Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a kiscicáimnak...

Mit tegyek a kiscicáimnak begyulladt a szeme?

Figyelt kérdés
Kb 1-2hete nyilt ki a cicáimnak a szeme és begyulladt a ,azt hallodtam h kamillateával tisztitsam + de semmit nem hat!!Mit tehetek ellene????olyan megoldás kellene ami nem pénzigényes'''
2009. máj. 28. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Én is a kamillát tom javasolni, ha kitartóan csinálod akk elvileg segít, általában szokott. Ha nem tudod megoldani, akk vidd el állatorvoshoz.
2009. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Basszus, ettől úgy ki tudok akadni... Nem pénzigényes megoldás. És mivel akarod majd őket etetni, napfénnyel?

Amúgy meg, ha nem viszed őket orvoshoz, megvakulhatnak. Tapasztaltam, de nem a saját macskáimon.

Szívből sajnálom szerencsétlen állatokat, akiknek ilyen gazdájuk van.:S

(Ja, amőgy az anyamacska ivartalanítása max. 10 ezer ft lenne. Ha belegondolsz, hogy ennek "megspórolásával" mennyi szenvedést okozol neki, hány kilátástalan sorsú kiscicát segítesz erre a világra...)

2009. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

azt azért ne részeletezük, hogy mennyi egy lány cica ivartalanítás, mert errefelé akár 16ezerbe is belekereül.

De amúgy kammilla tea, mennyi ideje csinálod nekik?

2009. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Kamilla tea javasolt. Szerintem nem kéne piszkálni a kérdés íróját. Ki milyen anyagi körülmények közt van.
2009. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csipás a szemük és taknyos a nózijuk, akkor vírusos macskanáthától is lehet, amit csak orvos tud kezelni antibiotikummal. Ha a kamillázás nem használ, akkor sajnos lehet, hogy erről van szó, és mégiscsak el kell vinni a cicákat orvoshoz.
2009. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Kamillával tisztítgasd nyugodtan,ha nem múlik vagy erősödik akkor a doki.Amúgy te meg lehurrogó csitulj légyszi.Én nemtom mi van,de itt mindenki olyan hepciás,vérszemet kap meg azthiszi ő az isten.Hát csesszék meg,attól,hogy nincs pénze a macskáját szereti és eteti...
2009. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bogyigazdi ***** válasza:
100%
Én pont ma hallottam, hogy a kamilla nem hat semmit, és még kárt is okozhat...azt ne kérdezzétek hogyan:S.Amúgy én is ezt ismerem. Jah, és állatorvosi aszisztens, és egyben menhelyes gondozó mondta, és én 100%-ig hiszek neki!!!!
2009. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk meg direkt mondta a doki a kamillát. De, ha félted tőle, akkor max nedves vattával törölgesd a szemüket, de SEMMIKÉPP SE HAGYD ÖSSZERAGADNI! Ha hagyod, a macskák egy idő után megvakulhatnak! Ha ez macskanátha, akkor nem fogjátok megúszni a pénzt. Akkor orvoshoz kell vinni és kapnak injekciót. Amúgy csak egyre rosszabb lesz.

Mi hoztunk el ilyen kiscicákat, akiket a "gazdija" hetekig "kezelt" kamillával meg ilyen-olyan kenőcsökkel, de a szerencsétlenek csak egyre xarabbul lettek. Megsajnáltuk őket, és elhoztuk, hogy felgyógyulhassanak. A szerencse az egészben az, ha már nem foglalkozott velük rendesen, legalább megvakulni nem hagyta őket, a törölgetésével.) Tiszta lázasak voltak, és gondolom mivel jósokára jutottak orvoshoz, kétszer is menni kellett velük.

Persze, hogy nem szabad piszkálni, de bele kell mindenkinek kalkulálni, ha elvisszük Kormost megműttetni 9000- (szét kell nézni, nem neten hirdető milyen hiper-szuper dokinál lehet csak ivartalaníttatni. Máshol is rutin műtét, a mi dokink idősebb, tapasztalt, de nem olyan felkapott és sokkal olcsóbb is.) vagy, Kormost nem műttetjük, mer' drága. Akkor a kis macskák megszületnek, etetjük őket, míg el nem tudjuk sózni, meg ha beüt a krach és betegek lesznek, akkor járjuk a dokit, és esetleg a végére már kijön annyi, ha nem több, amennyibe az került volna, hogy kormost "kipakolja" az orvos.

2009. máj. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5hetesen talált cicámnak a kamilla semmit nem használt a csipázásra, doki viszont adott egy tuti szemcseppet, amitől egy hét alatt szépen rendbejött. 2000ft, de ha nem vittem volna el, már megvakult volna a macsek. Nem jó ezekkel a dolgokkal költségkimélni, mert hamar megvan a nagyobb baj!
2009. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkienk a válaszát aki normálisan irt és kiállt mellettem!!:D

akkor tovább probálkozok a kammilateával!!!

Az orruk az nem folyik szép egézséges kiscicák és a 3bol csak 1nek van nagyon begyulladva a szeme!!!

És nem tudom annak az emberkének van-e macskája aki ilyeneket irt,imádom a macskákat és normálisan foglalkozok vele nem az én hibám h nem tudom elvinni az állatorvoshoz ha eltudnám elvinném elhiheted!!és azt is elhiheted h nem napfénnyel táplálkoznak hanem normális macskakajával!!!!!ivartalanitani pedig NEM akarom a macskám mert imádom a kiscicákat és akad gazdájuk sööött..., kidobni pedig nem fogom őket az utcára ebbe legyél biztos!!!és mielött vkit leugatnál h milyen gazda nézz mélyen magadba és gondolkozz el azon h nem mindenkienk van lehetősége elvinni őket orvoshoz(anyagi ok)!!!!!!

2009. máj. 31. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!