Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet 6 hetes cicát...

Hogyan lehet 6 hetes cicát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Ugyan még csak 4 napja van nálunk, és van neki szép tiszta, takarított alma, mégis minden nap bekakál az ágyunk mögé. Ugyanoda mindig. Teljesen kiakaszt, mert már hipóval is felmostam, hogy ne érezze a szagot, de csak odamegy. AZ alomra is jár. Főleg azért, mert nap közben a fürdőbe zárjuk, ahol kényelmes kosara, vize is van. Jó nagy helyiség, és világos. Hogyan lehet erről leszoktatni?? A fiam ágyára is rákakilt. Még egy kérdés. Keveset mosakodik. Ezt ez anyjuktól tanulják, vagy a génjeikben van, hogyan kell csinálni? Mert ha tanult viselkedés, lehet visszaviszem még egy kicsit az anyjához a rokonainkhoz, mert lakásban nagyon kellemetlen egy büdös fenekű cica. :(
2011. okt. 12. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem vidd vissza, és hagyd is ott! Nem neked való a macska.
2011. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi,de egyet értek az előzővel....


A génjeikben van, tisztálkodni fog rendesen előbb-utóbb.

Az alomra is rá fog szokni, tedd bele sokszor, és akkor rájön,h miért van ott.

2011. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Rendszeresen, főleg evés után és alvás után ha felébred tedd be az almos edénybe. ami esetleg problémát okoz, az ha nagy a távolság a cica élettere és az alom között.

nekem 9 hetes cicáim vannak. 5-6 hetes koruktól szobatiszták. Eleinte csak a nappaliban játszottak, aludtak, így oda raktam a sarokba az almot és fürdőben is volt, de azt nem használták. Mindkettőbe naponta többször beraktam őket, igaz volt hogy csak játszottak:) Most már csak a fürdőben van az alomtálca, és simán befutnak oda wc-re. :)

2011. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Tegyél almot az ágy mögé is.:D
2011. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok szakértő, de úgy tennék, ahogy egy kutyussal is: egyrészt ne engedd a szobába, ha nem vagy ott és nem tudsz rá figyelni. Ha pedig ott vagy, szánj rá időt és figyeld. Amint készülődik, leguggol, fogd meg ott, ahol a mamája is tenné (még csak nem is fáj neki) a nyakánál, és vidd az alomra. Talán az sem lenne butaság, ha olyan szaggal sprayznéd be a helyet, amit nem kedvelnek a macskák és ha megoldható, barikádozd is el a helyet.
2011. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Egy macskának legalább 12 hetes koráig kell az anyjával maradnia. Pontosan azért, hogy megtanuljon egy helyre piszkítani, enni, inni, mosakodni...

Nem valószínű, hogy valaha is megtanulja ezeket a dolgokat... Egy 6 hetes cica még szopik, könyörgöm!


Miért kellett olyan korán elválasztani? Mert így kicsin még sokkal cukibb? HM?


Ez olyan, mintha te egy 7 éves gyereket kiraknál a nagyvilágba, hogy élje az életét.

2011. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

8 hetes korban lehet elválasztani..

és egyébként nem az anyjától tanulja:DD

honnan vetted ezt a hülyeséget?

ösztönösen csinál mindent!!!

van olyan cicánk akit kitagadott az anyja, mi neveltük fel nagyon pici korától kezdve,és mégis mosdik, elássa amit kakil/pisil...

2011. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Az én cicám is kb 6 hetes volt,mikor hozzánk került.Volt neki készítve alom,minden..

1x pisilt a tv mögé, ecettel mostam, azóta mindig az alomba jár.

Én úgy csináltam,hogy megszagoltattam vele a pisijét, betettem az alomba, lábával kaparásztam egy kicsit, és azóta az alomba jár.

2011. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben 12 hetes korig van az anyja mellett, de azért 8 hetesen már le lehet választani, elég szocializált lesz addigra.

Ámbár tudom, nem helyes, nekem is úgy alakult, hogy lett egy 6 hetes cicám. Teljesen szobatiszta volt, viszont én is tettem ki 2 almos tálcát is. Mosakszik is rendesen, bár 6 hetesen még nem a fenekével kezdi...vagy mit vártál? A tiédnek szerintem valami lelki baja van, nagy valószínűséggel nagyon hiányzik még az anyukája és a testvérei. sokkal többet kéne vele foglalkozni, ahogyan előttem is írták, amikor készülődik, bele tenni és nem utolsó sorban babusgatni, hogy biztonságban érezze magát, hisz még nagyon-nagyon pici.

Az enyém már 5 hónapos, kiegyensúlyozott, boldog cica. Igaz,a mosakodásba a kandúrom is besegített, gyakorta tisztogatta, ahogyan az anyukájának kellett volna még 8-12 hetes koráig.

2011. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt az utat jártam végig,amit az utolsó.Kezdetben én is megkapargattam a szeme előtt az almot,azonnal láttam rajta,hogy érdekli a dolog és utána rendszerint ment a pisi,kaki.Kb. 2 nap múlva már magától ment és végezte a dolgát,pedig hozzám nagyon-nagyon fiatalon került.Nekem kellett táppal etetnem 3 óránként-kakiltatni és pisiltetni kezdetben.Megéri odafigyelni rá,mert később meghálálja.(engedi,hogy szeretgesd:))
2011. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!