Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicának féreghajtó helyett...

Kiscicának féreghajtó helyett adhatok fokhagymát?

Figyelt kérdés
A héten befogadtunk egy kiscicát, még nem voltunk vele orvosnál, mert egészségesnek tűnik (kedden tudom csak elvinni), de mivel utca cica volt ezért félek, hogy talán férges. Olvastam, hogy a fokhagyma nagyon jó féregirtó, de ilyen kiscicának milyen mennyiségben és hogyan adjam? Tényleg kihajtja ha van benne? (Rendesen eszik szilárd ételt már.)
2011. okt. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fokhagyma csak ipari mennyiségben féreghajtó. Nem tudom, hogyan lehet egy macskával bármilyen mennyiségű fokhagymát megetetni, de annyit biztosan nem tudsz ami hatásos lenne.
2011. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz, piszkosul nem jó féreghajtó. Valójában bizonyos férgekre hat, bizonyos férgekre csak nagy dózisban, másokra meg egyáltalán nem, de általánosságban igaz, hogy a "mesterséges" féreghajtótól rosszabb a hatásfoka. Aki nem hiszi, lehet pl pubmed-en olvasgatni cikkeket (ami ugye nem bulvár, hanem rendes vizsgálat kategória). Egyébiránt pedig néhány száz ft a féreghajtó macskának.
2011. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pár száz forint az állatkereskedőnél...fokhagyma?...megakarod ölni a cicádat?..hétfőn megveheted,és beleadhatod a szájába...
2011. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis viszed dokihoz, kérj tőle, ő be is adja neki.
2011. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!