Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Frissen ivartalanított (első...

Borcsi02 kérdése:

Frissen ivartalanított (első alkalommal tüzelő) lány cicám a műtét óta bevadult, és-ami eddig soha nem fordult elő-folyamatosan párzásra ingerli fiú cicánkat. A műtét után ilyen előfordulhat? Mi lehet az oka és elmúlik vajon?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok,10 hónapos lány cicám tegnapelőtt tüzelt életében először, és mivel kijáró cica és van egy fiú testvére, gyorsan megszerveztem mára az ivartalanítást, ami gond nélkül megtörtént. A műtét után egyáltalán nincs rosszul, sőt, ugrándozik és úgy tűnik semmi nem változott: percenként pucsítva ingerli a kandúrt, akinek több se kell, már többször rámászott azóta (pedig magától nem kezdeményezett volna, ahogy láttam), úgy kellett szétválasztani őket. A kandúr ivartalanítását jövő hétre tervezem, de el vagyok keseredve, azt hittem, egy ilyen műtét után átállnak a lányok, nemhogy még jobban bevadulnak. Nem értem a viselkedését. Ennek mi lehet az oka? El fog múlni? Ha "kipakolták", mi idézheti ezt elő? Azért aggódom, mert szeretném megkímélni az idegen kandúroktól, betegségektől, nem csak a vemhességtől. Hiába testvérek, és aludtak mindig összebújva, sajnos úgy néz ki, mostantól külön kell zárnom őket. Az állatorvos ilyenről említést sem tett.Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 10. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogyan gondolod hogy órák alatt megváltozik a hormonháztartás? Pont a kezdő változás miatt vadult be.
2012. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ivarzás alatt nem nagyon szoktak ivartalanítani, fura hogy a doki bevállalta, de mindegy végül is.

Teljesen normális a cica viselkedése, ugyanis a műtéttel csak a hormonokat termelő ivarszerveket távolítják el, de a már kibocsátott hormonoknak idő kell, míg teljesen kiürülnek a szervezetből. Ez akár 3 hónapba is beletelhet, de ha még ennyi idő után is a tüzelés tüneteit produkálj a cica, elképzelhető, hogy nem sikerült tökéletesen elvégezni a műtétet, vagy egészségügyi probléma is állhat háttérben.

Úgyhogy ne aggódj, vigyázz a cicára, nehogy a nagy virgonckodásban baj legyen a sebével! :)

2012. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,igen,én is a ki nem ürült hormonokra tippeltem,jobb híján,bár abszolút nem vagyok rutinos macskás,és nem nagyon kaptam a dokitól felvilágosítást erről.A mai nap,úgy látszik nagyon felőrölte a józan gondolkodásom,mert reggel 8-tól du. 5ig bent tartották.Reménykedem,a cica érdekében,hogy elmúlik hamarosan.Annyira sajnáltam szegényt(mindkettőjüket),és tényleg féltem,mert önmagában is elég tortúra egy ilyen műtét.Azóta egyébként kidőlt már a cicó,már amennyire lehetséges a pihenés a műanyag gallérban:)
2012. febr. 10. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!