Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyenek a menhelyről kihozott...

Milyenek a menhelyről kihozott macskák? Érdemes?

Figyelt kérdés

Nemrég kimúlt a cicám, és hát ellepnek bennünket az egerek.

Olyan cica kéne nekem, aki elvan az udvaron, mert nem szívesen engedném be a házba. A gyerekeim is odavannak a cicákért.

Jó lenne a menhelyről hozni egyet, mert azok ivartalanítva vannak, legalább erre nem lenne már gondom. (Olcsóbb is).

Viszont ott fedett helyen vannak, nem tudom, hogy mit szólna hozzá, ha az udvaron lenne (van egy csomó mellékhelyiség egyébként, ahol alhat.) Elviseli a gyerekeket egy ilyen macska? A fiam nagyon imádja őket.

Az előző cicám nem nagyon hagyta, hogy szeretgesse, de soha nem bántotta volna. (2 éves a fiam, és nem nagyon tudja még, hogy kell egy cicával játszani, viszont szándékosan soha nem bántaná.)


2011. okt. 15. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes kihozni, persze. Hálásak is, csak eleinte zárd be ha nem vagy vele mert könnyen megszökhet. Ha kölyök az azért más. Hamar megszoknak amúgy. Szép dolog kihozni.
2011. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, én is menhelyről hoztam ki 2 cicát, és vittem a nagyimhoz. Pedig elhiheted, vidéken nem lett volna nehéz szerezni.

Viszont azt tudni kell, hogy a menhelyi cicák nincsenek ivartalanítva, vagy csak nagyon kevés. DE ha megmondod, hogy műtsék meg, és utána szeretnéd kihozni, akkor jóval olcsóbb, mintha máshol csináltatod.

Én egy anya-fia párost fogadtam örökbe, kifizettem előre mindkettőjük ivartalanítását, és 10 nap múlva hoztam el őket:)

Ők is kinti cicák, remekül elvannak, soha nem akartak bemenni, pedig nyáron nyitva a verandán az ajtó. Télen fölmennek a padlásra, és a kémény körül le van téve nekik szalmazsák, rongyokkal letakarva. Szerintem arany életük van:) És remek egerészők, pedig a nagyim azt mondta, hogy "pösti macska, mit ért az az egerészéshez..." :D

2011. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én már érdeklődtem, azt mondták, hogy amelyik 8 hónapnál idősebb, az mind ivartalanítva van, mert nem akarják, hogy szaporodjanak. 5000 Ft-ba kerül egy, ami szerintem elég baráti, mert oltva, féregtelenítve is vannak. Nálunk csak a műtét 8000 Ft körül van.
2011. okt. 15. 21:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem a macska kerül ennyibe, hanem ez az alapítványi hozzájárulás. Mindig kikérik maguknak, hogy ez nem a macska ára.
2011. okt. 15. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is menhelyről fogtuk a cicánk és imádjuk. Mondjuk ő beteg, félvak, ezért eleve lakáscicának adták csak oda, de szerintem szuper egerésző lenne belőle, mert mindent levadász, legyen az pók, poloska vagy leesett hűtőmágnes :D


A legtöbb menhely honlapján meg tudod nézni, hogy a kiszemelt macska udvaron tartható-e, vedd figyelembe a választásnál, és nem lesz gond :)

2011. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fogtuk = hoztuk :D:D:D
2011. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!