgy azért is zavaros, mert átjárnak sajnos a szomszédba, ahol nagyon sok birka van, és kullancsokkal szoktak hazatérni, amit kivakarnak, úgyh nem tudom, lehet csak ez okozta...(Arra is kaptak kullancs elleni szert, de semmit nem ért...)Csak túl nagy helyen hiányzik a szőrük! De amúgy jókedvűek, sokat esznek, kövérek, csak hát ez...Tud valaki segíteni? Vajon mi lehet ez és hogyan kezeljem? Ha volt már valakinek ilyen tapasztalata az segítsen légyszi!!!!!!!
2009. ápr. 24. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor tavasszal, nyár eleje környékén gyakran térnek haza a cicák "kissé hiányos bundával". Lehet, hogy semmi bajuk sincs, csak összebalhéztak a konkurrenciával. :) Egyébként a rühesség leírását megtalálhatod pl. a

[link] linken. Ott egy egész pontos leírást találsz, igaz, emberre írták, de a tünetek a cicáknál is ugyanazok.

2009. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rühösségnél a szőrhullás mellett megjelennek kicsi göbök, pattanás szerűek ált. de nem gennyesek, hanem szárazak, csak úgy néznek ki. És ezeket gyakran vakarja
2009. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű rüh lesz. Azért jó volna elvinni őket dokihoz. Valahogy nem tudod autóba rakni őket egy közeli nagyvárosban biztos van állatorvos.
2009. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!