Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szüleim elakarják pusztítani...

A szüleim elakarják pusztítani a kiscicákat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van 2 lány cicám, és mind kettő egyszerre fialt májusban. Meg is hagytunk magunknak 3 fiút. De sajna az egyik rejtélyes körülmények között elpusztult egy hete, úgy találtuk meg a kertben :( .... A lényeg az hogy megint hasasak. Az egyik az ma fialt meg 5 db szép whiakasos cirmos kiscicákat. Ebből 3-mat már előre "lefoglaltak" , és még maradt 2. Azt akarják elpusztítani a szüleim, mert nem tudják h mitcsináljanak velük, mert nem lesz gazdájuk, megtartani meg nem akarják. A szomszéd biztosan befogadná őket kb 8 hetes korukban amikor elválasztom őket, de nem élnek olyan "jól" és ami van macskájuk azok is elég soványak, nem azt mondom hogy elpusztulnak, de azért szerényen megélnek a macskáik is. De gondolom ez akkor is jobb mint a halál.Nem akarom hogy megöljék azt a két kis cicát.


A másik dolog meg az h hamarosan fial a másik macskánk is,abból egyet meghagyunk magunknak, és még egyet örökbe akarnak fogadni abból. Az már kettő, de nem tudom... mert tuti h több macskája lesz annak is mint 2... a fenn maradó többi cicával is nem tudom hogy mi lesz :((


Hallottam hogy van macska fogamzásgátló, ez most hogy működik?Van valami mellék hatása ha azt adnám neki? Ugyan is az ivartalanítás az drága, és nem tudjuk kifizetni. Azért is hagytunk meg fiú cicákat, mert azok nem szűlnek... tudom h felcsinálják a többi lány macskát.... na de hát ez csak jobb ránk nézve....


Mi tévő legyek??? :(


2011. okt. 3. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Éppen múltkor láttam egy macskákról szóló dokumentumfilmet. Abban mondták állatorvosok, zoológusok, hogy a macskának van egy olyan nem hétköznapi tehetsége, hogy könnyen visszavadul. Mondták, hogy ha egy fiatalabb, 3-4 hónapos macskát betesznek az erdőbe, a vadonba, túl fogja élni, mert jellemében még mindig nagyon hasonlít az őséhez, a vadmacskához. (Nem úgy, mint a kutya, a kutya simán éhenhalna, de a macska megoldja).


Őszintén? Ennek tudatában elvinném őket egy erdőbe és elengedném... Még mindig jobb, mint megölni őket. Ha nincs jelentkező rájuk, még mindig ez a legjobb megoldás.

2011. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Vidd őket menhelyre, hátha örökbe fogadják őket.
2011. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: Sajnos a vadászok lelövik a macskákat az erdőben, mert nagy kárt okoznak a vadállományban, és mivel kereszteződik a vadmacskával, így rontja az állományt. Erdőbe kirakás majdnem egyenlő a halállal!

Kedves kérdező, pattanj biciklire,és tekerj el a környékbeli tanyákra, vagy ha félsz, kérj meg egy rokont, vigyen el autóval, kérdezősködj ott, hátha kellenek kiscicák! Az interneten meg figyelgess, mert szoktak lenni ivartalanítási akciók, amikor ingyen, vagy nagyon kedvezményes áron végzik el a műtétet! Pl. Zöld Zebra.

2011. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mrillegal1 ***** válasza:
88%
hmm vadcica per házicica olyan nincsen bárki irta nem okos menhelyre vigyétek ott nincsen hátha ök ellátják és ha hamar eltudják ajándékozni egy szeretö gazdinak akkor jol fognak élni a cicák örökre uia szomszédodat kéne éheztetni
2011. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző. Én írtam, gyakorlatilag egy fajnak tekinthetők, mint a farkas és a kutya, így kereszteződhetnek is.

Írd be google-ba: vadmacska házimacska kereszteződés, jó sok találatot kapsz. Egy néhányat ki is emelek neked:

"A legnagyobb veszélyt a házimacskákkal való kereszteződés jelenti"

"énösszetételük a számos macskafajtával (például elvadult házimacskákkal) való kereszteződés miatt veszélybe került"

"Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal"

"A világszerte elterjedt házimacska ugyanis a vadmacska elterjedési területén mindenütt előfordul, és bizonyítottan kereszteződnek is. Sajnos, nem túlzás kijelenteni, hogy Európa minden vadmacska-populációja többé-kevésbé hibrid jellegű."

