Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnék. Ez mivel...

Cicát szeretnék. Ez mivel jár? Mennyibe kerül stb. De leginkább a betanítására vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Arra, hogy hogy lehet alomhoz szoktatni, hogy ne rágja meg a bútorokat meg az ilyen alapvető dolgok.

(panel 8. emelet)


2011. okt. 30. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
menhelyi cica, vagy háztól házicica ingyen van. Alomhoz lehet szoktatni és lehet valami karomélezőt is beszerezni neki.
2011. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatiszta macskát szeretnél, akkor nézz szét interneten - van nagyon sok féle, és sok féle ár, vannak nagyon ritka fajták, ami 100 ezer körül van, de egy perzsa cicát kapsz már 10.20000 ft ért is. Bátyjámék most hoztak egy menhelyről fajtatiszta orosz szürke macskát. Tehát ott is találhatsz, ő is úgy került be hogy meghalt a gazdija és a hozzátartozó nem tudták hova tenni, még kölyök pedig...

Mindegyik fajtának eltérő a jelleme, de egy fekete vagy cirmos cicát bárhonnan tudsz szerezni, azok is cicák és ha saját macska másképp viselkedik a gazdival ,okosak és hihetetlenül tudnak ragaszkodni és szeretni, megérzi ha szomorú vagy, pedig sokan mondják hogy egy macska nem tud szeretni meg hogy hűtlen, de szerintem ez nem igaz, mert ő is tud hűséges lenni, csak más mint egy kutya, sokkal függetlenebb és önállóbb - és meg kell küzdeni a szeretetéért, és szerintem megéri.

Nem kerül sokba ha pl egy átlagos nem fajtatiszta macskát veszel. Ha lakásba veszed, akkor csak alom kell, ami nem egy nagy összeg, a kajája se, orvoshoz nem árt néha elvinni.

Az alomhoz szoktatás nem lesz nehéz, mert ösztönösen olyan helyre piszkit, amit be tud takarni, ( homok) .

Nekem az első napon bepisilt, de aztán megtalálta az almot, és mindig ott végezte a dolgát.

Ha veszel neki kaparófát meg játékokat szerintem megleszel vele.

Egyén függő szerintem, mert ismertem macskát amelyik nagyon elven volt, de olyat is aki mindig a gazdi mellett feküdt. Nem hiszem hogy megrágná a bútorokat. :) rá lehet nevelni hogy mit szabad és mit nem.

2011. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az almot magától megtanulja, elég, ha odaviszed, megmutatod neki - a macskáknak maguktól is igényük van a tisztaságra.

Amikor az enyém idekerült, talán 1-2 baleset ha volt.


A kaparást úgy oldottuk meg, hogy kapott egy régi kis szőnyeget, és általában azt kaparja. De lehet venni kaparófát is, nekünk nem kellett.


Etetése olcsón megoldható, nem kerül sokba egy cica "fenntartása". Vegyes táplálás a legjobb, azaz ha megvan a száraz macskakajája, napi 1-2-szer kis konzerv, vagy alutasakos, és néha ha van olyan, kapjon konyhai maradékot, húst is. Mindig legyen friss vize.

Almot pl. sparban lehet olcsón venni.


Utcáról fogadj be egy macskát, vagy állatmenhelyről. Vagy szoktak újságokban hirdetni ingyen elvihetőket.

2011. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

még egy kérdés:

Évente 1x el szoktunk utazni 2 hétre. Magunkkal nem vihetjük. Mit ajánlanátok?

2011. okt. 30. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is jó neki, ha kimozdítják a környezetéből, elég baj neki a gazdi hiánya olyankor, Naponta egyszer, de inkább kétszer nézzen rá egy macskaszerető ember: szomszéd, barát, rokon, stb. etesse meg, pucolja ki az almát és simogassa meg, foglalkozzon vele.
2011. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a mi cicánkat 90 000-ért vettük otthon, beoltva, útlevéllel és egy hétig csak utaztunk, 2naponta más szállodában és úgy hoztuk ki külföldre. nagyon édes volt, csak 1x 2x miákolt a 13 órás kocsiút alatt, semmi gáz nem volt vele, a hotelben is rendesen viselkedett. persze ez egy main coon, de minden genetikai betegségre szűrve van, az egészségi állapota remek, nem drága a fenntartása. 2hónapos, a természete az angyali, nagyon szeret minket, 1 hét után nagyon igényelte a társaságunkat és nagyon bújós <3 mindenki meg van veszve érte, a legjobb döntés volt :) a barátnőmnek 2 macskája is volt, házimacska de olyan vadak voltak, mindenkire rátámadtak, lelöktek mindent mindenki utálta őket aztán megszöktek. szerintem drágább egy olyan macska amit nem ismersz és hülyén viselkedik -.- az enyém nagyon nyugodt, egyszerűen tökéletes :)
2011. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém házimacska, és egy tünemény :) Aranyos, bújós, nyugodt, kedves, imádnivaló - ez nem fajtától függ (bár nem kétlem, hogy aranyos a te maine coon-od is :) )

Azon múlik, hogy kiskorától kézhez van-e szoktatva, meg persze természet kérdése is.

2011. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát igen a természete leginkább attól függ, hogy születésétől fogva vannak-e szerető emberek a közelébe. viszont a genetikai betegségek kiszűrése pluszpont :)

találkoztam már énis imádnivaló és gyönyörű házimacskákkal, de voltak szörnyű élményeim is :S

2011. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!