Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így és mit...

Miért viselkedik így és mit tehetnénk ellene?

Figyelt kérdés
Mamámnak van egy gyönyörű szép, lány kölyökcicája kb. 3 hónapos csak egy gond van vele. Amikor meg akarod simogatni vagy fogni állandóan belemar a kezedbe, vagy ha sokáig nem hagyod akkor bele is harap. Amúgy nagyon játékos bármivel eljátszik ha húzod előtte vagy ha tetszik neki. Az egyik ismerősünknek egy csomó macskát dobtak az udvarára azok között volt szegény és most mamámékhoz került. Mamámnak még van egy másik felnőtt macskája is azzal viszonylag jól kijönnek.
2011. dec. 24. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szokott kézhez. Akkor ilyenek a cicák, ha nem ismerik meg az emberi közelséget, hanem vadon nevelődnek .

Szép lassan meg fogja szokni, hogy az ember keze jó.

2011. dec. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
légy türelmes,és ne erőltesd!!!!
2011. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én macskám majdnem ugyan ilyen. 3 és fél hónapos, 5 hetes kora óta van nálunk, mert kidobott macska. Szóval kézhez szokott, de mégis elég gyakran megtámadja a kezem, ráugrik, harapja, cincálja, meg ilyenek. Mondjuk neki vannak jó pillanatai, olyankor bújik, dorombol, meg minden.

Szerintem kicsi még, majd benő a feje lágya, csak győzd kivárni. De addig is próbálkozz. Igaz, hogy nagyokat tudnak harapni, meg éles a foguk, de annyira nem fáj. Hagyd egy ideig, próbáld lenyugtatni, de ha durvul, akkor torold meg. Szólj rá, suhincs oda, ilyesmik.

2011. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A megtorlással már próbálkoztam úgy hogy suhogtattam a levegőbe egy pálcát de inkább nem erőltetem mert az lett az eredménye hogy a macska bemenekült az ágy alá és egy fél óráig ott kuksolt sehogy se lehetett kiszedni mert ha hozzányúlsz akkor meg megkarmol. Rájöttem hogy ha kaját adok neki olyat amit az egyik végén tud rágni (mert ha túl kicsi akkor inkább belekap a kezembe) akkor engedi hogy simogassam egy kisit de nem sokáig...
2011. dec. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!