2011. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá, a második bemásolt sorból lemaradt egy G betű, helyesen:

"Génösszetételük a számos macskafajtával (például elvadult házimacskákkal) való kereszteződés miatt veszélybe került"

2011. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező és fentebbi válaszadók!

Kérlek egyikőtök se vegye rossz néven ezt a hozzászólásomat, de amit itt olvastam egy kicsit kiverte a biztosítékot.

Először is: IVARTALANÍTS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ország szinten rengeteg ivartalanítási akció van éves szinten. Az aktuális listáról akár Facebook-on is érdeklődhetsz a Cicamentő Angyaloknál illetve a Radikális Állatvédőknél, ők mindig friss listával várnak városra lebontva! FONTOS HOGY EZT CSAK EGYSZER KELL KIFIZETNI ÉS AKÁR A MACSKÁD ÉLETÉT IS MEGMENTHETED VELE! Rengeteg nemi úton, nyállal és vérrel fertőző HALÁLOS veszély leselkedik az ivaros cicákra, ilyen például a leukózis és a macska aids amivel ráadásul végigfertőzheti az egész környékbeli állományt és még a kölykök is elkapják a szoptatásnál! Egy falunyi halálra ítélt cicátok lenne ha egy ilyen járvány felütné a fejét.

Az ivaros macskák nemi szervei rákosodásra hajlamosak, általában 9-10 éves korukra az ivarosnak hagyott állatok elpusztulnak (általános statisztika) míg az ivartalanított társaik akár 17-18 évig is hű, doromboló társaid lehetnek!

Azt meg már meg se akarom említeni, hogy akkor nem lenne kiscica akit el kell "pusztítani" vagy ISTEN ŐRIZZ szabadon engedni az erdőben! Ekkora baromságot is rég olvastam már, az ilyen elgondolások miatt vagyunk MI állatvédők teljesen túlterhelve!

A menhely szép elgondolás csak abba is gondoljatok bele hogy ott is erőn felül működnek már a szervezetek NINCS KAPACITÁSUNK ÚJABB CICÁKAT FOGADNI.

Hasas macskát is lehet ivartalanítani, ugyanannyiba kerül mint ha "sima" cicát vinnél el.

A cicáknak való fogamzásgátlót FELEJTSD EL. Fogalmam sincs miért lehet egy ilyen szer még forgalomban, de eddig ahány cicánál próbálkoztunk vele mindegyiknek elfekélyesedett a méhe és majdnem belepusztult. Kívánna valaki ilyen szenvedést az állatának? Szerintem épeszű ember nem.

A szomszédodnak is üzenem ugyanezt. A helyi állatvédő szervezetektől cicakolónia (értsd: 5+ db macska)esetén kérhetsz támogatást az ivartalanításhoz, ez újabb x% kedvezményt jelent cicánként!

NE SZAPORÍTS FELESLEGESEN.

Elnézést a kioktató stílusért, de a felelős állattartás kis hazánkban nem hogy gyerekcipőben jár még járni sem tud ...

2011. okt. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó, én írtam ezt a választ: 10-03 10:57, és a 23:13-ast is.


Nem tudom, mi háborított fel ennyire benne, hiszen csak azt írtam, ne tegye ki őket az erdőbe, ha már "besikerültek", az se valami szép megoldás, ha agyoncsapkodják őket. Odaírtam az ivartalanítást is, de ennél bővebben nem fejtettem ki, mert már leírtuk milliószor és nem mindig akaródzik egy újabb ilyen kérdésnél. Köszönöm, hogy megtetted helyettem is. De kérlek ne általánosíts, ha valamivel nem értesz egy egyet a hozzászólásaimban, kész vagyok megbeszélni! Fenntartok mindent, amit írtam.

Remélem, lett gazdájuk a kiscicáknak, és amit meghagytak, illetve az anyacica ivartalanításra kerül (megjegyzem, mos tis van ivartalanítási akció).

További szép napot!

2011. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom régi kérdés, de hátha valakinek még releváns.


Ha kiviszed a kiscicákat a helyi piacra "ingyen vihető" feliratos dobozban, pár óra alatt csak elviszik őket.

2021. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bizony elviszik, csak utánna nehogy kiderüljön hogy napokig kínozták őket, majd "Élve elégették" mint a mi esetünkben történt...

Nehogy hamarosan énis ugyanazt tegyem kedves bandibácsival.

2021. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!