Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan fialni fog a macskám...

Hamarosan fialni fog a macskám. Esténként elég hűvös van, nem lesz semmi bajuk kint az udvaron, egy kibélelt ládában? Vagy inkább vigyem be őket estére?

Figyelt kérdés
Félig kinti, félig benti macska. Télen esténként bent alszanak a kazánházba, ahol jó meleg van mindig. Nyáron pedig kint vannak éjjel is, mert nincs hideg. Most nem tudom hogy a kismacskáknak mi lenne a jó, az ha beteszem őket ládástól este, vagy ha kin hagyom őket este is. (Persze amikor már minuszok lesznek, akkor beteszem őket)
2011. szept. 28. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajuk nem lesz odakint, egyelőre nincsenek komoly mínuszok. Amíg picik, úgysem hagyja őket ott az anyjuk, nem hűlnek ki. Almolj be nekik jól szalmával, az jobban tartja a meleget mint a rongyok.

Az többet árt, ha ki-be vannak pakolászva a meleg és a hűvös között, meg az anyamacska sem nézi jó szemmel ha mozgatva vannak a porontyok. A végén majd fogja és elviszi őket valahová ahol nem tudod őket "macerálni". Így szépen megszokják a hűvöset, két hetes korukban már egyáltalán nem fogja őket zavarni, akkor már majd jöhet a hideg is. Amikor meg előjönnek, 3-4 hetesen, már odaviszi őket a kazánházba, ha úgy találja jónak. Bízz a mamacica ösztöneiben, ő tudja mi a jó a kicsinyeinek.

2011. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Szerintem úgy is a mamacica dönti el, melyik helyet tartja biztonságosabbnak...:)


Szerintem a legjobb, ha a láda alapból a kazánházban van!

A kicsik újszülöttként teljesen védtelenek, nagyon nagy szükségük van a melegre.

Ez nem azt jelenti, hogy belehalnak, ha kint kell aludniuk az esti 10 fokban, de jóval könnyebbé tennéd az életüket, ha a kazánházban tölthetnék az első kritikus időszakot az életükből.:)


Utána pedig nem árt egy ivartalaníttatás a mamacicának;)

2011. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem képesek a hőszabályozásra,igy ha az anyjuk huzamosabb ideig magára hagyja őket belepusztulhatnak.

Ha nem jó neki az általad készitett alom ugyis elviszi őket máshová.

2011. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, hogy eleve a kazánházba mutasd meg neki a leendő dobozát.

a mozgatást tényleg nem tolerálják az anyacicák.

szóval ne később kelljen beköltöztetni a családot, hanem bennt szülessenek meg a kiscicók.

2011. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, a kazánházba mutatom meg az új helyét, a ládáját is beteszem oda. Este kiszoktam menni az udvarra mégnézni az anyacicát hogy itt van-e, és este előkészített ládájába szokott aludni.
2011. szept. 28. 12:26
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

Én is a kazánházat javaslom mindenképpen.

A szülés előtt le fog esni az anya testhőmérséklete, tehát eleve nem lesz melege, ehhez ha még kint kell lennie az alig 9 fokban éjszaka akkor bizony fázni fog, ez pedig bonyodalmakhoz vezethet a szülés során.

Szóval inkább legyen a kazánház, az biztos tart még némi meleget éjszaka, fűtés nélkül is.

2011. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!