Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák is fekete-fehérben...

A macskák is fekete-fehérben látnak?

Figyelt kérdés
A kutyákról biztosan tudom, hogy igen. És a cicák?
2011. okt. 4. 18:32
 1/7 anonim válasza:
A tesztek azt mutatják, hogy a macska látása a sötétben felülmúlja az emberét, világosban azonban elmarad attól. A macskák szeme, sok más állatéhoz, például a kutyákéhoz hasonlóan egy tapetum lucidum nevű réteget tartalmaz, amely több fényt ver vissza a retinára.[16][17] Ez előnyös abban az esetben, ha a szemet kevés fény éri, erős fény esetén azonban hátránnyal jár. Nagyon erős fényben, az írisz résnyire szűkül, hogy csökkentse az érzékeny retinára jutó fény mennyiségét és javítsa a mélységélességet. A tapetum és más mechanizmusok révén a macska fényérzékelési küszöbe csupán a hetede az emberének. A vakuval készült fényképeken a macska szemében látható színes fényvisszaverődést a villanófény és a tapetum kölcsönhatása eredményezi. Egy átlagos macska látómezeje körülbelül 200°, míg egy egészséges emberé 180°, a binokuláris látómezeje azonban szűkebb. A legtöbb ragadozóhoz hasonlóan a szemei előre néznek, lehetővé téve a mélység érzékelését. A látótér mérete nagyban függ a szemek elhelyezkedésétől, de a szem felépítése is befolyásolhatja. Az emberi szem éles központi látást biztosító foveája helyett, a macskák szemében egy központi sáv található, az úgynevezett vizuális sáv. A macskák képesek megkülönböztetni a színeket, különösen kis távolságról, de ez a képességük nem igazán kifinomult.
2011. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak máshogy látják a színeket. Azt hiszem a kéket, zöldet érzékelik, de pl. a pirosat nem igazán.
2011. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pedig pont azt tapasztalom, h az enyémek buknak minden pirosra, v sárgára. Szóval biztos h látják, csak sztem kevéssé élénken mint mi- bár ezt nem tudom.
2011. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a macskák mit látnak, de a kutyák nem fekete-fehérben.
2011. okt. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A macskák látják a színeket, csak nem olyan jól, mint mi.
2011. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Látják a színeket.

Bizonyíték:

[link]

7 sor ("A macska látása" mondatot ne számítsd bele, de a kiemelt részt igen)

2011. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló:

De nem mindet

2011. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!