Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica név? (a kérdés........ )

Cica név? (a kérdés........ )

Figyelt kérdés

A szürke cicának ti milyen nevet adnátok? (kandúr)


[link]


[link]


Valami aranyos, barátságos, rövid névre gondoltam :)


2011. okt. 31. 22:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
gróf Kaponyi Adalbert
2012. febr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bresalio Nagy válasza:

Sztem nincs értelme egy állatnak direktben nevet adni. A direktben-t úgy értem, h nem csak úgy jön, hanem tudatilag kiagyalod, h "jaj, mi legyen a neve?". Ha nem magától jön a neve, hanem direkt, akkor úgyse fogod végül úgy szólítani, mert igazából a lelkedben nem fogod tudni azzal azonosítani. Mi pl. elneveztük az egyik kutyánkat Pistikének, de mivel direktben volt a névkeresés, így én azóta se tudom őt ezzel a névvel azonosítani, így máig is csak "a kiskutyának" hívom. De mondjuk amikor régen megszületett 3 kiscicám és különböző mértékben voltak foltosak, akkor az már a születéskor egyértelmű volt, h a legfoltosabbnak Telefolt lesz a neve. Ezt a nevet nem kellett "adni", kitalálni neki, mert alapból ösztönösen úgy hívta az ember.

Erre mondom, h csak akkor működőképes egy név, ha így születik, mert úgyis csak akkor fogod úgy hívni, ha ösztönösen érzed, h nem is lehetne másképp, annyira jellemző rá az. Direktben pedig úgyse fog működni.


Ha végképp nem jön semmi, egy végső, minden esetben használható ötlet lehet a számozás (egyes, kettes... xD).

2012. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!