Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a cicámat...

Hogyan szoktassam rá a cicámat, hogy a kaparószőnyeget használja ne a fotel karfáját?

Figyelt kérdés

2012. febr. 13. 16:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Számos macska ébredés után szereti körmeit élesíteni,így érdemes alvóhelye közelében elhelyezni a kaparófát.Fontos,hogy szövettel bevont kaparófát úgy vásároljunk,hogy annak szövete színében és anyagában jelentősen eltérjen a lakásunkban található egyéb bútorszövetektől,ellenkező esetben cicánk nem fog tudni különbséget tenni"kaparható" és "nem kaparható" felületek között!
2012. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát igazából nem tudom.. a mi cicánk csak akkor használta a kaparó fát ha kaját kért, de akkor jó hangosan és feltűnően... ha meg épp hiszti volt akkor az ágynak esett neki
2012. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2012. febr. 13. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sehogy sem sikerült, sajnos, pedig mindenhogy próbálkoztam, többször meg is mutattam neki.. Az enyém az ajtófélfákon edz, hiába vannak kaparófái több helyen. Kölyökcicát talán van esély rászoktatni.
2012. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezerféle kaparófa van, pont a macskák igénye miatt. Kezdve attól, hogy puha, kemény, sima fa, vagy kenderköteles, függőleges, vízszintes, ferde stb még papírból készült is van. Nekem előre ez tűnt fel a kérdésben karfát kapar >< szőnyeget kap. A karfához legjobban hasonlítót kell neki megvenni.


Nekem két macskám van, az egyik vízszinteset kapar csak, a másik meg csak függőlegeset, de csak olyan, amire teljesen ki tud nyújtózni. Más nem érdekli. Egyik a szőnyegeket tépkedte, másik az ajtó lapok oldalából csinált salátát. Megkapták az igényeiknek legmegfelelőbb fákat helyettesítésnek és el lettek hessegetve a rossz helyről és rárakva a jóra. Amíg nem olyan a helyettesítő, amire igénye lenne, addig hiába próbálod leszoktatni. Pont, mint a gyerek. Ha nem adsz neki rajztáblát, mikor firkálja a tapétádat, csak azt mondod, hogy nem szabad, akkor nem csoda, ha újra kezdi.

2012. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, az ár nem akadály, ha nincs pénz legyen kreatívság. Kb. 5000 forintból olyan kaparófát csináltunk nekik, hogy a boltban 40 körül árulják..
2012. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt sok hasznos tanácsot olvashatsz:

[link]

2012. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. márc. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!