Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit, hogyan csináljak? SÜRGŐS!

Mit, hogyan csináljak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnénk holnap elhozni egy kiscicát. Segítségetek szeretném kérni! 12 hetes, kis szürke kandúr a kiválasztott. Rajta kívül van egy keverék, szuka, imádnivaló, egy év körüli kutyánk. Ez lenne az első gond, szerintetek össze lehet vele szoktatni? A kutya nem jön be a lakásba, de szeretném hogy a cica bejárhasson, főleg az elején amíg meg nem szokják egymást (vagy ha nem szokják meg, akkor amíg egy másik gazdit találunk a cicusnak) Hogyan lehetne megoldani az összeszoktatást? Ez lenne először a legfontosabb.

A másik: a cicus :)

Első napokba amíg szinte biztos hogy benn alszik (hacsak nem lesznek puszipajtások a kutyussal, és együtt nem alszanak a kutyaházban :) rakjunk le almot? A gond hogy teljesen tapasztalatlan vagyok macskák terén, mivel teljesen kutyarajongó vagyok, de az összes állatot imádom, csak nem ismerem őket. Tudom milyen felelősséggel jár állatot tartani, az árakat stb.. Hogyan etessem, mivel, hányszor, mennyit, hol? Lakásban, kinn? (persze kutya nélkül) Az a helyzet hogy nem nagyon akarom elkényeztetni, mivel hallottam hogy ha valami finomat kap, akkor utána csak azt akar enni... Ezért nem nagyon szeretném rászoktatni az ilyen alutasakos csodákra, amiket folyton reklámoznak a tv-ben (a családban meg csak azért egyeztek bele, mert anyukám undorodik az egerektől a garázsban, és mondta hogy ez az egy feltétele.. kapja el őket)

Orvoshoz majd elvisszük, (ha túlélik együtt ez első hetet)



Egyelőre csak ennyi jutott eszembe. Majd még még írok ha valami problémám lesz! :) Ha gondoljátok akkor leírom majd mindig hogyan haladok! Csak a kutyus ne tépje szét :S Azt nem szeretném! Kívánjatok sok szerencsét, mert kelleni fog!


KÖSZI! :D


2011. okt. 31. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az első héten mindenképp a házban legyen a macska, hogy megszokja a helyet, és ne vándoroljon el. Így szükség lesz bent alomra is. Amit rögtön mutass is meg neki, hogy hol van.

Ebben az egy hétben ne is mutassátok meg a kutyának, csak feleslegesen stresszelnétek.

Amikor már bent elég bátor, és megszokta a helyet, akkor lehet bemutatni a kutyának.

Itt pedig ugye az a lényeg, hogy a kutya mennyire hallgat rád. Le tudod-e tiltani dolgokról.

Ha nem foglalkozik túlságosan a macskával-tehát nem akarja megenni- akkor sok sok simi, jutalom.

Ha rámozdul, akkor pedig tiltás.

Tudd felismerni azt, hogy a kutya csak játszana a macskával, vagy komolyan meg akarja enni.


Csinálhatsz olyat, hogy amíg a macska bent van a házban, már szoktathatod a kutyát a szagához. Pl kiviheted neki megszagolgatni azt a dolgot, amit a cica alszik. Így amikor elérkezik a személyes bemutatás ideje, már ismerős lesz neki a szag.


Nálunk mindig van száraz kaja a macska előtt, egyébként pedig reggel és este kap marhaszívet. De szerencsénk van vele, mindent megeszik. A miénk is kinti-benti, de bent etetjük, mert sok a környéken a macska, és megennék a kajáját.

2011. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szia! Szerintem minimum két-három hétig tartsd bennt a lakásban a macskát, hogy szokja meg a családot,helyeket stb. Először rakd be egy macskakosárba vagy hasonlóba ami lezárható(!!!) és hagyd hogy a kutya megszagolja, ismerkedjen vele stb. (persze nemtartod kosárban 4-5 napig csak ameddig barátkoznak aztán beviszed a macskát) Ezt naponta többször is megcsinálhatod aztán 4-5 nap múlva vedd ki a cicát, de maradj ott velük feltétlenül hogy vigyázz rá. Az elején tuti nemfgják egymást nagyon szeretni, de ez ramélhetőleg elmúlik. Almot feltétlenül tegyél be a házb. Figyelj nem lehet úgy elhozni egy macskát, hogy: ha nemszokják meg egymást akkor mindegy, keresek neki másik gazdát aztán majd lesz valami. Ha nincsenek jóban akkor sem ,,dobhatod" el a macskát, mert Te a kutyádat jobban szereted. Felelősséggel tartozol érte!!! Egyébként az hülyeség hogy csak konzervet fog enni ha adsz neki párszor. Adj neki változatosan enni: a korának megfelelően konyhai maradékot,tápot,konzervet és semmi baja nemlesz és nemlesz elkényeztetve. A kutyával nagyon vigyázz nehogy bántsa és ne hagyd kinnt 3-4 hétig aludni. :) Milyen fajta a kutyád? És írj még ha van valami! :)))
2011. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt elfelejtettem írni, hogy a macska kutya mellett nőtt fel, tehát ő hozzá van szokva.A mi kutyusunk pedig valamilyen foxi keverék...

