Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Össze lehet kutyát-macskát...

Össze lehet kutyát-macskát szoktatni, ha már mind a ketten felnőttek?

Figyelt kérdés
Volt mindig is kutyám és macskám is. A legutóbbi párost még kölyökkorukban hoztam ide. Nagy haverok voltak, együtt aludtak. Kimúlt a cicám, és a menhelyről hoztam egy másikat. Ő már 2 éves cica, egyelőre bent van, de tervezem kitenni. Vágyik ő is már kifelé, de akárhányszor meglátja az ajtóban a kutyámat fújva elmenekül. Próbáltam már ölben odavinni hozzá, de engem is össze-vissza karmolt, és elmenekült. Nyilván a kutya sem fog neki örülni, ha összekarmolják, aztán már ő is ki fogja mutatni a foga fehérjét. Lehet ebből még barátság?
2012. jan. 4. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, ha a kutya látja, hogy a falka/család része akkor elfogadja. Szerintem fogd a kezedben a cicát amikor bemutatod a kutyának
2012. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kutya hogy reagált a cicusra? Mert ez lenne inkább a lényeg. Ő jobban tudná bántani a cicát ha akarná, a macska meg mégse lenne képes széttépni, igaz az sem jó ha a szemébe kap szóval vigyázni kell.


Viszont ha a kutyus érdeklődő és nem bántja a cicákat akkor hagyd nyitva az ajtót és figyeld mi történik. A cica egyszer csak kimerészkedik de ha annyira fél elszalad.


Két dologra figyelj:


A cica új helyen van még minden idegen és szokatlan neki lehet sosem találkozott még kutyával.A szagával sem tudhatta annyira még bejelölni a területét.


Felügyelet alatt legyen nyitva az ajtó, nehogy az legyen, hogy a kutyus beszorítja valamilyen sarokba és védekezésül odakap neki a macsek.


A kutyát is vidd be néha tartsd magad mellett hadd szokják egymást. Fontos a nyugalom mert az állatok nagyon megérzik az idegességet, félelmet.


Egyébként meg gratula, hogy megmentettél egy cicát és fáradsz vele. Némi türelem és menni fog. Ha a kutya nyugis akkor egy idő után megszokja őt is a helyet is és titeket is. Sok-sok türelem és szeretet.


Sok szerencsét remélem összeszoknak.

2012. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, összelehet szoktatni. Olvas el az előttem szóló írását, mert nagyon szépen leírta. Először mindkét állat szokja meg a helyet, utána lehet őket egybe engedni, de csakis felügyelettel, és úgy, hogy bemutatod őket egymásnak. Sose hagyd őket túl sokáig magukra, és ha bármi jelét tapasztalnád annak, hogy a kutya támadná a macskát, akkor azonnal szólj rá, hogy tudja, hogy azt nem szabad. Ha menekülőre fogja a cica persze ne karmoltasd össze magad, hanem hagyd. Először elmenekülhet, de ha a kutya nem üldözi, és kicsit távolabb van tőle, akkor ideje lesz neki megszokni. Türelem és idő kérdése az egész. A cicának meg kell tanulnia, hogy a kutya nem bántja, és a kutyának meg kell ismernie az új cicát.
2012. jan. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kutyának nem szabad a házba bejönni. Elég nagydarab kutya, szóval nem igazán szeretném. Ő is menhelyes egyébként, hát majd megpróbáljuk. A cica egyébként nem valami barátságos, még velünk sem. Nem bízik bennem, pedig már itt van 2 hónapja.
2012. jan. 5. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem adj neki időt. Ki tudja milyen előélettel rendelkezik szegényke, lehet nem sok lehetősége volt eddig a szocializációra. Kevés kapcsolata lehetett az emberekkel, az új hely, új emberek megijesztik. Lehet sokat hányódott össze-vissza mire hozzátok került.


Egy valamit azért tanácsolnék ezt sok állatos dokumentumfilmben láttam na meg nekem is mindig voltak cicáim (most is van egy kormos az udvarra tévedt és megfogtam:)) szóval ne erőltesd. Ha nyomulnak az csak megijeszti a cicát.

Hagyd békén akkor összeszedi magát megszokja, és a végén saját maga bújik ki a csigaházból, és elkezd ismerkedni a környezetével, elkezdi felfedezni. De amíg az energiáit a védekezés köti le addig nem fog előjönni. Hagyd hogy ő kezdeményezzen.


Az animal planeten vannak ilyen macskás műsorok egy nagydarab szakállas pasival. Azt hiszem pokoli macskák a címe de lehet, hogy keverem.

Amit leszűrtem belőle:

Új cicának a háznál nyugalomra van szüksége.

Kell néhány mászófa, vagy valami magas amire felmászhat, beláthatja a teret de őt nem háborgatja a "lenti" világ.

El kell helyeznie a szagmintáit attól biztonságba érzi magát.


Két hónap még nem a világ előbb utóbb megnyugszik. Ha sokáig ott lesz akkor tudatosul benne a maga módján, hogy otthon van, nem bántják.

2012. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!