[link] Tehát a vérében van a vadászat. De egyébként meg egy lusta dög :D (ivartalanítva van, de előtte is ugyanolyan volt Nagyon nyugodt. Mivel őt is befogadtuk (nem menhelyről, hanem ismerőseink találták) nem tudjuk mennyi idős, de azt mondta 2 doki is hogy egy év körüli, vagy még annyi se. Utolsó, azt hogy értetted hogy ne hagyjam a kutyát 3-4 hétig kinn?

A másik gond az az, hogy ezen a héten végig itthon leszünk, de utána 2-3 órakor fogunk haza jönni. Addig a cicával mi legyen? Bennhagyhatjuk? Nem fog mindent szét szedni? Vagy rakjuk be addig a garázsba ?

Köszönöm a válszokat! :DD

2011. okt. 31. 18:24
 4/16 A kérdező kommentje:

És nem szeretném eldobni a macseszt magamtól, csak pl. a szomszédba szét tépte a kutya a macskát. Én ezt nem fogom hagyni, mert amíg meg nem szokják egymást, és együtt vannak akkor mindig ott leszek, de ha a kutya nem akarja megszokni, egy hónap szoktatás után... Akkor inkább odaadom a cicát valakinek, aki biztos hogy tud rá vigyázni, és nincs veszélyben az élete nap mint nap, hanem tud élni normálisan.


De ezen nem akarok gondolkodni, szerintem sikerülni fog.! :D

2011. okt. 31. 18:30
 5/16 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben talán jobb volna, ha bent tartanád. Különben előbb-utóbb az lesz a vége, hogy átmegy a szomszédba ő is....
2011. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy gondolta, hogy az első 3-4 hétben ne aludjon kint a cica, hanem a házban. Ezt támogatom én is.

Azt írtad, nyugodt a kutyusod. Valószínűleg hamarabb összebarátkoznak, mint gondolnád. Én legalábbis így jártam. Valaki írta előttem, hogy 1 hétig ne is stresszeld a kutyával. Igazat írt! Én az első nap meg akartam ismertetni, hiba volt!!! Össze-vissza karmolt szerencsétlen, úgy megijedt. Azt hittem, soha sem fognak békében élni. 1-2 hét után újra próbálkoztam, apránként...hamar meglett a gyümölcse...nagy a barátság:


[link]


[link]



Ugyan ő nem foxi, de rokonéknak az van és hasonló a békesség a saját macskáikkal.


A cicának készíts be almot, rögtön használni fogja, nem igényel különösebb tanítgatást, csak mutasd meg neki, hol van.

Nem kényezteted el, ha elhatározod, mennyit szánsz rá és mindig azt a minőséget veszed neki. Úgy értem, hogy pl. Mama csak a sarki bolti konzervet veszi, az ő cicája hálás érte, az enyémek meg a drága konzervekre húzzák a szájukat, azt se tudom, mit adjak, mert én elkényeztettem, tudom:)))

Adhatsz még főtt, vagy nyers húst is, pl. csirkenyakat, pulykanyesedéket, belsőséget módjával, csak nyers disznóhúst TILOS! Adhatsz más értelmes konyhamaradékot is, de ne csak azon tartsd.


Nyugodtan mehet a család dolgozni napközben, nem szedi szét a lakást, szerezz be néhány labdát (legjobb az alufóliából gyúrt), pinponglabda stb.

Ha egy kaparófát is beszerzel neki, azt is örömmel használja majd és akkor remélhetőleg nem a bútoron élezi majd a körmét.


Kérdezz nyugodtan.

2011. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kezd összeállni! Nagyon sokat segítetek. Akkor leírom amire gondolok (javítsatok ki ha rosszul gondolom!):

1. Első héten a cica marad benn, alomra jár.

2. Utána héten ketrecben kiviszem naponta 2x, 15-20 percre

3. Ha már látom, hogy elfogadták egymást, megnyugodtak, akkor kiviszem kézben, és szoktatom őket, ha a kutya rossz, akkor "leszidom", ha okos simi, jutalomfalat.


Csinálok majd a cicának ágyikót, és belerakok egy plédet amit majd kiviszek a kutyának, és fordítva. Vagy csak amikor kiviszem ketrecben akkor csináljam ezt?


A másik a kaja: holnap ünnepnap, macska kaja nincs, se alom. Kutya konzerv, pici szemű táp van. Az jó neki? Ismerős mondta, hogy újságpapírt, összetépkedve rakjuk bele egy tálba, és az jó neki alomnak ideiglenesen. Gondolom azt gyakran kell cserélni.

Amikor holnap megjön hagyjuk a dolgára amíg körbe nézelődik, vagy inkább ismerkedjünk vele?

Köszi!

2011. okt. 31. 19:24
 8/16 A kérdező kommentje:
Természetesen másnap ( szerdán) elmennénk boltba venni neki mindent, de holnap nincs nyitva semmi.
2011. okt. 31. 19:27
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, és felmerült, hogy 2 cicát kellene elhozni. Szerintetek? Van valami hátránya a dupla kaja, oltáson kívül? Legalább együtt maradna kicsit a család (több tesó van) el játszanának együtt :) Előnye az szerintem sok van! :) Szerintetek? Vagy nehezebb lenne hozzászoktatni a kutyushoz őket? Természetesen több figyelmet igényelnek, de azzal nem lenne gond : ) Egyelőre ennyit kérdezek, nehogy belekeveredjetek :D
2011. okt. 31. 19:59
 10/16 A kérdező kommentje:
Holnap majd megajándékozlak titeket sok képpel, esetleg videóval!
2011. okt. 31. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!